Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Dual-Boot W7 i Ubuntu  (Przeczytany 4382 razy)

Migoteck

  • Gość
Instalacja Dual-Boot W7 i Ubuntu
« dnia: 2011-08-18, 12:21:58 »
Witam,

Po raz pierwszy napotkałem problem z instalacją Ubuntu obok Windowsa 7,ale do rzeczy:

Specyfikacja Maszyny:
Płyta: ASUS P8P67
Procesor: IntelCORE i5 2500K 3,3 GHz
Pamięć: Kingston DDR3 KVR 1333 4x2 GB
Dysk: WD Caviar 2TB SATA/600
Karta Graf.: GeForce GTS 250

Na maszynie śmigał od początku Ubuntu, potem na prośbę właściciela dokupiono Windowsa 7 SP1 OEM i zaczęły się problemy.

1. Dysk rozpartycjonowany wedle zasad sztuki, instalacja W7 błyskawiczna, system się bootuje.
2. Live CD Ubuntu WIDZI! Partycje NTFS z W7, widzi partycje NFTS z danymi, widzi partycje ext4 przygotowane pod instalację w Nautilusie, ALE instalator już nie widzi żadnych partycji i uznaje cały dysk za nie posiadający systemu, podobnie Alternate CD, podobnie Fedora 15, podobnie SuSe. Żadna dystrybucja z testowanych przeze mnie nie widzi systemu.
3. TAK używałem google'a i problem ten jest mało opisywany, brak wątków na forach [SOLVED], dlatego też ten post. Jakieś pomysły?

chmooreck

  • Gość
Instalacja Dual-Boot W7 i Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-08-18, 13:00:18 »
jaki układ partycji ? Gdzie co jest zainstalowane ?

Migoteck

  • Gość
Instalacja Dual-Boot W7 i Ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-08-18, 13:07:13 »
Układ partycji następujący:
sda1 - ntfs - Windows 7
sda2 - ntfs - czysta
sda3 - ext4 - czytsta
reszta dysku unallocated.

  • Gość
Instalacja Dual-Boot W7 i Ubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-18, 22:53:42 »
Ze swej strony mogę polecić program EasyBCD, który pomoże Ci w dokonaniu dual-bootingu.

Migoteck

  • Gość
Instalacja Dual-Boot W7 i Ubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-08-19, 10:30:14 »
Znam EasyBCD, ale to akurat w tym przypadku nie miało jednak znaczenia. Problem był innej maści. Jako, że przed W7 na tej maszynie leżał Ubuntu automatycznie założył podczas instalacji tablicę partycji typu GPT, a W7 na tyle się z nią znielubiał, że póki istniała niemożliwością było instalowanie dual boota z objawami jak pisałem wyżej.

Zmiana w gparted na typ msdos pomogła i od wczorajszej nocy wszystko gra świszczy i buczy.

Do zamknięcia! :)