Nowe posty

Autor Wątek: radio no działaj !!;(  (Przeczytany 4463 razy)

sergito

  • Gość
radio no działaj !!;(
« dnia: 2005-10-20, 00:47:52 »
Głupie pytanie.
Mam RH9, udało mi sie zainstalowac kadu no i chyba dalem autoukrywaj. Teraz wogole nie mam dostepu do programu a jak jest wlaczony kadu i ktos mi przysle wiadomosc to normalnie wyskakuje okienko z ta wiadomoscia.
Co zrobic zebym znow widzial docelowe okno kadu?? Chce zmienic ustawienia, widziec kto jest dostepny a kto nie , zostawiac opisy

Mam kadu w wersji 0.4.2

Maciek_Rutecki

  • Gość
radio no działaj !!;(
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-20, 08:57:22 »
2005-10-20 00:47:52 sergito napisał:

> Głupie pytanie.
 > Mam RH9, udało mi sie zainstalowac kadu no i chyba dalem autoukrywaj. Teraz wogole nie mam
 > dostepu do programu a jak jest wlaczony kadu i ktos mi przysle wiadomosc to normalnie wyskakuje
 > okienko z ta wiadomoscia.
 > Co zrobic zebym znow widzial docelowe okno kadu?? Chce zmienic ustawienia, widziec kto jest
 > dostepny a kto nie , zostawiac opisy
 >
 > Mam kadu w wersji 0.4.2

Zmien nazwe pliku ~/.gg/kadu.conf i zobacz czy juz jest ok

--
Maciek

jk33

  • Gość
radio no działaj !!;(
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-20, 13:12:27 »
Jak uzywasz KDE to
w okolicach prawego dolnego rogu
powinienes miec tray, w ktorym
beda rozne ikonki ( w tym sloneczko kadu)
sproboj kliknac na to.

pozdrawiam

droida

  • Gość
radio no działaj !!;(
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-19, 23:58:14 »
witam
jestem świeżo upieczoną użytkowniczką linuxa
wybrałam mandrake'a gdyż powiedziano mi że jest cool
niestety mam problem z radiem internetowym...karta muzyczna(ati rage 128) jest zainstalowana, ściągnełam nawet potrzebny program VLC...a tu dalej cisza.
radio którego pragnę usłyszeć to ulicznik.net...źródło url to serv.scena.biz:8000..próbowałam już wszystkiego ...czemu akurat te radio mi nie działa..a inne tak?? ;( ...błagam pomóżcie!!

greg000

  • Gość
radio no działaj !!;(
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-20, 19:19:16 »
Nie martw sie u mnie tez to nie dziala, poprostu czeka na polaczenie z serwerm i nie moze sie polaczyc. A tak na marginesie ATI Rage 128 to nie karta muzyczna tylko karta graficzna.

TheUsh

  • Gość
radio no działaj !!;(
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-20, 19:36:31 »
2005-10-19 23:58:14 droida napisał:

 > radio którego pragnę usłyszeć to ulicznik.net...źródło url to serv.scena.biz:8000..próbowałam
 > już wszystkiego ...czemu akurat te radio mi nie działa..a inne tak?? ;( ...błagam pomóżcie!!

Probowalas moze przed serv.scena.biz:8000 dodac http:// ?
Mi po wpisaniu serv.scena.biz:8000 tez nie dzialalo, ale adres http://serv.scena.biz:8000 dziala (testowalem na amarok'u)

Pozdrawiam

droida

  • Gość
radio no działaj !!;(
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-21, 00:15:14 »
ale jestem głupia jasne że ati to grafika...przepraszam za pomyłke;) ...próbowałam odpalić w amaroku za wskazówkami z tym http na samym począteku..ale to nic nie daje ;/
spróbowałam w xmms...pokazuje mi że buforuje i wogóle...miód malina...a tu nadal głucho :( ...może potrzebuje jakiś kodeków do karty muzycznej ??...a mam yamache..ale nie pamietam jaką niestety ;/...jeśli ktoś zna jakiś programik co pokazuje na linuxie co komputer ma w sobie (jaka jest karta graficzna itd...coś ala everest) to bym bardzo prosiła
pozdro

kriks

  • Gość
radio no działaj !!;(
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-21, 13:42:43 »
> niestety ;/...jeśli ktoś zna jakiś programik co pokazuje na linuxie co komputer ma w sobie
 > (jaka jest karta graficzna itd...coś ala everest) to bym bardzo prosiła
 > pozdro

programik niepotrzebny , wystarczy wpisać w konsoli        lspci
i wyswietli ci jakie urządzenia pci są, poszukaj w nich pozycji Multimedia audio controller, a tak wogóle to masz dźwięk w w systemie?