Oprogramowanie > Narzędzia administracyjne

ssh(linux) a windows(na virtualbox) przez Putty

(1/1)

:
Witam Kolegów. Chciałbym się poduczyć panowania nad sieciami i zastanawiałem się, czy mogę się połączyć przez Putty na windows, który jest uruchomiony na virtualbox na linuksie, a linuksem (na którym jest uruchomiony virtualbox). Połączenie do neostrady przez router. Z IP wyjściowym routera się nie łączy. Wydałem też polecenie "ifconfig", aby pobrać IP na eth0, jednak również porażka.

Pozdrawiam.

Paweł Kraszewski:
Standardowa konfiguracja VB jest taka (sieć klienta skonfigurowana jako NAT):
Router[ETH1]-----[ETH2](Komputer gospodarz[wirtualny ETH3]---[ETH4]Komputer gość)

Z poziomu gościa:
1. Wychodzisz przez ETH4 (wirtualny, ale w gościu widziany jak fizyczny), ETH3 jest ustawiony jako brama, ETH4 jest konfigurowany przez wirtualny serwer DHCP pracujący w VB na ETH3.
2. Od strony gospodarza wchodzisz przez ETH3. Widać go od gościa, da się zapingować od gościa. Nie widać go u gospodarza, jest zrobiony programowo w samym VB.
3. VB natuje komunikację z ETH3 na ETH2. Z gościa zapingujesz i ETH2 i ETH1.

Ważne, w trybie NAT nie da się wejść od gospodarza do gościa (nie ma którędy, bo ETH3 nie istnieje w gospodarzu jako interfejs).

Po przepięciu interfejsu w tryb BRIDGE, VB spina na krótko ETH2 i ETH3. System klienta uzyskuje adres bezpośrednio z routera przez ETH1, w sieci jest widoczny jako osobna maszyna równoległa do gospodarza, można go zapingować i z routera i z gospodarza.

Pozostałe tryby są bardziej egzotyczne, poczytaj instrukcję do VB.

roobal:
Możesz w ustawieniach VBoksa ustawić mostkowaną kartę sieciową, obie maszyny będą w tej samej podsieci, wówczas będziesz mógł bez problemu zarządzać systemami.

Pozdrawiam!

:
Mostkowanie się powiodło, trzeba było przejść z trybu NAT na BRIDGE, dziękuje za szczegółowe wyjaśnienia, bardzo pomogły.

Z windows'a na VB mogę się połączyć z Linuksem przez Puttty, jednak nie mogę wejść do Windows'a przez ssh w linuksie, firewall'e wyłączone. A tak pozatym to nie potrzebne tylko z ciekawości chciałem zobaczyć czy się da, bo co można zrobić w konsoli w windows, pousuwać pliki? :) a może z ftp skorzystać, hmm... a może jednak nie głupi pomysł, chyba powalczę z tym i dam znać jak poszło. Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej