Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu i oglądanie filmów (playery)  (Przeczytany 9862 razy)

selekta

  • Gość
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« dnia: 2011-08-03, 08:34:44 »
Witam ostatnio udało mi się zainstalować (po długich próbach i zmaganiach) ubuntu w wersji 11.4 :) na moim HP mini 311c. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Mam jednak mały problem po zainstalowaniu VLC media playera - jak włączam jakiś filmik avi (kompresja mp4 chyba) nie zgadza się dźwięk z filmem - jest małe opóźnienie, ten sam filmik na drugim systemie Windows xp na tym samym kompie działa ok, jakie mogą być tego przyczyny? czy powinienem zainstalować jakiś inny player?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-08-03, 09:09:42 »
Jak miałem problemy z kodekami mp4 w debianie squezze  to skorzystałem z tego poradnika
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=786095
Pozdrawiam

P.S. Zanim zaczniesz grzebać w systemie sprawdź czy masz ffmpeg zainstalowane z repo-jak nie masz to zainstaluj i sprawdź.

selekta

  • Gość
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-08-03, 09:20:20 »
ok a jak to sprawdzić i gdzie ? (jestem nowym userem)

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-03, 17:31:36 »
W menadżera oprogramowania -> szukaj -> ffmpeg (nie wiem jakie ma ubuntu - synaptic?). Albo konsola logowanie jako root i
Cytuj
apt-get update
Potem
Cytuj
apt-get install ffmpeg
W ubuntu komendy mogą wyglądać trochę inaczej poprzez magiczne sudo su.
Jeżeli będziesz miał zainstalowane ffmpeg konsola poinformuje, że masz już najnowszą wersję tego oprogramowania.

  • Gość
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-08-04, 02:55:06 »
Cytat: Andrew_66
W menadżera oprogramowania -> szukaj -> ffmpeg (nie wiem jakie ma ubuntu - synaptic?).
Po prostu centrum oprogramowania — software-center.

Cytat: Andrew_66
Albo konsola logowanie jako root i
Nie przejdzie, w Ubuntu jest domyślnie wyłączone konto roota. Trzeba użyć sudo.

selekta

  • Gość
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-08-04, 08:30:56 »
Andrew_66 pomogło zaktualizowanie kodeków, domyślny player działa poprawnie -dzięki, natomiast vlc korzysta z własnych - nie działa poprawnie - myślę, że to już w ustawieniach samego programu trzeba by grzebać. Na Windowsie używam VLC i czasami trafia się dziwna wersja, która powoduje nieprawidłowe wyświetlanie obrazu, lub dźwięku we wszelaki sposób...

  • Gość
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-08-04, 08:32:28 »
Cytat: Minio
Nie przejdzie, w Ubuntu jest domyślnie wyłączone konto roota. Trzeba użyć sudo.
Ok, ale np. sudo su działa ... (gwoli ścisłości).

  • Gość
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-08-05, 01:10:26 »
Tylko sudo su jest takie… trudno mi znaleźć cenzuralne słowo na określenie, jakie.

Jeżeli ktoś potrzebuje powłoki użytkownika z uprawnieniami, to lepiej użyć sudo bash. A jeszcze lepiej po prostu uaktywnić konto roota poleceniem sudo passwd root.

rysban

  • Gość
Ubuntu i oglądanie filmów (playery)
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-08-07, 23:46:01 »
Witam .
Jest prostszy sposób dla laika przyzwyczajonego do Windowsa . Wystarczy użyć w system - administracja - Synaptic menadżer pakietów  . W okienku szukaj wpisać restricted . Po wyświetleniu listy dostępnych pakietów związanych  z szukanym wystarczy zaznaczyć do doinstalowania Ubuntu restricted ekstras i zastosować . Synaptic pobierze z sieci i zainstaluje wraz ze wszystkimi zależnościami i będzie później aktualizowane przez Menadżer aktualizacji . Odtwarzanie filmów będzie od tego czasu płynne w większości odtwarzaczy .
Pozdrawiam Ryszard


---- Ten wątek został podzielony ----
Wszystkie oddzielone posty znajdują się tutaj.
(Podziału dokonał użytkownik roobal)