Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer  (Przeczytany 44924 razy)

mrdraco

  • Gość
Witam!

Jestem tutaj nowy i jeśli w złym miejscu umieściłem wątek, to proszę o jego przeniesienie we właściwe miejsce. A teraz do rzeczy:

Googlałem trochę i niestety wyniki mnie nie satysfakcjonują. Problem polega na tym,
że posiadam obraz gotowego, zainstalowanego systemu z virtualboxa i chciałbym przenieść, albo cały system, bądź interesujący mnie program do systemu zainstalowanego na dysku. Nie mam zupełnie pojęcia czy taka migracja jest możliwa,
ani od czego się zabrać. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

p.s. opcja ściągnięcia programu który mnie interesuje odpada, gdyż jest on dostępny tylko w postaci zainstalowanej na wirtualnej maszynie.

rilicek

  • Gość
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-08-02, 08:36:55 »
Przenieś plik z systemem (*.vdi) na drugi komputer z VirtualBox'em i to wszystko.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-08-02, 09:01:37 »
1. W VB klikasz na maszynę wirtualną, którą chcesz przenieść i z menu "Plik" wybierasz "Eksportuj urządzenie programowe".
2. Powinno pojawić się okienko z maszynami, kliknięta w p. 1 powinna być już zaznaczona.
3. Klikasz Dalej
4. Wybierasz, gdzie ma być zapisana
5. "Dalej"
6. "Zakończ"
Pojawi się pasek postępu, zapisze ci się konfiguracja, wszystkie dyski i inne potrzebne rzeczy do jednego, skompresowanego pliku.

Kopiujesz ten plik na drugi komputer i tam robisz "Plik"->"Importuj urządzenie programowe". Wybierasz wyeksportowany plik postępujesz według poleceń na ekranie. Po zakończeniu importu będziesz miał pełną kopię wirtualki.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

mrdraco

  • Gość
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-02, 09:38:08 »
Panowie, nie  o to mi chodzi :)
Miałem na myśli stworzenie z wirtualnego systemu pełnoprawny system,
bądź też TEN program przenieść na pełnoprawny system bez wirtualizacji.

Obie opcje mnie zadowalają, byleby tylko ów programik nie pracował
pod wirtualnym systemem lecz pod systemem bezpośrednio zainstalowanym
na dysku.

rilicek

  • Gość
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-08-02, 10:03:44 »
A co to za system?

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-08-02, 10:12:51 »
1. Wylistuj obrazy HDD VBoxManage list hdds
2. Znajdź właściwy :)
3. Przekonwertuj go na format RAW VBoxManage clonehd UUID_twojego_obrazu --format RAW test.dd
4. Powstały obraz możesz:
a) za pomocą dd "wypalić" na dysku/penie i zabootowac z tego komputer
b) obejrzeć układ partycji przez fdisk -l test.dd
c) podmontować mount test.dd /mnt/katalog -o ro,loop,offset=ADRES_POCZATKU_PARTYCJI_W_BAJTACH do wcześniej zrobionego katalogu /mnt/katalog
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

mrdraco

  • Gość
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-08-02, 12:52:59 »
Teraz mogę już dodać, że system jest na .vhd i jest to Free BSD. Niestety muszę pracować pod windowsem, więc szukam narzędzi pod niego. Znalazłem "qemu", który chce konwertować vhd do raw, jednakże po konwersji wychodzi mi plik 20GB i tak myślę cóż z tym dalej zrobić. Zmniejszyć się niestety nie da tej partycji.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-08-02, 15:18:48 »
Nie, no oczywistym jest, że na forum linux.pl pytasz o BSD pracujące w VM na Windowsie. Przepraszamy pokornie, że się nie domyśliliśmy...

a) plik po "clonehd RAW" ma być duży bo to rozkompresowany obraz dysku.
b) dd masz dostępne dla Windows też. Ale nie potrafi nadpisać dysku na którym siedzą partycje Windowsowe (więc siłą rzeczy tym bardziej dysku na którym leży C:). Jeżeli chcesz wgrać obraz na drugi dysk (fizyczny, nie partycję), to pierw musisz skasować tam MBR.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

  • Gość
przeniesienie zainstalowanego programu na inny komputer
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-08-02, 16:19:31 »
Można spróbować "naokoło", nie próbowałem nigdy takich kombinacji ... ale. Utwórz w maszynie wirtualnej katalog współdzielony z Windowsem (jako hostem). Jeśli utworzysz i działający BSD zmapuje taki katalog (samba?), to jakiekolwiej live-cd linuksa uruchomione w trybie live-cd w maszynie wirtualnej też powinno "widzieć" taki katalog. Następnie wykonaj obraz partycji " / " systemu BSD (nie wiem jak duży masz tam wirtualny dysk itd.) przy pomocy programu fsarchiver (powinien być dostępny w live-cd), zapisz ten plik np. BSD_backup_0208111700.fsa w katalogu wspóldzielonym. Na koniec przygotuj miejsce na fizycznym dysku wielkości co najmniej partycji " / " BSD i powinieneś normalnie "przywrocić" plik obraz w zadane miejsce. Możesz też wykorzystać zwykłe dd, skompresować itd. Oczywiście, tak jak pisał kolega wyżej do uruchomienia takiego systemu będą potrzebne czary z MBR, Grubem, dopisaniem BSD do bootloadera XP, ale nie ma żadnej gwarwancji, że to się powiedzie - spróbować możesz.