Nowe posty

Autor Wątek: Aktualizacja ubuntu 10.xx do wersji 11.04(10*)  (Przeczytany 3916 razy)

sq6www

  • Gość
Aktualizacja ubuntu 10.xx do wersji 11.04(10*)
« dnia: 2011-07-26, 17:18:53 »
Witam mam pytanie .. aktualnie mam zainstalowane ubuntu 10.10(albo nieco starsze.. mniejsza z tym) czy poprzez polecenie

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

można zaktualizować do wersji najnowszej.. np. wersji niestabilnej 11.10 albo chociaż do 11.04. Problem jest na tyle banalny że zamiast pobierać nową dystrybucję i nagrywać czy nie można było by zrobić tego bezpośrednio z sieci....


czy też jeszcze trzeba repozytoria pozamieniać.... proszę o pomoc.. wymieniłem warianty które w sieci wynalazłem..

Czekam na odpowiedź .. Pozdrawiam

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Aktualizacja ubuntu 10.xx do wersji 11.04(10*)
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-26, 17:29:28 »
Cytat: sq6www
Witam mam pytanie .. aktualnie mam zainstalowane ubuntu 10.10(albo nieco starsze.. mniejsza z tym) czy poprzez polecenie

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

można zaktualizować do wersji najnowszej.. np. wersji niestabilnej 11.10 albo chociaż do 11.04.
Można, pod jednym warunkiem, że dodasz repozytoria nowej wersji, żeby manadżer pakietów wiedział skąd pobrać pakiety. Gdy polecenia wykonasz na obecnej wersji systemu, nie zaktualizuje się do wyższej wersji. Z tego co się orientuję, powinno się aktualizować po kolei bez przeskoków wersji, tzn. z wersji 10.04 do 10.10 i dopiero do 11.04, a potem do 11.10.

Bezpieczniejszym sposobem może być użycie do tego zadania menedżera aktualizacji, zresztą on sam powinien proponować aktualizacje do wyższych wersji, chyba że w ustawieniach zaznaczono inaczej lub używając polecenia

sudo update-manager -d
Cytuj
Problem jest na tyle banalny że zamiast pobierać nową dystrybucję i nagrywać czy nie można było by zrobić tego bezpośrednio z sieci....
Można, tylko przed aktualizacją proponuję wykonać kopie zapasową systemu, po aktualizacji może coś nie działać, a zdarza się, że system potrafi nie wstać.

Pozdrawiam!

sq6www

  • Gość
Aktualizacja ubuntu 10.xx do wersji 11.04(10*)
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-26, 17:35:28 »
Cytat: roobal
Cytat: sq6www
Witam mam pytanie .. aktualnie mam zainstalowane ubuntu 10.10(albo nieco starsze.. mniejsza z tym) czy poprzez polecenie

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

można zaktualizować do wersji najnowszej.. np. wersji niestabilnej 11.10 albo chociaż do 11.04.
Można, pod jednym warunkiem, że dodasz repozytoria nowej wersji, żeby manadżer pakietów wiedział skąd pobrać pakiety. Gdy polecenia wykonasz na obecnej wersji systemu, nie zaktualizuje się do wyższej wersji. Z tego co się orientuję, powinno się aktualizować po kolei bez przeskoków wersji, tzn. z wersji 10.04 do 10.10 i dopiero do 11.04, a potem do 11.10.

Bezpieczniejszym sposobem może być użycie do tego zadania menedżera aktualizacji, zresztą on sam powinien proponować aktualizacje do wyższych wersji, chyba że w ustawieniach zaznaczono inaczej lub używając polecenia

sudo update-manager -d
Cytuj
Problem jest na tyle banalny że zamiast pobierać nową dystrybucję i nagrywać czy nie można było by zrobić tego bezpośrednio z sieci....
Można, tylko przed aktualizacją proponuję wykonać kopie zapasową systemu, po aktualizacji może coś nie działać, a zdarza się, że system potrafi nie wstać.

Pozdrawiam!
tzn wykasować aktualne repozytoria i w ich miejsce wstawić te nowe czyli z wersji 11.10..? czy poprostu dodać te nowe jako kolejne?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Aktualizacja ubuntu 10.xx do wersji 11.04(10*)
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-26, 18:52:25 »
Tak, skasuj te, które tam są i dodaj od nowszej wersji. Jak aktualizujesz menedżerem aktualizacji, to masz to bardziej zautomatyzowane, nie musisz dodawać repozytoriów, menedżer sam pobierze informacje o pakietach i zaktualizuje system z odpowiedniego repozytorium dla konkretnej wersji.

Pozdrawiam!