Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...  (Przeczytany 10478 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

ra-v

  • Gość
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-24, 00:24:26 »
Tak na marginesie ja mam "Windows in Linux":)

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-24, 03:11:44 »
Heh. Trochę już ten filmik w sieci krąży :) Zdążyłem go gdzieniegdzie skomentować... Film jak film, z charakterystyczną dawką microsoftowego humoru... I na przyszłość proszę, nie cytuj Onetu - na tym portalu nie wygląda to zbyt profesjonalnie, a poza tym tytuł jak i treść tego artykułu mogą być nieco mylące w stosunku do samego filmiku :D

darkpl

  • Gość
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-24, 11:30:17 »
Microsoft boi się poprostu ze moze stracic swoje dolary zauwazyl ze linux jest potężnym systemem i coraz więcej ludzi przesiada się z winshit-u .Moze i czesto wracaja ale nie zawsze a czasami i powracaja !!!

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-24, 13:30:56 »
Bez przesady z tym przesiadaniem się z Windowsa na Linuksa, ludzie przesiadają się i często wracają do Windowsa albo przesiadają się na MacOS. Jeśli Microsoft ma się czego bać, to prędzej o wykorzystywanie systemu na serwerach.

Pozdrawiam!

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-24, 18:57:52 »
No właśnie na te serwery postawione na linux w microsoft były włamy ruskich hakerów. Potem jakiś dyrektor z microsoftu się tłumaczył, że to błąd ludzki- bo mieli źle zabezpieczone serwery- bo ich administratorzy potrafią konfigurować windows serwer. A de facto to dobrze świadczy o firmie która sprzedaje swoje serwery , a używa konkurencyjnych- bo pewnie dlatego, że są darmowe..))).  Pozdrawiam

  • Gość
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-25, 00:46:14 »
Cytat: Andrew_66
A de facto to dobrze świadczy o firmie która sprzedaje swoje serwery , a używa konkurencyjnych
... a propos, z tej strony można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy: http://searchdns.netcraft.com/?host=microsoft.com&x=0&y=0
; ]

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-07-26, 20:26:56 »
Cytat: Andrew_66
A de facto to dobrze świadczy o firmie która sprzedaje swoje serwery , a używa konkurencyjnych- bo pewnie dlatego, że są darmowe..))).  Pozdrawiam
To i ja się wypowiem.

Dla mnie  to hipokryzja w czystej postaci.

Nic więcej i nic mniej.

Jestem za stary na mydlenie mi oczu przez Microsoft, a i generalnie na wszelkie niby pozytywne postawy wielkich korporacji patrzę z przymrużeniem oka, a w tym przypadku z wyjątkowym przymrużeniem.

Pozdr
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-07-26, 23:17:23 »
A ja myślę, że to co kiedyś było plotkami, teraz powoli może stać się rzeczywistością. Już tłumaczę o co chodzi:
Kiedyś (dawno to było, jeszcze długo przed premierą visty) było sporo szumu, że win Vista, ew. win 7 mają być ostatnimi systemami od M$, gdyż chcieli przerzucić się w całości na usługi internetowe, a porzucić produkcję oprogramowania.
Możliwe, że teraz znów wywęszyli w tym biznes, a z linuxa chcą zrobić platformę do odbioru tych usług. Dlaczego? Linux nie dość, że jest za darmo, to jeszcze jest wolny. Wezmą sobie jakieś jajko zrobią z niego jakąś swoją dystrybucję, albo podłączą się pod Novell'a i będą tłuc aplikacje internetowe na to.
Mało tego, będą ona każdemu dostępne (od posiadaczy zwykłych lodówek, przez tv, urządzenia mobilne, aż do pc). Który system od M$ ma tak szerokie pokrycie rynku? (nie mówię tu o udziałach!)
Głównie dlatego uważam, że po cichu będą wspierać linuksa, aby w pewnym momencie powiedzieć, że na rynku jest odpowiednia, darmowa platforma i nie potrzebują robić mu konkurencji (Bo po co, całkiem nieopłacalne).

Poza tym pewnie powoli robi im się ciasno - linux jest coraz bardziej przyjazny użytkownikowi - oprócz pomocy technicznej i stale kurczącego się wachlarza oprogramowania tylko na windows niewiele mogą zaproponować...

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Linus vs Windows or Linux and Windows - that is the question...
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-07-27, 11:43:44 »
No może microsoft jeszcze  trzyma  gry w ręku, a to jednak duży rynek zbytu i sporo kaski do łyknięcia. Bo multimedia i internet to już bezproblemowo linux radzi sobie na tym rynku i nawet prześciga, a na rynku serwerów to już rządzi.