Nowe posty

Autor Wątek: Debian live usb, a partycje pendrive na windowsie  (Przeczytany 3762 razy)

dezerter85

  • Gość
Debian live usb, a partycje pendrive na windowsie
« dnia: 2011-07-22, 19:58:31 »
Zainstalowałem ostatnio wersję Debian Live na usb. Plik *.img, więc nadpisało zawartość całego pena i utworzyło partycje sdb1 - debian live na fat16.
Do tego utworzyłem ten system "zapisywalny" - jako partycję oznaczoną sdb2 - system ext2.
Ponieważ tego pena używam też przy codziennych czynnościach kopiowania plików, stworzyłem specjalnie 3 partycję z systemem FAT32 oznaczony jako sdb3.
Wszystko do tego momentu gra, ale gdy wkładam tego pena podczas pracy Windowsa, to nie odczytuje partycji sdb3 przeznaczoną specjalnie pod Windowsa ;] Z google wyczytałem, że windows odczytuje tylko 1-szą  partycję na pendrive, resztę już nie. Ponieważ już poświęciłem kilka ładnych godzin na rozwiązanie tego problemu, pytam się was, czy ktoś może znalazł na to jakieś rozwiązanie - czy da się jakoś zamienić kolejność sdb3 na sdb1, tak by sdb1 sie bootował na jakimś dalszym numerku sdbx, ew. jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
Mnie to osobiście źrebi, i tak korzystam z linuksa i  tak, ale inni, którym będę chciał przegrać jakies pliki z pena lub coś skopiować, pewnie nie będą chcieli przełączać za każdym razem z windowsa na bootowalnego linuksa, by po zamontowaniu przenieść zawartość na pena ;]

Pozdrawiam

Edit (rozwiazanie): Wystarczy zamiast debian-live-....img (ktory przydziela sobie sam partycje) nagrac debian-live.....iso na uprzednio przygotowanej przez siebie wczesniej partycji i utworzyc katalog w glownym systemie plikow w stylu AAA.Tu_dodawac.  Rozwiazanie moze niezbyt ladne, ale dziala