Zgodność sprzętu z Linuksem > Karty TV

DVB-t nBox USB dongle 0b89:0007 [ok] (dedykowany do telewizji n)

<< < (2/7) > >>

chmooreck:
Sterownik trafił do jajka 3.2 (drivers/staging/medai/as102)

tydell:
Chyba jednak poczekam aż trafi do jądra, skompilowałem, moduł niby działa ale tuner kanałów nie wskazuje, chociaż na Windowsie działa aż miło.

A może ktoś wie jak wygląda sprawa na jajku 64bit ? Bo tu z kolei kompilacja poszła bezstresowo ale moduł nie załadował się.

teraz mam tak po kompilacji:

--- Kod: ---
modprobe /lib/modules/3.1.0-4-ARCH/kernel/drivers/media/dvb/
FATAL: Module /lib/modules/3.1.0_4_ARCH/kernel/drivers/media/dvb/as102/dvb_as102.ko not found.
--- Koniec kodu ---
kod źródowy wziąłem nawet z gałęzi staging ale jak powyżej widać nie działa.

chmooreck:
ja mam na 64bit, obecnie 3.2 rc1

Mam jeden problem z tym tunerem - nie działa po reboocie komputera. Trzeba wtedy odłączyć tuner i podłączyć jeszcze raz - wtedy wykrywa się prawidłowo i działa.

Do modprobe wystarczy podać nazwę modułu, bez ścieżki. Poza tym zmieniła się lokalizacja modułu. Teraz jest w drivers/staging/media/as102

tydell:
Tak, próbowałem modprobe tylko z nazwą modułu, miejsce modułu też zostawiłem w staging/media, tak go skompilowałem, źródła wziąłem z gitorious'a.
Pomimo prawidłowej kompilacji modułu dvb-as102 wywala ten FATAL, że dvb_as102.ko. nie wiem z czego to wynika, moduł ma w nazwie myślnik "-" a nie podkreślenie "_".
____________

Skompilowałem ponownie, podczas kompilacji zauważyłem iż pojawiło się coś takiego:

--- Kod: ---
 CC [M]  drivers/staging/media/as102/as102_drv.o
drivers/staging/media/as102/as102_drv.c: In function 'as102_dvb_register':
drivers/staging/media/as102/as102_drv.c:223:3: warning: passing argument 1 of 'dev_err' from incompatible pointer type [enabled by default]
include/linux/device.h:797:12: note: expected 'const struct device *' but argument is of type 'char *'
drivers/staging/media/as102/as102_drv.c:223:3: warning: too many arguments for format [-Wformat-extra-args]
  CC [M]  drivers/staging/media/as102/as102_fw.o
--- Koniec kodu ---
jednakże skompilowało się, aczkolwiek po daniu modprobe teeraz prawidłowo znajduje moduł, ale nie ładuje go i mam następujący error:

--- Kod: ---
[root@myhost linux-3.1]# modprobe dvb-as102
FATAL: Error inserting dvb_as102 (/lib/modules/3.1.0-4-ARCH/kernel/drivers/staging/media/as102/dvb-as102.ko): Invalid module format
--- Koniec kodu ---
-------
Spróbuję skompilować 3.2-rc1, driver w źródłach więc błędów z mojej strony przy edycji żadnych być nie powinno

edit:
skompilowałem kernel 3.2-rc1 pobrany z kernel.org. Sterownik jest w źródłach więc praktycznie nic poza kompilacją kernela i uprzednim włączeniem drivera nie trzeba było robić.
Wszystko skompilowało się ładnie, bez błędów, system działa pięknie na nowym kernelku. Tylko nbox dongle dalej nie trybi. Ponownie podczas modprobe modułu mam:

--- Kod: ---
FATAL: Module dvb_as102.ko not found.
--- Koniec kodu ---
Może ktoś wie z czego to wynika że nie chce załadować modułu, a z drugiej strony wywala info o dvb_as102.ko a nie dvb-as102.ko ?

----
Kolejna próba kompilacji jądra, tym razem 3.2-rc2 przyniosła pozytywny skutek.
Wszystko działa jak należy

:

--- Cytat: chmooreck ---Edit:
Sterownik trafił do jajka 3.2 (drivers/staging/medai/as102)
--- Koniec cytatu ---
Czyli gdy tylko wpadnie do Debiana Testinga jajko 3.2, PCTV picoStick 74e zacznie z palca działać? Pytam, bo właśnie go zakupiłem i się okazało, że "nie działa". Męcze temat od 3 godzin i zastanawiam się czy nie zwrócić sticka (?).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej