Nowe posty

Autor Wątek: Seven OS - jak to działa?  (Przeczytany 8465 razy)

  • Gość
Seven OS - jak to działa?
« dnia: 2011-08-18, 21:49:11 »
Witam, chcę mieć legalny system, staram się działać na Linuxie, lecz wygląd Windowsa mi bardziej się podoba. Miałem KDE (Kubuntu, Ubuntu + KDE, OpenSuse 11.4) lecz to nie to. Teraz mam Ubuntu 11.04 Gnome2 + nakładka Se7en. Ale pytanie, czy Seven Os który działa na 10.04 (chyba, na pewno 10.xx) da się zaktualizować do 11.04? Ten Seven ma bardziej intuicyjne menu, programy podobne do Windowsowskich itp a na tym mi też zależy. Ot cały mój problem :)

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-08-19, 17:01:55 »
Seven to nakładka na ubuntu czy też pomyliłeś z ZevenOS ? Jeżeli nakładka na 10.04 to 11.04 to pewnie można, o problemach poczytaj sobie w sieci - nie używam tej dystrybucji, a jak używałem kiedyś to taka aktualizacja kończyła się instalacją od nowa.Dlatego używam debiana squeeze  i aptosida, który jest dystrybucją ciągłą i nie ma takich problemów przy zmianie numeru  dystrybucji. Uważam, że nakładka jest niepotrzebna - bo każdego linuxa upodobnisz do windowsa, ale po co? Wyglądu mojego debiana z kde  zazdroszczą mi koledzy posiadający windows 7 i zadają odwrotne pytanie-ale ja nie wiem jak upodobnić windowsa do linuxa. Pozdrawiam

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-08-20, 01:08:41 »
Cytat: Andrew_66
Wyglądu mojego debiana z kde  zazdroszczą mi koledzy posiadający windows 7 i zadają odwrotne pytanie-ale ja nie wiem jak upodobnić windowsa do linuxa. Pozdrawiam
Zainstalować KDE dla Windows? Niestety KDE dla Windows nie jest jeszcze idealne, więc koledzy muszą poczekać, aż twórcy je dopracują :)

Pozdrawiam!

  • Gość
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-20, 08:30:56 »
Bardzo podoba mi się ten teks: http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2009/12/04/dlaczego-nie-przeszedlem-na-linuxa/
Całkowicie się z nim zgadzam, chociaż jak to powiedział, jakiś pseudo Moderator na linuksowo usunął temat z moim zapytaniem :| Czyżby naprawdę Linuksiarze, to osoby z tyłkami pingwinów na oczach? Bez obrazy dla tych "normalnych".

Co do SevenOS - jest to nakładka, tylko jak sam ją zainstalowałem, to musiałem zrobić reinstall systemu, gdyż nawet w panelu logowania się wieszał kursor.. Teraz jestem na czystym "Ubuntu"

ZevenOS? A co to? Zaraz sprawdzę

PS: Czyżby to było normalne forum?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-08-20, 17:44:15 »
Cytat: HardCore
Co do SevenOS - jest to nakładka, tylko jak sam ją zainstalowałem, to musiałem zrobić reinstall systemu, gdyż nawet w panelu logowania się wieszał kursor.. Teraz jestem na czystym "Ubuntu"
Widocznie jest albo najlepiej dopasowana do systemu, z którym została udostępniona, albo nie została dopracowana do nowszych wersji Ubuntu. Możesz spokojnie zainstalować gotowy system, Ubuntu 10.04 ma wydłużone wsparcie, więc o aktualizacje nie musisz się martwić do połowy 2013 roku.

Cytuj
PS: Czyżby to było normalne forum?
No raczej.

Pozdrawiam!

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-08-20, 21:12:58 »
Cytat: HardCore
Teraz jestem na czystym "Ubuntu"
Ubuntu nigdy nie jest "czyste", gwoli jasności.

Czysty jest Debian :)


Cytat: roobal
Niestety KDE dla Windows nie jest jeszcze idealne, więc koledzy muszą poczekać, aż twórcy je dopracują :)
Mam nadzieję, że się nie doczekają!


Cytat: HardCore
PS: Czyżby to było normalne forum?
Dopóty dopóki ja się nie pojawię.
HE HE HE!


Tak w ogóle i nawiasem mówiąc...

Po jaką cholerę chcesz upodabniać Linuksa do Windy?
Przyzwyczajenia? Niepełnosprawność?

Pytam całkiem poważnie i nie robię sobie tutaj szopki.

p.s
Linux to Linux, a wszelkie upodabniania do pewnej wszystkim znanej kiszki to po prostu i wg mnie niepotrzebna sekcja zwłok prosiaka na oczach dzieci tuż przed świętami b.. narodzenia.
Tyle w temacie.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

  • Gość
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-08-20, 21:30:15 »
Lordzie, chyba trafiłeś na równego sobie w gadce :)

Co do "Mam nadzieję, że się nie doczekają!"

Właśnie niech się doczekają :) Wtedy im się spodoba, i być może przejdą na Linuksa by mieć pełną wersję tego środowiska ;)



-----Edit Lord Darius
Proszę kontrolować swoje wypowiedzi.
Usunięto część wpisu.

p.s
Pozdrów ode mnie Chłopaków z Defektu Muzgó.
Będą wiedzieć od kogo te pozdrowienia.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-08-20, 22:15:48 »
Cytat: HardCore
Lordzie, chyba trafiłeś na równego sobie w gadce :)
Bardzo się cieszę.
Wreszcie jakieś wyzwanie, że tak powiem.


Cytat: HardCore
Właśnie niech się doczekają :) Wtedy im się spodoba, i być może przejdą na Linuksa by mieć pełną wersję tego środowiska ;)
Guzik prawda i kiszka na starcie.
Twórcy Windy zarobią na darmowych rozwiązaniach, promując łatwy i "jedyny, przyjazny system" .
Granda w biały dzień.
Poza tym ode mnie i górami, w miłym Towarzystwie do wałbrzycha... góra dzień drogi.
;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-08-20, 22:18:33 »
Dystrybucje możesz zobaczyć i pobrać z http://distrowatch.com
Upodobnione foty do windowsa znajdziesz w galerii http://www.linux.pl/?id=foto  - tylko musisz sobie sam przejrzeć. Podobny system stworzony np do xp to linux omnia xp. Tak jak wcześnie Ci napisałem możesz sobie wszystko sam skonfigurować. Linux to wolny system i nikt Ci nie narzuca  wyglądu. Ikony i inne bajery znajdziesz na http://gnome-look.org/ albo na
http://kde-look.org/  . Pozdro

P.S. I do dzieła- to co stworzysz zamieścisz w galerii - jak będzie wyjątkowe - to może będzie przychylna opinia Lorda Dariusa

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-08-20, 22:30:35 »
Cytat: Andrew_66
Linux to wolny system i nikt Ci nie narzuca  wyglądu.
Faktycznie.
Jestem najwidoczniej fundamentalnym radykałem.
:)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-08-20, 22:44:47 »
Czemu fundamentalnym radykałem? Że cenisz minimalizm - to wiedzą na tym forum chyba wszyscy, no oprócz nowych użytkowników. Ja natomiast cenię kde dlaczego? Bo jak ktoś kiedyś napisał- to nie lubię jak mi się marnuje ram w moim lennym, aptosidzie i squeeze (kolejność chronologiczna instalacji). A tak na poważnie to żonie i córce nie podoba się fluxbox i uległem sugestiom...2 kontra 1 = kde  ha,ha,ha.

P.S. Zresztą aptosid od pewnego czasu jest moim ulubionym systemem, w którym kładą nacisk na kde i xfce dlatego pewnie mam to kde...

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-08-20, 23:54:22 »
@Andrew_66
Kolego.
Dla mnie LiInux to Linux. :)
To po pierwsze.

Po drugie wszelkie wymysły windopodobne jak DLA MNIE  nie mają nic na celu jak tylko ograniczanie do minimum rozumowania i podejmowania decyzji przez użytkownika.

Długo by dyskutować, choć jak dla mnie i jeśli chodzi o Twoją personę to możesz zainstalować i chwalić się nawet hybrydą Win/Lin 2013 :)
Masz doświadczenie, co bardzo cenię.

Kwestia rozeznania różnic i źródeł jest po prostu wg mnie ważna.
Wiem, że Twoje doświadczenie jest spore, choć starasz się jak widzę pogodzić dwie różnice zwane Linux vs Windows.

Resztę z nas można nazwać sektą .
Czasem są potrzebni linuksowi fundamentaliści ;D

P.s

proponuję przeczytać ostatni komentarz Lukaso666 na moim blogu.
Moim, skromnym zdaniem mówi on o wszystkim w tym temacie.

Pozdr
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-08-21, 01:00:44 »
Dla jednych łatwiej jest, gdy widzą znany pulpit, a innych trzeba po prostu oszukać. Co do KDE dla Windows, to nie zapominajcie, że niektórzy użytkownicy Linuksa są zmuszeni korzystać z Windowsa, np. w pracy i dla takich osób dostęp do programów z KDE może się przydać i być udogodnieniem.

Użytkownicy Linuksa też mają swoje przyzwyczajenia, mi na przykład w Windowsie brakuje konsoli, co prawda jest cmd.exe i PowerShell ale dla mnie to nie to samo. Brakuje mi też np. compizowego scalania okien i praca pod Windowsem wydaje mi się niewygodna, ale to tylko przyzwyczajenia. Jak przechodziłem na Linuksa, to w Linuksie też mi brakowało wielu rzeczy..

Pozdrawiam!

PS Mnie tam nie mieszajcie do żadnej sekty :D

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Seven OS - jak to działa?
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-08-21, 01:33:26 »
Lordzie Dariuszu-ja zawsze staram się cenić każdego użytkownika tego forum-nawet takiego, któremu nie chce się skorzystać z google. Tak jak napisałeś linux to linux. Co do kde pod windows to kiedyś to instalowałem, ale to jest raczej zbiór programów z linux-niż ma związek ze środowiskiem graficznym np. amarok filezilla jakieś gierki. Koledze podałem linki, żeby po swojemu zrobił sobie hybrydę win-lin czy też na odwrót i wykazał więcej swojej inicjatywy, a nie naszej. Niech sobie zainstaluje co mu się podoba- nawet windowsa i zrobi po swojemu...przynajmniej coś zrobi sam....bez niczyjej pomocy. Mnie nigdy nikt nie mówił  jak ma wyglądać mój desktop- nawet nie miałem takiego pomysłu żeby zadać podobne pytanie na tym czy innym forum. Pozdrawiam