Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu  (Przeczytany 12889 razy)

  • Gość
Witam Kolegów.
Mój problem polega na tym, że nie znam żadnych danych do routera neostrady. Windows 7 sam go wykrył i uruchomił sieć bez podawania adresów w trakcie instalacji, trochę się zdziwiłem, gdyż on jest pod hasłem, np. aby korzystać z internetu w komórce musiałem podać chasło, te akurat znam. Czy jest możliwość zainstalowania go, bez podawania IP itp. (zupełnie się nie znam), lub jakieś programy, które same go wykryją ? Dziękuje z góry za pomoc, windows poszedł na śmietnik, został Slackware, ale bez sieci, a piszę z pracy.. Pozdrawiam

marcinz

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-14, 18:09:12 »
iwlist wlan0 scan
sprawdź czy widzi ci sieci wifi jak je masz a jak masz po kablu ustaw automatyczne pobieranie dhcp na pewno na stronach slacka powinien być opis jak to zrobić.

rysban

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-17, 16:27:39 »
Sam wykrył Windows ? Połączenie za pomocą kabla  tylko mogło tak zadziałać . Jeżeli dystrybucja Linuksa widzi kartę sieciową to musi zadziałać identyczni . Jeżeli korzystasz z kabla to router sam łączy jeżeli ma wprowadzony login i hasło Neostrady . Musisz podać jaki to router a podam Ci dostęp do niego przez kabel sieciowy . Musisz sprawdzić czy system widzi kartę sieciową .
Większość routerów ma adres http://192.168.1.1 czasem zdarza się różnica w ostatnich dwóch znakach zamiast 1.1 może być 1.2 lub 2.1 . W instrukcji Routera zawsze podana jest strona dostępu do routera w podanej przeze mnie wersji nazwę użytkownika i hasło dostępu . Najczęstszym używanym użytkownikiem i hasłem jest admin . Jeżeli są założone inne hasła których nie znasz to najlepszym rozwiązaniem jest przytrzymanie resetu powyżej trzech sekund na załączonym routerze - tak aby przestały świecić ciągłym światłem diody . Po ponownym uzbrojeniu routera można wejść na jego wewnętrzną stronę za pomocą przeglądarki internetowej i skonfigurować połączenie . Wprowadzić login i hasło Neostrady oraz założyć hasło na połączenie wifi . Telefon korzysta na pewno z Wifi . Jak znasz hasło do połączenia przez wifi to również tą drogą możesz wejść do routera za pomocą przeglądarki . Spróbuj za pomocą jakiejś dystrybucji w wersji Live . Doskonale nadaje się do tego Ubuntu , Sabayon , Debian 6.02 Live i wszystkie wersje typu Live .
Pozdrawiam Ryszard

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-18, 09:27:12 »
Cytat: rysban
Musisz sprawdzić czy system widzi kartę sieciową .
Większość routerów ma adres http://192.168.1.1 czasem zdarza się różnica w ostatnich dwóch znakach zamiast 1.1 może być 1.2 lub 2.1 .
Konkretny adres IP routera często widnieje na obudowie samego routera.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-21, 08:39:01 »
Koledzy dziękuje za pomoc, będę próbował dalej, wcześniej nie mogłem przeczytać Waszych rad :( Ten nowy Slackware troche mnie przeraził, zaczyna zachowywać się jak windows, zostają ślady po wyłączonym oknie, wyłączenie zawieszonego procesu trwa troche czasu, problemy z lilo i zainstalowanie go na MBR, a kiedyś to było takie proste i bezawaryjne :( Przesiedziałem na Linux ze 14 lat, połowa tego czasu bez zainstalowanego windows'a ostatnio nie miałem wyboru, bawiłem się z windows 7, i gdy teraz wracam do linux'a widzę nagle tyle wad, czy to Linux się psuje, czy to moja wyobraźnia :(

Slackware 13.1

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-21, 09:48:10 »
Cytat: Czarodziej666
Ten nowy Slackware troche mnie przeraził, zaczyna zachowywać się jak windows, zostają ślady po wyłączonym oknie, wyłączenie zawieszonego procesu trwa troche czasu,
Slack nigdy nie był moją bajką, choćby z powodu zależności,a to co się u Ciebie dzieje to prawdopodobnie jest związane właśnie z tym problemem.
Slacka po prostu się lubi lub nie lubi :)

Bezapelacyjnie wolę Debiana,  a gdybym miał zdecydować się na Slacka to po wcześniejszym apt-get install 1_litr_żubrówki , co z pewnością przyczyniłoby się do całkowitego resetu pod moją kopułą :)
Wiesz... lubię grzebać w bebechach systemu, ale jestem też w takim już wieku, iż chcę jednocześnie aby system mi działał bez większych wymagań, zaraz na starcie, gdzie na wszelkie inne kwiestie związane z dopieszczaniem znajdę czas i kiedy mnie będzie to pasowało, a nie "wymagającej" tego dystrybucji :)

No dobra.
Jest mnóstwo innych dystrybucji, w których możesz przebierać do woli i wybrać tę, która najbardziej będzie Tobie pasować.

Pozdr
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-21, 10:21:48 »
Cytuj
Koledzy dziękuje za pomoc, będę próbował dalej, wcześniej nie mogłem przeczytać Waszych rad :( Ten nowy Slackware troche mnie przeraził, zaczyna zachowywać się jak windows, zostają ślady po wyłączonym oknie, wyłączenie zawieszonego procesu trwa troche czasu
A sterowniki karty graficznej masz zainstalowane? Ja też używam obecnie debiany od lenny poprzez squeeze po aptosida i nie obserwuję żadnych takich niepokojących objawów. Systemowi trzeba poświęcić trochę czasu, żeby potem cieszyć się bezawaryjną pracą. Pozdrawiam

P.S. Co do neostrady to ostatnio bratanicy konfigurowałem wifi w routerze. Tam trzeba dodać adres mac nowej karty wifi do routera( ale Ciebie to raczej nie dotyczy ) chyba , że miałś w 7-ce podanego innego macadressa  niż fizyczny karty sieciowej i dlatego teraz w linux nie chce pracować.

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-07-21, 11:10:22 »
Z routerem ma się połączyć przez kabel, z wifi korzysta siostra i telefon komórkowy. Zaciekawiliście mnie tym system Debian.. Już nie te lata co się było zapalenicem, może pora się przesiąść na coś gotowego, bardziej multimedialnego. W slackware teraz już z dystrybucją dorzucają mplayera, co z tego jak filmów dvd nie uruchomi, same błędy już na starcie, a płyt już się nie montuje, sam je wykrywa i teraz jak to ustawiać, może mplayer wymaga montowania, nie wiem, głowa się duża robi, a system, który trzeba ustawiać kilka tygodni to już nie dla mnie... Trzeba kupić debiana i zdecydować ostatecznie Win lub Lin :) Coś innego niż Debian Koledzy ?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-07-21, 11:13:21 »
Długo używałem pclinuxos i mogę Ci polecić. Gotowy system do multimedii i internetu.

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-07-21, 11:53:24 »
A w kilku słowach, czemu PcLinuxOS, a nie Debian? :) jakieś wady i zalety. Wolałbym Debiana bo widzę, że PcLinuxos nie można kupić nigdzie, a nie nie mam internetu, żeby pobrać heh

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-07-21, 12:54:54 »
Cytat: Czarodziej666
...bo widzę, że PcLinuxos nie można kupić nigdzie, a nie nie mam internetu, żeby pobrać heh
Zawsze możesz skorzystać z akcji Rozdajemy linuksa
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-07-21, 13:18:43 »
Zalety pclinuxos? Łatwość konfiguracji sieci, sterowniki grafiki. Poproś kogoś znajomego, żeby Ci ściągnął kilka obrazów płyt różnych dystrybyucji. Jakbyś mieszkał w moich okolicach - służę pomocą.

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-07-21, 14:46:27 »
Kupie na początek Debiana, bo widze go na allegro, jak się uda skonfigurować sieć, to ściągnę Pclinuxos i się oceni :) Szkoda, że nie jestem z Elbląga niestety.. A z kolna pewnie nikt nie jest :)

kleer94

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-07-21, 23:21:00 »
Ja bym na twoim miejscu pomęczył sąsiada lub jakiegoś kumpla żeby mi coś ściągnął za piwo. Wyszłoby taniej ;p

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-07-22, 11:56:39 »
ja z moich ziomków mam najszybszego neta 2mb, a jak ściągnąć płytke dvd to trzeba i tak cały dzień pobierać, nie będę nikogo męczył, wezmę i kupie, 10zł z przesyłka gdzieś ;)