Nowe posty

Autor Wątek: jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu  (Przeczytany 12900 razy)

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #15 dnia: 2011-07-23, 13:53:52 »
Próbuje jeszcze raz z Slackware się połączyć z siecią i z niego pobiorę inną wersje Linux'a. Teraz już znam IP routera, jest na obudowie 198.168.2.1, zresetowałem go też, aby odzyskać oryginalną nazwę i hasło, tylko gdzie to teraz wpisać. Uruchomiłem z KDE program Net Settings, ale mozolnie to idzie i się dalej nie łączy :( Trzeba wpisywać coś w DNS i Gateway ? Poprowadźcie mnie za rączke bo sieci nigdy nie były mocną stroną moją :)

kleer94

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #16 dnia: 2011-07-24, 19:34:55 »
Wpisz w przeglądarkę: "http://192.168.2.1" i naciśnij enter.
Zapewne tak samo jak większość routerów można go skonfigurować przez przeglądarkę ;p
Może cię poprosić o login i hasło, którym zapewne będzie takie same: "admin".
Potem ustawiasz router klikając coś w rodzaj "Quick start" albo coś podobnego, wybierasz protokół PPPoA VC-MUX z VPI/VCI ustawione na 0/35.
Login i hasło na pewno znasz. Wszystko będzie klikalityczne, więc intuicyjnie będzie wiadomo zapewne co gdzie ustawić.

rysban

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #17 dnia: 2011-07-24, 23:10:36 »
To nie jest adres IP a adres wewnętrznej strony Routera . Według tego adresu wynika że będzie sam użytkownik admin a hasła nie ma będzie puste tak mają routery Linksys. Użytkownik ma wprowadzić sam - założyć hasło po skonfigurowaniu routera . Jeżeli chodzi o system to najłatwiej będzie kupić z czasopismem Linuks . W ostatnim wydaniu jest ułatwiający życie nawet laikowi Ubuntu uruchamiany jako Live . Oparty jest na Debianie . Uruchomiony jako Live może służyć do odzyskiwania danych z dysku na którym padł Windows . Centrum oprogramowania ułatwia też życie . Problem z otwieraniem filmów można rozwiązać jednym poleceniem w synapticu menadżerze plików w okienku szukaj  - restricted i zaznaczyć ubuntu restrictred ekstras do zainstalowania . Przez zastosowanie sam pobierze potrzebne kodeki i będzie otwierał wszystkie filmy . Pobierać też nie trzeba DVD a wystarczy CD co skróci czas pobierania . Można również pobrać Polski remiks Ubuntu 11.04 który będzie gotowy do kofiguracji z tym że jest to 1,1 giga czyli nie wiele więcej od CD .
Pozdrawiam Ryszard

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #18 dnia: 2011-07-25, 10:33:14 »
Kolego Ryszardzie, a Ty polecasz Ubuntu ? A co sądzisz o Debianie lub pclinuxos ?
Kolego Kleer94 dziękuje za uświadomienie mi błędu, bo ustawiałem Dynamic IP, a mam wybrać PPPoA? Udało mi się ustanowić połączenie z routerem ping 192.168.2.1 odpowiada, ale jak zrobię ping www.wp.pl brak odpowiedzi, czeka.. Na moje laikowe oko, to komputer - router jest OK, tak jakby router nie łączył się z neostradą, mimo że synchronizacja ADSL się udała?

xxxxx


Znalazłem kilka postów na google, mniej więcej wiem już co wpisać w ustawieniach :)

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #19 dnia: 2011-07-26, 10:28:29 »
Koledzy dalej mi nie działa internet :( Czy jak wstawię screenshot jak mam wypełnione te pola, to mógłby ktoś z Was obejrzeć i ocenić?  Na google już nic więcej nie znalazłem. Mój router to Edimax, mój starszy taki kupił i teraz muszę z nim walczyć, nie potrzebnie go resetowałem, wcześniej działał na win chociaż heh :P

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #20 dnia: 2011-07-26, 12:24:06 »
Cytat: Czarodziej666
Koledzy dalej mi nie działa internet :( Czy jak wstawię screenshot jak mam wypełnione te pola, to mógłby ktoś z Was obejrzeć i ocenić?
Dawaj screeny, bo faktycznie za długo już ciągnie się coś co można w miarę prosty sposób wyjaśnić.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

kleer94

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #21 dnia: 2011-07-26, 23:00:25 »
@Czarodziej666
Ja taki efekt miałem na slesiem gdy nie włączyłem ip forwarding w yaście.
O dziwo gdy nie zaznaczyłeś w yast "Enable ip forwarding" za pierwszym razem gdy po restarcie kompa przechodziłeś do "network devices" to potem jakby nie działało i trzebabyło to zrobić w konsolce (to tak na boku, bo może robiłem coś źle i to nie przez to chociaż wątpie, bo robiłem to wiele razy na SOiSK w szkole).

Spróbuj dać:
echo 1 >/etc/sys/proc/net/ipv4/ip_forward
Jak chcesz, aby było na starcie to dajesz najlepiej:
chmod a+x /etc/rc.d/rc.ip_forward
Albo jak nie masz tego pliku (co się nie zdarzy) to dajesz tą pierwszą linijkę do /etc/rc.d/rc.local
Alles powinno działać.

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #22 dnia: 2011-07-27, 11:26:46 »
I udało się :) Chodziło o to, że były 2x VC-mux i 2x LLC do wyboru, tylko nie zuważyłem różnicy przed nimi w PPPoA PPPoE i powtarzałem cały czas jeden błąd wybierając PPPoE.

A może wiecie czemu linuks zaczyna widzieć router dopiero po ok 1min po starcie systemu? Sprawdzam poleceniem ping 192.168.2.1 szkoda, że nie pamiętam co wyskakuje, albo, że sieć jest niedostępna, albo że nie ma takiego hosta

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #23 dnia: 2011-07-27, 11:56:39 »
Cytat: Czarodziej666
I udało się :) Chodziło o to, że były 2x VC-mux i 2x LLC do wyboru, tylko nie zuważyłem różnicy przed nimi w PPPoA PPPoE i powtarzałem cały czas jeden błąd wybierając PPPoE.
Na przyszłość pamiętaj np. o pomocy technicznej Twojego usługodawcy.
Takie rzeczy wiedziałbyś po pierwszym telefonie do nich :)

Cytat: Czarodziej666
A może wiecie czemu linuks zaczyna widzieć router dopiero po ok 1min po starcie systemu? Sprawdzam poleceniem ping 192.168.2.1 szkoda, że nie pamiętam co wyskakuje, albo, że sieć jest niedostępna, albo że nie ma takiego hosta
Ustawienia, ustawienia i jeszcze raz ustawienia.
Spróbuj wymusić połączenie po starcie systemu, wpisując w konsoli nm-applet

Pozdr
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

  • Gość
jak zainstalować router neostrada nie znając jego adresu
« Odpowiedź #24 dnia: 2011-07-27, 12:51:05 »
Ok spróbuje.. Całe ustawienia polegały na wpisaniu nazwy hostname, i example.org podczas instalacji Slackware'a. Pobiera mi się w tej chwili debian amd64 (mam core 2 duo), może tam będzie lepiej, chociaż mam nadzieje, że coś się znajdzie do rozgryzienia, jak to Linux, słodki system ;)

pozdrawiam


---- Ten wątek został podzielony ----
Wszystkie oddzielone posty znajdują się tutaj.
(Podziału dokonał użytkownik Lord Darius)