Nowe posty

Autor Wątek: Dobry modem ADSL 20Mbps (na USB)  (Przeczytany 6679 razy)

inet77

  • Gość
Dobry modem ADSL 20Mbps (na USB)
« dnia: 2011-07-09, 16:01:37 »
Witam,

Chciałem zapytać drogich forumowiczów o doświadczenia z konfiguracją modemów ADSL prędkości 10Mb lub 20Mbps
pod linuxem.
Mój obecny modem SpeedTouch 330 to już tylko 8Mbps downloadu.
Miałem też dobry modem BEWAN na PCI, ale nowa płyta główna już nie ma PCI, tylko PCI-e.

Chodzi mi o modem najlepiej na USB (z zasialeniem USB).

Moje łącze to neostrada 10Mb, wkrótce 20Mb (ANNEX A).

Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Mario

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Dobry modem ADSL 20Mbps (na USB)
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-13, 19:22:27 »
Skonfigurowanie modemów ADSL pod linuxem jest bardzo trudne. Czasami  nie darady skonfigurować modemu.
Jak się chce mieć linuxa to najlepszym rozwiązaniem jest kupić se router
i w tedy nie masz pod USB tylko pod RJ45
router jest dobry ze względu raz skonfigurowany nie wpływa na różne reinstalowanie systemów, zawsze ma się internet

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Dobry modem ADSL 20Mbps (na USB)
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-13, 19:45:32 »
Cytat: diablok1
router jest dobry ze względu raz skonfigurowany nie wpływa na różne reinstalowanie systemów, zawsze ma się internet
Nie byłbym takim optymistą, ponieważ wiele zależy od konkretnej dystrybucji.
Tak np. na Debianie Squeeze należy przeprowadzić ręczną konfigurację pewnego, niby "standardowego" routera, zanim przejdzie się do sedna dot. stricte połączenia z siecią.

Generalnie ja też polecam rozwiązanie z routerem.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

inet77

  • Gość
Dobry modem ADSL 20Mbps (na USB)
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-13, 20:30:43 »
Dzięki za odpisanie bo już myślałem, że wątek umrze :((( a ja jestem sam na planecie który chce mieć modem na driverach linuxa.

Do mojego celu kupiłem specjanie płytę z Intel Atom żeby zestaw nie brał dużo prądu przez 24h. No i... do szczęcia brakuje mi modemu z zasilaniem z USB żeby to był autonomiczny system bez zbędnych zasilaczy.

Niestety użycie standardowego modemu nie wchodzi w grę, bo celem jest konfiguracja debiana z iptables + ppp0 (jak mi to działało przez ostatnich kilka lat, ale na modemie do 8Mbps).


Nie mam natomiast żadnego doświadczenia z ustawieniem np. linksysa jako bridge'a.
Może ktoś ma opis jak skonfigurować na linuxie pppoa z linksysem w trybie RFC 1483 Bridged lub Brigde mode only?

Po skonfigurowaniu etc/ppp/chap-secrets nie wiem jak zainicjować (w którym conf wskazać) że ma brać sygnał z eth0, a nie nie szukać drivera z /lib/firmware jak to było w przypadku modemu USB.

  • Gość
Dobry modem ADSL 20Mbps (na USB)
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-13, 21:05:38 »
nie ma lepszego moje z donie  D-Link DSL-320T ADSL

inet77

  • Gość
Dobry modem ADSL 20Mbps (na USB)
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-14, 00:39:37 »
Istotnie, D-Link DSL-320T ADSL ma 24Mb upstreamu! Fajny modem!

Ale jak skonfigurować bridge na linuxie?

Nie rozumiem filozofi bridge mode po ethernecie. Jaki driver zastosować żeby utworzyć interfejs ppp0? pppoe? (w neo jest pppoa)
W modemach USB gdzie nie ma przypisanego IP tworzy się ppp0, a jak po LAN modemu 192.168.1.1 ma iść sygnał z innej podsieci publicznej? Karta eth0 musi też być w takim razie na 192.168.1.0 żeby widziała modem i co dalej?
Tego nie rozmumiem - niech mnie ktoś oświeci jak to jest?