Nowe posty

Autor Wątek: Zmiana wartości zmiennych w pliku w firmware Speedport W303V.  (Przeczytany 5621 razy)

RaRo

  • Gość
Szukam kogoś kto posługuje się Linuksem. Mam plik firmware do routera o rozszerzeniu .xor i trzeba w nim zmienić: w pliku /opt/mini_fo/etc/start_scripts/ata.sh zmianić wartości zmiennych TIME_TO_INIT=3 TIME_TO_DEINIT=4. Czy ktoś może to spróbować zrobić? Jeśli tak to podeślę mu plik i więcej informacji.
 
 
Powrót do góry

  • Gość
Zmiana wartości zmiennych w pliku w firmware Speedport W303V.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-09, 22:39:50 »
Wykonasz to każdym edytorem tekstu - i będzie działać pod warunkiem, że wiesz jakich dokonujesz zmian. Nie ma się czego bać.

Ave!

RaRo

  • Gość
Zmiana wartości zmiennych w pliku w firmware Speedport W303V.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-10, 11:30:07 »
Oj chyba nie jest to takie proste! Plik ma rozszerzenie xor. Wg sprzedawcy routera oprogramowanie jest w nim w Linux - niestety nie znam się na nim i nie mam go. Pisząc, że można plik otworzyć każdym edytorem tekstowym miałeś na myśli linux-owy? Edytor windowsowy otwiera plik ale są tam same "robaczki".

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Zmiana wartości zmiennych w pliku w firmware Speedport W303V.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-10, 14:14:31 »
Marcin miał na myśli, że bez problemu otworzysz plik /opt/mini_fo/etc/start_scripts/ata.sh dowolnym edytorem tekstu, a nie rom routera. Zaloguj się do routera przez telnet i tam próbuj edytować plik, ewentualnie spróbuj jakimś HEX edytorem.

Pozdrawiam!

RaRo

  • Gość
Zmiana wartości zmiennych w pliku w firmware Speedport W303V.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-11, 14:18:43 »
Problem w tym, że nie mogę się zalogować na routerze  poprzez telnet. Wyswietla komunikat: "NIe można uzyskać połączenia z portem 192.168.2.1 23". Tak samo nie potrafię wejść na router przy pomocy programu PuTTY (ani przez telnet, ani przez SSH). Co może być przyczyną?