Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)  (Przeczytany 9595 razy)

ewenement39

  • Gość
To by wylądało tak.Jak na początku mam do wyboru:

Press F1 to more options
Press ENTER to upgrade or instal

Gdy wcisne enter cosik się ładuje i pokazuje się następna plansza (z pingwinem prawie na cały monitor) i tu mi siada...

Jeśli wcisnę F1 to pojawia się czarna plansza i coś jest wczytywane. po chwili zmienia się i mam do wyboru:

ALT + F1
ALT + F3
ALT + F4

Wszyskie przenoszą mnie do tej czarnej planszy.
Moim zdaniem kicha:/
Wszystko wyjolem z kompa oprucz twardego i dvd i to tez nic nie pomoglo.
Nadal to samo. wiem ze jest na to jakas rada bo widzialem na innym forum (ale jaka to juz sie nie dowiedzialem bo gosc znalazl pomoc w innym mniejscu a ja z nim nie moge sie skontaktowac) wiec prosze kogos o pomoc.

Xax79

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-19, 15:07:43 »
Jakbys tak napisal co to probojesz instalowac bylo by znacznie prosciej cos poradzic.

Co na tej \\"czarnej planszy\\" pisze ?

Blagam, proroctwo nie jest dzisiaj w modzie.

ewenement39

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-22, 22:01:52 »
Mandriva 2005 LE

Zainstalowac sie nie chcialo i nadal nie chce a raczej to ja nie potrafie rozwiazac problemu.


ewenement39

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-31, 04:28:04 »
Sam rozwiazalem problem:-)

Xax79

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-31, 08:59:12 »
No to brawo.

A tak przy okazji, watek z dreszczykiem w tle. Od samego poczatku jak przez mgle wiadomo o co chodzi ale tak nie do konca i pod napieciem obserwuje sie rozwoj sytuacji.
W sumie zakonczenie takie samo jak poczatek. Za cholery nie wiadomo o co chodzi, jak w przyslowiowym czeskim filmie.

Moral. Napisz laskawie na czym polegal Twoj problem (Twoim zdaniem) i jak go rozwiazales. No chyba ze masz zamiar utrzymac poziom tajemniczosci w swoich watkach, to sobie ten epilog darujemy :)

pzdr

ewenement39

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-31, 12:46:02 »
A wiec
Uaktualnilem Bios - nic nie dalo
Wyjelem wszystkie wnetrznosci z kompa a to czego nie moglem wyjac wylaczylem, zostala tylko gola podstawa i co? i nadal ten sam problem.
Zanim zadalem te pytanie na forum to sprawdzilem wszystko z czego sklada sie muj komp - czy jest kompatybilne z mandriva 2005LE
moim problemem jest akurat dysk twardy jest to dysk ATA ale jakims dziwnym trafem linuks go rospoznaje (najprawdopodobniej) jako SATA. I jezeli przy instalacji wpisze \\"linux noapic\\" (czy cos takiego niepamietam) to wszystko ladnie pieknie sie instaluje az do samiutkiego konca jednak zycie nie jest takie proste.
Po restarcie musze sie zalogowac wiec sie loguje jako root wpisuje chaslo wy wyskakuje root@............ i w takim przypadku jak linux nie chce sam sie odpalic to wpisuje \\"startx\\" ale nic sie nie dzieje blendna komenda wiec wpisuje \\"s\\" klikam Tab i nadal nic nie ma bata zeby odpalic system i tyle. Logowalem sie jako urzytkownik i teraz lipa. Wiec doszedlem do tego ze udalo mi sie zainstalowac ale nic pozatym.


darvark

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-31, 12:54:20 »
samo pojawienie sie komunikatu:
 root@............
oznacze ze system juz sie uruchomil i dziala raczej poprawnie. a to ze nie startuja x;y to juz inna bajka. mozliwe ze nie zainstalowales ich, mozliwe ze masz cos porabane z ustawieniami grafiki i x\\'ow.  
a tak na przyszlosc jesli chcesz meic userfriendlu system to polecam fedore lub nawet nieszczesne ubuntu w zamian na chyba coraz to bardzien niedopracowana mandrive

Xax79

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-31, 15:24:51 »
2005-10-31 12:46:02 ewenement39 napisał:

> A wiec
 > Uaktualnilem Bios - nic nie dalo
 > Wyjelem wszystkie wnetrznosci z kompa a to czego nie moglem wyjac wylaczylem, zostala tylko
 > gola podstawa i co? i nadal ten sam problem.
 > Zanim zadalem te pytanie na forum to sprawdzilem wszystko z czego sklada sie muj komp - czy
 > jest kompatybilne z mandriva 2005LE
 > moim problemem jest akurat dysk twardy jest to dysk ATA ale jakims dziwnym trafem linuks go
 > rospoznaje (najprawdopodobniej) jako SATA. I jezeli przy instalacji wpisze \\"linux
 > noapic\\" (czy cos takiego niepamietam) to wszystko ladnie pieknie sie instaluje az do
 > samiutkiego konca jednak zycie nie jest takie proste.
 > Po restarcie musze sie zalogowac wiec sie loguje jako root wpisuje chaslo wy wyskakuje
 > root@............ i w takim przypadku jak linux nie chce sam sie odpalic to wpisuje
 > \\"startx\\" ale nic sie nie dzieje blendna komenda wiec wpisuje \\"s\\" klikam Tab
 > i nadal nic nie ma bata zeby odpalic system i tyle. Logowalem sie jako urzytkownik i teraz lipa.
 > Wiec doszedlem do tego ze udalo mi sie zainstalowac ale nic pozatym.
 >
 >

Chlopcze, popracuj nad ortografia bo to tragedia w Twoim wydaniu. Jak sie do wyrazu da wmontowac orta to ty go kurna robisz. Kleska polskiej edukacji. Jestes na to kolejnym juz dowodem na tym szacownym formu :)

A teraz do rzeczy. A tzw srodowisko X sie instalowalo ? Bo jak nie to nie miej pretensji do systemu, ze startx nie dziala. Po prostu go nie ma. Zainteresuje sie czyms co sie zowie xorg (czyli te nieszczesne X\\'y) i jakims managerem okien (np KDE, Gnome, Fluxbox itd itp, do wyboru do koloru).

ewenement39

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-31, 16:23:06 »
> Chlopcze, popracuj nad ortografia bo to tragedia w Twoim wydaniu. Jak sie do wyrazu da
 > wmontowac orta to ty go kurna robisz. Kleska polskiej edukacji. Jestes na to kolejnym juz
 > dowodem na tym szacownym formu :)

Jesli chodzi o bledy to mam na to papierek i juz. A ze mam 23 lata to ciezko jest to zmienic.
Tak samo jak z windowsa na linuxa czy jak w moim przypadku z 98 na xp - bo zrobilem to w tyn roku.
xy byly zainstalowane. Przed skonczeniem instalacji testowalem grafike radeon 9550 (instalacja mandriva 2006   wersja platna). Podczas kolejnej instalacji wyjelem to grafe i prubowalem na zintegrowanej i tez nic. Ale moje zdanie koncowe jest takie ze raczej nie bede togo instalowal. Pracuje duzo w 3D studio i Fotoshopie wiec i tak musze miec windowsa.
Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-31, 16:45:34 »
2005-10-31 16:23:06 ewenement39 napisał:


 > Jesli chodzi o bledy to mam na to papierek i juz. A ze mam 23 lata to ciezko jest to zmienic.

od tego sa slowniki.. chociazby wkleic tekst do jakiegos worda... (\\"jak sie nie ma w glowie, to sie ma w nogach\\"...)

 > Ale moje zdanie koncowe jest takie ze raczej nie bede togo instalowal.
 > Pracuje duzo w 3D studio i Fotoshopie wiec i tak musze miec windowsa.
 > Pozdrawiam

twoj wolny wybor :-)

jak kiedys zmienisz zdanie, to zapraszamy...

Xax79

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-10-31, 17:06:43 »
2005-10-31 16:23:06 ewenement39 napisał:

>  > Chlopcze, popracuj nad ortografia bo to tragedia w Twoim wydaniu. Jak sie do wyrazu da
 >  > wmontowac orta to ty go kurna robisz. Kleska polskiej edukacji. Jestes na to kolejnym
 > juz
 >  > dowodem na tym szacownym formu :)
 >
 > Jesli chodzi o bledy to mam na to papierek i juz. A ze mam 23 lata to ciezko jest to zmienic.


Bosze, zalatw se tesz papierek na linuxa, bendzie swienty spokuj (bez zlosliwosci)

BTW sa tez papierki na komputery ?

Xax79

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-10-31, 17:08:36 »
> A ze mam 23 lata to ciezko jest to zmienic

Zapomnialem dodac: na nauke nigdy nie jest za pozno, wystarczy chciec, bo dla chcacego nic trudnego :)

pzdr

Maciek_Rutecki

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-10-31, 17:32:28 »
2005-10-31 16:23:06 ewenement39 napisał:

>  > Chlopcze, popracuj nad ortografia bo to tragedia w Twoim wydaniu. Jak sie do wyrazu da
 >  > wmontowac orta to ty go kurna robisz. Kleska polskiej edukacji. Jestes na to kolejnym
 > juz
 >  > dowodem na tym szacownym formu :)
 >
 > Jesli chodzi o bledy to mam na to papierek i juz. A ze mam 23 lata to ciezko jest to zmienic.
 
Znam dziewczyne, ktora ma tez papierek, ale nie przeszkadzalo jej to studiowac filologie polska i pisac bez bledow ortograficznych.

Wybacz, ale posiadanie papierka nie jest zadnym wytlumaczeniem i swiadczy tylko o lenistwie. Wiekszosc prawdziwych dyslektykow, ktorych znam potrafi pisac niemal bezblednie. W zyciu nikt nie bedzie sie pytal czy masz papierek czy nie, nikogo to nie bedzie interesowac.

--
Maciek

ewenement39

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-10-31, 18:41:20 »
Bosze, zalatw se tesz papierek na linuxa, bendzie swienty spokuj (bez zlosliwosci)
Zapomnialem dodac: na nauke nigdy nie jest za pozno, wystarczy chciec, bo dla chcacego nic trudnego :)
Znam dziewczyne, ktora ma tez papierek, ale nie przeszkadzało jej to studiowac filologie polska i pisac bez bledow ortograficznych.

Wybacz, ale posiadanie papierka nie jest zadnym wytlumaczeniem i swiadczy tylko o lenistwie. Wiekszosc prawdziwych dyslektykow, ktorych znam potrafi pisac niemal bezblednie. W zyciu nikt nie bedzie sie pytal czy masz papierek czy nie, nikogo to nie bedzie interesowac.

Dysleksja nie przeszkodziła zdać mi matury z polskiego na 5 ukończyć studiów pedagogicznych magisterskich z dyplomem na 5. Lenistwo z cala pewnością coś w tym jest. Każdy przypadek dysleksji jest inny tak jak u daltonistów. Każdy człowiek, który nie ma problemów z ortografia nie musi za każdym razem jak coś pisze wymieniać sobie danego wyrazu czy aby na pewno… A jest to strasznie konieczne, bo ileż to razy pisze, który, już i za każdym razem musze się zastanawiać czy aby na pewno? A ze wzrostem adrenaliny rośnie poziom błędów. I tyle ciebie drażni ortografia a mnie strasznie brak polskich znaków ą, ł itp. A przecież to nic trudnego wcisnąć tego, alta!:-)

A jeśli chodzi o linuxa to nie chce a wręcz nie mogę roztrząsać tego czy jest to zaiste system na miarę XXI wieku czy też nie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Bo tu musisz mi z pewnością przyznać, że chyba sam nie wierzysz, aby ukazały się na linucha darmowe programy takie jak Fotoshop. Jednak jakbym chciał postawić serwer to z całą pewnością postawiłbym go na jakimś linuchu. Tak czy inaczej taka dysputa i tak by do niczego nie doprowadziła swój chwali swojego czarne nie zawsze jest czarne a więc…
Pozdrawiam

Wojtek79

  • Gość
Mandriva 2006 - problemy z wyświetlaniem (wszystko różowe)
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-10-19, 09:45:13 »
Witam!
Mam irytujący problem z wyświetlaniem pod Mandrivą 2006. Mianowicie cały pulpit jest fioletowo-różowy a ikony zielone (wszystko we wściekłych barwach). Z kolei gdy zmniejszę paletę barw z 24 do 16-bitowej to kolory są prawidłowe ale wszystko jest w artefaktach (pionowe białe i czarne linie) a kursor jest jasnozielony.
Próbowałem wybierać pomiędzy różnymi sterownikami (wszystkimi pasującymi do radeonów) i zmieniać rozdzielczość - nic nie pomaga  :(
Mam kartę graficzną Gigabyte Radeon 9550 oraz monitor 19" LG 915 FT Plus. Sprzęt ten działał mi bezproblemowo pod: Mandrake 10.1 , Mandriva 2005 LE , Mandriva 2006 beta3 a pod Mandriva 2006, którą zainstalowałem przez FTP występuje powyższy problem. Kiedyś próbowałem zainstalować Mandrivę 2006 RC2 i było to samo. Rożnica polegała tylko na tym, że jak robiłem test wyświetlania przy instalacji RC2 to od od razu było źle a pod pełną 2006 test przy instalacji wypada pomyślnie. Dopiero po starcie systemu się chrzani.  

proszę o pomoc!