Nowe posty

Autor Wątek: Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.  (Przeczytany 8450 razy)

pavon147

  • Gość
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« dnia: 2011-06-27, 12:09:13 »
Nie będę się już próbował bawić z tym środowiskiem, bo poczytałem trochę na ten temat, to gnome2 za chwilę całkiem upadnie i nie ma sensu do niego wracać, trudno, będę szukał innego środowiska.

Dzięki za odpowiedź :)

Żeby nie zakładać nowego wątku, chce zapytać jakie lekkie środowiska graficzne są godne polecenia?
Bo mam dość syfu jaki robi np. GNOME.

Testowałem już lxde, xfce (nie do końca lekkie) i żadne jakoś do mnie nie przemówiło, chociaż lxde lepsze pod względem prostoty. Fluxbox'a też zainstalowałem, ale uznałem, że bez przesady ;)

----

Wydzielono z wątku http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=17861

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-06-27, 20:17:57 »
Cytat: pavon147
Fluxbox'a też zainstalowałem, ale uznałem, że bez przesady ;)
Ja jednak brnąłbym na Twoim miejscu we Fluxboxa. Trochę przy nim posiedzisz ( zakładając, że jesteś początkujący ), ale zaprocentuje to sporą wiedzą i umiejętnością zrobienia z Fluxboxem czego dusza zapragnie.

Pozornie Fluxbox wydaje się trudny, ale to tylko pozory. Materiałów w sieci na ten temat full, tak więc można czerpać z tego całymi garściami.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

joachim726

  • Gość
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-06-27, 21:32:59 »
Polecam rodzinę OpenBox'a - innymi słowy "krewniaków" Flux'a (i niego samego, też), są to lekkie, środowiska i w brew pozorom, całkiem przyjemne.

pavon147

  • Gość
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-06-27, 22:34:58 »
Malo jest w necie o zmianie czcionek we fluxie, ich wielkosci i motywu oraz o przezroczystoci menu i terminala.

BTW, ja potrzebuje srodowiska do programowania, zadnych zbednych udziwnien, KISS :)

joachim726

  • Gość
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-06-28, 15:38:41 »
Jak programujesz, (zależy jeszcze co i w czym), to chyba w ogóle, można nie używać X'ów. Jak Flux Ci się nie podoba, to może OpenBox? Do niego, koniecznie dodaj emulator terminala yaquake (chyba tak się nazywa).

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-06-28, 21:10:09 »
Cytat: pavon147
Malo jest w necie o zmianie czcionek we fluxie, ich wielkosci i motywu oraz o przezroczystoci menu i terminala.
Jeśli problemem dla Ciebie jest odnalezienie w sieci choćby czegoś takiego, to przyznaję bez bólu, że Fluxbox nie jest dla Ciebie : /

Pozdr
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

dezerter85

  • Gość
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-06-28, 22:58:02 »
Jak powiedział Lord Darius, warto poświęcić parę chwil na fluxa. Jest to bardzo lekkie środowisko, tylko z deczka z początku nieprzyjemne. Ale tak samo jak w programowaniu - jak zacznie przybierać ręce i nogi to sam zobaczysz, że 3 razy zmienisz koncepcje, zanim uzyskasz końcowy rezultat.

Pozdrawiam

joachim726

  • Gość
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-06-29, 08:59:57 »
Jeśli Flux nie, to może jeszcze, window maker, ale to środowisko, nie jest już rozwijane...

Ksanderon

  • Gość
Poszukuję lekkiego środowiska graficznego.
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-06-29, 09:03:33 »
a jak to się nie będzie podobać to zawsze można napisać samemu... bez przesady- z openboxem na prawdę wszystko można zrobić.