Nowe posty

Autor Wątek: Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak  (Przeczytany 6488 razy)

edytabs

  • Gość
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« dnia: 2011-05-29, 20:21:06 »
Witajcie. Wlasnie eksperymentuje z nowiutkim ubuntu. Naiwnie jak dziecko wyprobowuje wszystkie rady w stylu: "17 rzeczy ktore powinienes zrobic po zainstalowaniu nowej wersji".
Po zmianach w tweaker zniknely mi 2 ikony z bocznego panelu: dostep do plikow i wyszukiwanie programow ( chociaz nie zmienialam tego swiadomie)
ale co najgorsze nie mam menu w pasku gornym, i tak np. chromium, ktore mozna bylo z paska gornego wylaczyc, nie ma w ogole toolbara.
Czy ktos ma pomysl jak z tego wybrnac?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-05-29, 20:53:33 »
Cytat: edytabs
Witajcie. Wlasnie eksperymentuje z nowiutkim ubuntu. Naiwnie jak dziecko wyprobowuje wszystkie rady w stylu: "17 rzeczy ktore powinienes zrobic po zainstalowaniu nowej wersji".
W pierwszej kolejności należało sprawdzić dla jakiej wersji systemu podawane są takie rady, ponieważ w dystrybucjach linuksowych dużo się zmienia od czasu napisania jakiegokolwiek poradnika, nie wszystkie porady są uniwersalne.

Cytuj
Po zmianach w tweaker zniknely mi 2 ikony z bocznego panelu: dostep do plikow i wyszukiwanie programow ( chociaz nie zmienialam tego swiadomie)
ale co najgorsze nie mam menu w pasku gornym, i tak np. chromium, ktore mozna bylo z paska gornego wylaczyc, nie ma w ogole toolbara.
Czy ktos ma pomysl jak z tego wybrnac?
Rozumiem, że masz na myśli Ubuntu Tweak? Czy zainstalowałaś wersję kompatybilną z najnowszą wersją Ubuntu?

Pozdrawiam!

edytabs

  • Gość
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-05-29, 21:01:03 »
Zakladam, ze polecona wersja jest kompatybilna, w koncu byly to linki dotyczace ubuntu 11.04.
Nie jestem w stanie znalezc tego programu (tweak) w systemie, bez wyszukiwarki, ktora wlasnie zniknela. Byc moze cofniecie zmian przywrociloby te funkcje, o ktorych pisalam?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-05-29, 21:04:03 »
Wyloguj się i na ekranie logowania zmień sesję na Classic Gnome, uruchom Ubuntu Tweak i zobacz co tam napsułaś i popraw to :)

Pozdrawiam!

edytabs

  • Gość
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-05-29, 21:26:16 »
Otorz(dla tych ktorym uda sie wyczarowac podobne problemy), na czarnym pasku (stal sie doslownie czarny, bez ikon, bez odnosnikow) gornym, w lewym rogu jest dostep do wyszukiwarki programow. Niestety w tweaku nie ma bezposrednio opcji, ktore regoluja to co u mnie nie dziala.
 Szukam dalej.

edytabs

  • Gość
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-05-29, 22:42:50 »
Proba zmiany ustawien przez konfiguratora compiz nic nie dala. Wiem juz ze to czago szukam to app menu. Zapewne to wylaczylam.
Druga opcja, nawet bardziej prawdopodobna to to ze z jakiegos powodu nie widze tego co jest na tym pasku.

edytabs

  • Gość
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-05-29, 23:06:41 »
Yahoo.., po probie przestawienia wieelu ustawiem, googlowaniu przez 2 godziny, znalazlam rozwiazanie- restart, i wszystko dziala.

pozdrowienia

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Jak odwrocic zmiany w unity po uzyciu Ubuntu Tweak
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-06-02, 12:20:16 »
Cytat: edytabs
Yahoo.., po probie przestawienia wieelu ustawiem, googlowaniu przez 2 godziny, znalazlam rozwiazanie- restart, i wszystko dziala.

pozdrowienia
:DDDD ...  leżę

:)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version