Nowe posty

Autor Wątek: Różne wyjścia wideo dla różnych środowisk  (Przeczytany 4285 razy)

bagaw1

  • Gość
Różne wyjścia wideo dla różnych środowisk
« dnia: 2011-05-19, 01:29:01 »
Witam,
Mam pytanie - czy jest możliwość ustawienia X, aby w jednym środowisku był wyświetlany na jednym ekranie, a w innym - na drugim?
Proszę o szybką odpowiedź!
Pozdrawiam,
GB

arctgx

  • Gość
Różne wyjścia wideo dla różnych środowisk
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-05-19, 14:02:51 »
Cytat: bagaw1
Witam,
Mam pytanie - czy jest możliwość ustawienia X, aby w jednym środowisku był wyświetlany na jednym ekranie, a w innym - na drugim?
Proszę o szybką odpowiedź!
Pozdrawiam,
GB
Szybka odpowiedź brzmi "tak".

Jeśli doprecyzujesz pytanie, w szczególności napiszesz co ma być wyświetlane na tym pozostałym ekranie (a także, czym są "ekrany" i "środowisko", zamiast zostawiać to niby oczywistym domysłom), może ktoś z nas chętniej da Ci szczegółową wskazówkę (jeśli w ogóle masz ochotę ją ujrzeć). Nie zaszkodzi, gdy co najmniej:

   - wrzucisz w tag CODE (http://forum.linux.pl/help.php#bbcode) wynik polecenia xrandr przy tak podpiętych monitorach, jak chcesz ich użyć,
   - napiszesz, co u Ciebie odpala serwer Xorg (GDM, KDM, XDM, startx, a może robisz to ręcznie ;) ) i jakiego menedżera okien oraz ew. panelu chcesz używać.

bagaw1

  • Gość
Różne wyjścia wideo dla różnych środowisk
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-05-19, 20:03:54 »
Przepraszam, jestem nowy na tym forum.
No więc dokładnie chodzi mi o to, że podczas logowania w Ubuntu 11.04 można wybrać środowisko graficzne.
I chciałbym, aby środowisko Unity/Gnome było wyświetlane na ekranie komputera, a XBMC - na telewizorze.
Mam nadzieję, że teraz już opisałem to w miarę jasno. Jeśli nie - proszę pisać.
Pozdrawiam,
GB

chmooreck

  • Gość
Różne wyjścia wideo dla różnych środowisk
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-05-19, 21:35:00 »
Na raz, czy jedno lub drugie ?

bagaw1

  • Gość
Różne wyjścia wideo dla różnych środowisk
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-05-20, 17:09:23 »
Oczywiście, jedno lub drugie.