Nowe posty

Autor Wątek: Połączenie z ubuntu przez windows  (Przeczytany 4728 razy)

trooperos

  • Gość
Połączenie z ubuntu przez windows
« dnia: 2011-05-10, 18:46:47 »
Witam,
Mój problem wyglada tak: postawilem sobie server na laptopie,na ktorym jest ubuntu. Chcialbym z komputera w sieci, na ktorym jest windows grzebać sobie w plikach na laptopie bo po prostu wygodniej mi z pc pisać. Na windowsie odpalając 192.168.2.5 czyli ip tego laptopa, pokazuje się strona servera, lecz nie wiem jak mam dostać się do folderu,w którym są pliki, zeby je sobie zmieniać. Sciagnalem putty i po wpisaniu 192.168.2.5 wyskakuje connection refused. Any ideas?

edit: dodam, ze jestem prawie zielony w linuxie ;d

kleer94

  • Gość
Połączenie z ubuntu przez windows
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-05-10, 22:02:52 »
Musisz sobie zainstalować jakiś serwer FTP na lapku.
Najlepiej pureftp albo vsftpd.
Potem zmieniasz root-directory na jaki uważasz za stosowne.
Najlepiej jakbyś zrobił sobie użytkownika zwykłego, ustawił mod_userdir na apache i na koncu włączył ftp tylko dla użytkowników.
Byłoby bezpieczniej itd.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Połączenie z ubuntu przez windows
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-05-11, 01:38:41 »
Zęby korzystać z PuTTY, czyli z SSH, musisz najpierw zainstalować na Ubuntu serwer SSH. Możesz też zainstalować Webmin i zarządzać systemem przez przeglądarkę. Webnim posiada również własny (webowy) menedżer plików, więc nie trzeba specjalnie instalować serwera FTP ;)

Pozdrawiam!

trooperos

  • Gość
Połączenie z ubuntu przez windows
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-05-11, 21:05:25 »
a zalozmy ze chcialbym postawić server www na tym ubuntu. Czy juz wszystko mam ? :D Wpisanie zew. IP nie śmiga. Sorry ale jestem strasznym laikiem na linuxie..