Nowe posty

Autor Wątek: BIOS nie widzi pendrajwa i nie chce bootować Ubuntu.  (Przeczytany 7579 razy)

Darth_Blaze

  • Gość
Witam
Koniecznie chciałem sobie zainstalować dobry system na pendrive i postanowiłem zainstalować Ubuntu.
Lecz jak bym nie instalował i tak wcale go nie bootuje poprostu nawet go nie zauważa w biosie, ponieważ pendrive ma lampke oznaczającą czy działa (i w biosie sie nie paliła) to sądze że nawet nie był uruchomiony...
Próbowałem: Unetbootin, Instalacja z live CD, próbowałem również zainstalować Slaxa, ale ta sama sytuacja (live CD działa a USB nie)
Prosze o pomoc bo koniecznie musze tam zainstalować jakiś system z obsługą aplikacji java (na Slaxie kiepsko z ty działają tylko w przeglądarce więc wolałbym Ubuntu ale jaki kolwiek sie przyda!)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
BIOS nie widzi pendrajwa i nie chce bootować Ubuntu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-05-10, 11:38:55 »
Twoja płyta główna umożliwia w ogóle przeprowadzanie rozruchu z urządzeń podłączonych do USB? Pendrajw nie jest uszkodzony? Co to za pendrajw? Jaka płyta główna i wersja BIOSu?

Pozdrawiam!

Darth_Blaze

  • Gość
BIOS nie widzi pendrajwa i nie chce bootować Ubuntu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-05-10, 18:24:27 »
Przepraszam, że tak mało napisałem, ale ten pośpiech. Problem z botowaniem już załatwiłem (wystarczyło ustawić HDD Priority), ale pojawił się kolejny błąd, a mianowicie:
u mojego kolegi wkładam pendrive z Ubuntu 10.10 i wszystko działa miodzio, ale gdy przyniosłem pendrive do siebie to uruchamianie zatrzymuje sie na ładowaniu (ekran z kilkoma świecącymi kropkami i napisem ubuntu), a ggy klikne F12 pojawia sie konsola, ana niej między innymi:
error /dev/sr0, sector 0
Buffor I/0 error on device fd0, logical block 0
Niewiem co teraz zrobić... Macie jakiś pomysła jak to naprawić bez użycia Windows (mam jedynie Slax, Cent i Ubuntu w postaci live CD) i czym to wogóle jest spowodowane?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
BIOS nie widzi pendrajwa i nie chce bootować Ubuntu.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-05-11, 01:50:19 »
Według tego co podałeś, to błędy dotyczą CD-ROMa (/dev/sr0) i stacji dyskietek (/dev/fd0).

Pozdrawiam!

Darth_Blaze

  • Gość
BIOS nie widzi pendrajwa i nie chce bootować Ubuntu.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-05-11, 06:44:44 »
Poradziłem już sobie ^^ wystarczyło wyłączyć funkcje stacji dyskietek w Biosie (zresztą takiej stacji nie mam wbudowanej więc niewiem czemu ta funkcja była włączona...)
Temat raczej do zamknięcia ale mam inne problemy:
http://forum.linux.pl/viewtopic.php?pid=110630#p110630