Nowe posty

Autor Wątek: Czy można uruchomić dwie takie same aplikacje jednocześnie?  (Przeczytany 4122 razy)

basfik

  • Gość
Witam serdecznie, nie wiem czy do odpowiedni dział, ale jestem tu nowy i dopiero zaczynam przygodę z linuxem, jak i również z tym forum. Chciałbym się zapytać kogoś doświadczonego, ponieważ mam odpaloną aplikcję na linuxie i po wpisaniu htop pokazuje mi takie zużycie (procka/ram) nie wiem do końca. Proszę zobaczyć na screenie http://www14.speedyshare.com/files/27885023/download/asd.png . Tutaj pojawia się moje pytanie, czy mogę odpalić 2 taką samą aplikację? Sprzęt jest bardzo dobry, jest to serwer dedykowany na ovh. Pozdrawiam i czekam na odp.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Czy można uruchomić dwie takie same aplikacje jednocześnie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-04-10, 15:56:57 »
Cytat: "basfik"
pokazuje mi takie zużycie (procka/ram) nie wiem do końca
Masz tam użycie 4 rdzeni procesora, ramu i pliku wymiany.


Linuks, jak przystało na porządny system operacyjny jest wielozadaniowy i wielowątkowy. Stąd można stwierdzić, że możesz uruchomić 2 taką samą aplikację, tylko po co? Jedna za mało informacji dostarcza? ;)

basfik

  • Gość
Czy można uruchomić dwie takie same aplikacje jednocześnie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-04-10, 15:59:16 »
Tak myślałem, że będę mógł odpalić 2 bo sprzęt dobry, a nie pokazuje więcej nigdy niż 20%. Właśnie za mało, i potrzebuje 2. Dziękuje bardzo za pomoc!