Nowe posty

Autor Wątek: Przejście z Microsoft Windows 7 x64 na Ubuntu 10.10 amd64  (Przeczytany 4466 razy)

Heron

  • Gość
Witam, bardzo chciałbym zostać użytkownikiem systemu Ubuntu 10.10 ale jest sporo przeszkód i chyba nie do rozwiązania ale zapytam. Mianowicie  chodzi o takie aplikacje jak Microsoft Visual Studio 2010 i programowanie w języku C# wraz ze wszystkimi dobrodziejstwami jak płyną z .NET a takżę tworzenie dynamicznych stron z wykorzystaniem ASP.NET. Druga sprawa to matlab, w systemie Windows mogę zainstalować Matlab scrackowany i cieszyć się jego piracką wersją, natomiast w Ubutnu muszę zakupić matlaba aby móc z niego korzystać (octave odpada, potrzebuję możliwość tworzenia klas, obiektów oraz składników javowych składni matlaba). Do tego takie języki jak właśnie C#, Visual Basic, Visual C/C++ oraz Visual F#. Odtwarzanie filmów z płyt Blue-ray w systemie Ubuntu 10.10 jest nie możliwe. Gdybyście potrafili powiedzieć co muszę zrobić w systemie Ubuntu 10.10 amd64 abym mógł korzystać z tych narzędzi oraz odtwarzacz płyty Blue-ray system Windows napewno poszedł by do kosza. Ktoś widzi rozwiązanie powyższych problemów? PS. Tak wiem o monodevelop ale nie jest ono chyba w pełni kompatybilne ze wszystkimi frameworkami .NETa a także skłądnia językowa znacznie odbiega od rzeczywistości. Jak w takim przypadku przejśc na Ubuntu 10.10 bez konieczności instalacji dodtakowego systemu (Windows 7)?:/

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Przejście z Microsoft Windows 7 x64 na Ubuntu 10.10 amd64
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-03-19, 20:45:42 »
Zalatuje czymś w rodzaju trolowania... Albo może mi się tak wydaje tylko...

Ale niech tam...
Cytuj
Odtwarzanie filmów z płyt Blue-ray w systemie Ubuntu 10.10 jest nie możliwe
Otóż jest możliwe. Prawdopodobnie czegoś Ci brakuje w systemie (może jakichś pakietów typu restricted albo co). Czego dokładnie niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni w tej dystrybucji. W każdym razie ja u siebie (gentoo) bez problemu odtwarzam, a skoro na jednej dystrybucji działa, to na każdej innej też powinno; kwestia doinstalowania i skonfigurowania odpowiednich paczek/pakietów.

W kwestiach dotyczących programowania (wszelkie Visuale, .NET itp.) jeśli nie zgadzasz się na daleko idące kompromisy, to nawet nie zaczynaj. Stracisz masę czasu i nerwów na próbowanie i testowanie, a i kilka osób na forum na pewno doprowadzisz w tych tematach do frustracji. To są IDE/frameworki tworzone typowo pod jedną platformę i przenoszenie na inne jest trudne lub niemożliwe. Coś tam NOVELL próbuje, ale to bliżej temu do prowizorki niż do konkretnego rozwiązania. To jest chyba tylko środowisko uruchomieniowe, brakuje kompilatorów, debugerów i reszty toolsów. (Coś jak JAVA JRE i JDK)

Cytuj
w systemie Windows mogę zainstalować Matlab scrackowany i cieszyć się jego piracką wersją, natomiast w Ubutnu muszę zakupić matlaba aby móc z niego korzystać
Oj nie ładnie, nie ładnie...
1. Jak dobrze poszukasz, to w necie znajdziesz i cracki do wersji linuksowej (są)
2. Poproś może kogoś kto się zajmuje licencjami na uczelni - zazwyczaj uczelnia posiada kilka wolnych nie wykorzystanych licencji (które oczywiście wygasają po kilku latach), więc może jest w stanie podarować Ci jedną (bo skoro ma wygasnąć niewykorzystana, to może komuś się przydać). Takie praktyki dość często się stosuje na wielu uczelniach, wystarczy odpowiednio 'zagadać' do odpowiedniej osoby ;)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3068
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Przejście z Microsoft Windows 7 x64 na Ubuntu 10.10 amd64
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-03-19, 21:08:04 »

Witam. Jestem stolarzem. Używam typowo stolarskich narzędzi - np. gwoździ, struga czy piły grzbietnicy. Słyszałem, że jest coś takiego fajnego jak stal chromowo-molibdenowa. Wiem, że do tej stali są inne narzędzia, ale ja KONIECZNIE chcę używać mojego warsztatu stolarskiego do obróbki tej stali. Słyszałem też, że w stal podobno nie da wkręcić się śruby...

Dodatkowo ukradłem pilarkę stołową - mam do niej tarcze do drewna ale nigdzie nie ma takich do metalu. Ktoś proponował mi zamiast niej za darmo szlifierkę kątową, ale niestety nie pasuje mi rączka.


Jakieś podobieństwa?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy