Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: linux sama konsola  (Przeczytany 16102 razy)

kapio

  • Gość
linux sama konsola
« Odpowiedź #15 dnia: 2011-03-23, 22:56:59 »
Jednak fałszywa wiadomość....
Szukam linuxa na Debianie z tych
http://www.linux.pl/?id=distro&kategoria=7
mam pytanie czy któryś z tych systemów ma podobny pulpit graficzny do opensuse ? Bo mi się bardzo spodobał :) Ale z racji że uczyłem się na debianie to mi teraz ciężko w repo się połapać.

kapio

  • Gość
linux sama konsola
« Odpowiedź #16 dnia: 2011-03-24, 18:27:25 »
Sorka że tak cały czas się pytam ;P, ale chce po prostu zostać na linuxie dłużej (windows mi się znudził, przejadł i mi się nie podoba)... Więc teraz mam dylemat a dokładnie,
- Ubuntu 10.10PL
- OpenSuse 12
który z nich jest lepszy ? Wczoraj miałem suse, teraz ubuntu i już sam nie wiem... Suse mi się kurde mocno spodobał ;D, ale za to ubuntu ma "apt-get" i mi prościej trochę. Ale z racji że się bawiłem suse to już się przyzwyczaiłem do "yast2 -i"...
A jak jest z pomocą systemu opensuse ? Bo ubuntu ma swoje polskie forum i pomoc jest :) I dużo osób ma ten system, a jak z open ? W razie problemów ?

int

  • Gość
linux sama konsola
« Odpowiedź #17 dnia: 2011-03-24, 20:13:56 »

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
linux sama konsola
« Odpowiedź #18 dnia: 2011-03-24, 20:22:04 »
Cytat: kapio
Sorka że tak cały czas się pytam ;P, ale chce po prostu zostać na linuxie dłużej (windows mi się znudził, przejadł i mi się nie podoba)... Więc teraz mam dylemat a dokładnie,
- Ubuntu 10.10PL
- OpenSuse 12
który z nich jest lepszy ? Wczoraj miałem suse, teraz ubuntu i już sam nie wiem... Suse mi się kurde mocno spodobał ;D, ale za to ubuntu ma "apt-get"
I czym tu się podniecać?
jesli chodzi o debianowate narzędzia, to bardziej podoba mi się aptitude

suse ma yast2 -i, ma zyypera, a nawet synaptica możesz sobie pyknąć i to nie koniec możliwości.

Cytat: kapio
Ale z racji że się bawiłem suse to już się przyzwyczaiłem do "yast2 -i"...
no właśnie
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kapio

  • Gość
linux sama konsola
« Odpowiedź #19 dnia: 2011-03-24, 20:46:55 »
A w opensuse to jak jest z tymi pakietami ?
# apt-get install dpkg-dev file gcc g++ libc6-dev make patch perl autoconf automake dh-make debhelper fakeroot libncursesw5-dev
# apt-get install libgadu-dev libgadu3
# apt-get install make patch perl autoconf automake dh-make debhelper fakeroot
# apt-get install devscripts g77 gpc lintian strace
# apt-get install python-xmpp sendxmpp expat qca-tls libgnutls11
# apt-get install python-jabber libssl-dev jabber-dev
(zamiast apt-get install yast2 -i), ponieważ są one potrzebne do zainstalowania ekg2 i jeśli dobrze pamiętam to suse zainstalował tylko kilka z nich reszty nie mógł znalazł.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
linux sama konsola
« Odpowiedź #20 dnia: 2011-03-25, 21:39:20 »
To zależy jakie masz repozytoria zapisane. Warto, oprócz standardowych repozytoriów suse dopisać sobie jeszcze repozytorium packmana - tam jest wiele pakietów, których standardowe repozytorium nie posiada. ja ma jeszcze dodane repozytorium google i mozilli.

A jak jest mimo wszystko problem z pakietem, od tego jest szukajka pakietów - adres masz w mojej stopce. Czasami (w chwilach ciężkiego kryzysu) trzeba pójść na ostro i zainstalować rpm-a z innej dystrybucji lub przerobić alienem deba na rpm-a.

Rzadko można spotkać się z sytuacją, że bez jakiegoś pakietu dany program będzie działał prawidłowo.

Masz również możliwość zbudowania samodzielnie rpm-a ze źródeł.

R E A S U M U J Ą C

Jak będziesz miał problem z zainstalowaniem jakiegoś pakietu i nie znajdziesz pomocy w sieci, to pisz, zawsze się coś doradzi.

P.S.

Na stronie kadu masz paczuszkę pod suse wraz z repo pod buttonem o nazwie 1-click
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji