Nowe posty

Autor Wątek: Serwer www pod Linuxem  (Przeczytany 4897 razy)

rix98

  • Gość
Serwer www pod Linuxem
« dnia: 2011-03-05, 09:14:20 »
Witam,
Planuję postawić serwer www na Linuxie (może Debian), lecz nie wiem jak się za to zabrać. Planuję udostępnić możliwość użytkownikom rejestracji własnej domeny oraz aliasu np. alias.xyz.pl, dostęp do panelu ISPconfig oraz podobne rzeczy jakie oferuje np. cba.pl. Mam stałe IP Proszę o pomoc w stawianiu serwera. Jeśli macie do proszę o artykuły, które dotyczą stawiania serwera na Debianie. Proszę nie pisać, że to trudne itp. bo ja chcę sprawdzić się czy podołam nowemu wyzwaniu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

ktr

  • Gość
Serwer www pod Linuxem
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-03-05, 11:10:33 »
zacznij od apache ;)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Serwer www pod Linuxem
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-03-05, 15:30:37 »
Ja proponuję zacząć szukać jakiegoś taniego serwera VPS, np. 15zł/miesiąc, nie jest to duża kwota, a wyniesie Cię taniej i lepiej, niż serwer stojący w domu, który pociągnie troszkę prądu, no i musiałbyś mieć dość dobre łącze, najlepiej gdyby było symetryczne szczególnie jeśli będziesz chciał udostępniać jakieś pliki, a takie łącze troszkę kosztuje.

W przypadku serwera VPS o prąd martwić się nie musisz, a do tego masz oferowane w większości przypadków łącze symetryczne o przepustowości 100Mb/s. Na VPS stawiasz sobie system jaki chcesz i masz to samo i będzie to na pewno bardziej ekonomicznie, niż serwer w domu.

Pozdrawiam!

rix98

  • Gość
Serwer www pod Linuxem
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-03-05, 18:12:43 »
Ja nie chcę stawiać serwera dostępnego 24h na dobę. chcę sprawdzić swoje umiejętności czy dam radę go postawić

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Serwer www pod Linuxem
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-03-05, 18:59:25 »
No to do dzieła.
W razie KONKRETNYCH problemów pomoc świadczy google.pl oraz to forum.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji