Nowe posty

Autor Wątek: Mandrivie LE 2005 zawiesza się  (Przeczytany 927 razy)

smog

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« dnia: 2005-10-16, 12:44:37 »
mozna powiedziec ze do hakera sporo mi brakuje jednak chcialbym poznac cos nowego i padlo na linuxa i tu sie pojawil moj problem sciagnolem sobie mandrake 10.1 wypalilem szybko plytki i raz po wlozeniu plytki nie pojawil mi sie komunikat czy odpalic z plyty od razu mowie ze w biosie wszytsko jest tak jak powinno ale dalej nie hula :/ sprobowalem innego wyjscia i zrobilem dyskietke startowa i juz pieknie zaczelo hulac do momentu po krotkim czasie  po wcisnieciu entera pojawia sie komunikat error :/:/:/ could not open compressed ramdisk file (/sysroot/tmp/image/install/stage2/mdkinst_stage2.bz2)
odnalazlem ten pliczek na plytce i byl zrarowany przegladnolem inne katalogi i byly tam zipy wiec z zipowalem i jego i znowu wypalilem i znowu to samo :/ z tym ze na plytce wogole nie mam katalogu sysroot ani tmp ani image jest ten pliczek w install
teraz sprobowalem wypakowac wszystkie pliki i wypalic plytke 800 mb i tu jeszcze wieksza lipa poniewaz nero nie chce mi tego wypalic bo on widzi wiecznie 7-setke :/ siedze ktorys dzien na stronach i nie znalazlem podobnego problemu jak ktos bylby tak mily i cos mi poradzil byl bym dozgonnie wdzieczny :)
dodatkowe informacje
- na kompie jest juz winda xp
a linuxa chce zainstalowac na innej partycji (12 gb) 1,7 celeron 256 ram
z gory dzieki za pomoc
smog

smog

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-18, 10:57:10 »
cos pokombinowalem z biosem i juz pojawia mi sie na ulamek sekundy komunikat boot from cd jednak jak wlaczam spacje on nie reaguje tak samo mam z knopixem po prostu nei chce mi ruszyc z plytki wsadzilem plytke z winda i nie ma takiego problemu nie sposob przeoczyc komuniaktu i normalnie wszystko dziala :///
prosze o jakakolwiek pomoc strasznie mi zalezy na tym zeby miec linuxa siedze i mysle juz ne wiem ktory dzien i nic nie pomaga jak chcialem instalowac z hdd to tez sa problemu pojawia sie komunikat ze na dysku jest nie poprawny format pliku :///
KOSZMAR
sciagam wlasnie red hata moze z ta dystrybucja nie bedzie takich problemow
jak ktos cos wie i moze mi pomoc PLEASSEEE BARDZO :)
smog

smog

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-18, 11:13:19 »
mam jeszcze jedno zapytanie czy to moze cos z niejakim bootloaderem mam nie tak bo moze go wogole nie mam i z tad ten caly problem jesli tak to jak go zainstalowac i co to jest to mbr???
z gory dzieki za info

smog

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-18, 23:33:29 »
no dzieki wielkie za pomoc naprawde nie trzeba bylo az tylu odpowiedzi a byla ona prosta po prostu ja nie wypalilem obrazu tylko sama plytke i jeszcze ja wczesniej rozpakowalem no coz teraz juz bede wiedzial
dzieki :P

deluge1

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-19, 08:51:20 »

Proponuje odlozyc płytki z linuksem i zostać przy jedynym słusznym systemie \\"hakerze\\".

smog

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-19, 18:24:15 »
2005-10-19 08:51:20 deluge1 napisał:
 > Proponuje odlozyc płytki z linuksem i zostać przy jedynym słusznym systemie
 > \\"hakerze\\".


nie wiem co zlego jest w tym ze tego nie wiedzialem i niby dlaczego mialbym sobie dac spokuj z linuxem
ty \\"hakerze\\" pewnie zaczoles od razu od programowania w c++ i html
i jeszcze jedno jak z ciebie jest taki haker to czemu nie odpisales na moj watek czyzbys nie wiedzial jaka moze byc odpowiedz jestes \\"madry\\" szkoda tylko ze czasami
nara

a7v8x

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-20, 01:04:30 »
2005-10-18 23:33:29 smog napisał:

> no dzieki wielkie za pomoc naprawde nie trzeba bylo az tylu odpowiedzi a byla ona prosta po
 > prostu ja nie wypalilem obrazu tylko sama plytke i jeszcze ja wczesniej rozpakowalem no coz
 > teraz juz bede wiedzial
 > dzieki :P

Wszyscy uczą się na błędach, a to, że sami dochodzimy gdzie tkwił błąd, uczy nas i nie pozwala drugi raz go popełnić.

ps. Nie zrażaj się, każdy kiedyś zaczynał!!!

deluge1

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-20, 08:38:04 »
2005-10-19 18:24:15 smog napisał:

> 2005-10-19 08:51:20 deluge1 napisał:
 >  > Proponuje odlozyc płytki z linuksem i zostać przy jedynym słusznym systemie
 >  > \\"hakerze\\".
 >
 >
 > nie wiem co zlego jest w tym ze tego nie wiedzialem i niby dlaczego mialbym sobie dac spokuj z
 > linuxem
 > ty \\"hakerze\\" pewnie zaczoles od razu od programowania w c++ i html
 > i jeszcze jedno jak z ciebie jest taki haker to czemu nie odpisales na moj watek czyzbys nie
 > wiedzial jaka moze byc odpowiedz jestes \\"madry\\" szkoda tylko ze czasami
 > nara


Każdy kiedyś zaczynał, ale nie każdy był takim deb** zeby rozkapkowywac \\"rare i zipy\\" a tymbardziej obrazy ISO ... nie zastanowilo Cie to czemu sa rozprowadzane wlasnie jako obrazy ? A poza tym zaczynalem kiedy dostep do netu byl luksusem a ceny w kafejkach odstraszaly. wiec wiekszosc prrblemow sam rozwiazywalem czytajac dokumentacje  - zazwyczaj dolaczona na plytkach.

Poza tym poszukaj sobie na wspaniałej stronie jaką jest www.google.pl i poczytaj co to jest bootloader, mbr

smog

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-21, 11:04:27 »
2005-10-20 08:38:04 deluge1 napisał:

> 2005-10-19 18:24:15 smog napisał:
 >
 > > 2005-10-19 08:51:20 deluge1 napisał:
 >  >  > Proponuje odlozyc płytki z linuksem i zostać przy jedynym słusznym systemie
 >  >  > \\"hakerze\\".
 >  >
 >  >
 >  > nie wiem co zlego jest w tym ze tego nie wiedzialem i niby dlaczego mialbym sobie dac
 > spokuj z
 >  > linuxem
 >  > ty \\"hakerze\\" pewnie zaczoles od razu od programowania w c++ i html
 >  > i jeszcze jedno jak z ciebie jest taki haker to czemu nie odpisales na moj watek czyzbys
 > nie
 >  > wiedzial jaka moze byc odpowiedz jestes \\"madry\\" szkoda tylko ze czasami
 >  > nara
 >
 >
 > Każdy kiedyś zaczynał, ale nie każdy był takim deb** zeby rozkapkowywac \\"rare i zipy\\"
 > a tymbardziej obrazy ISO ... nie zastanowilo Cie to czemu sa rozprowadzane wlasnie jako obrazy ?
 > A poza tym zaczynalem kiedy dostep do netu byl luksusem a ceny w kafejkach odstraszaly. wiec
 > wiekszosc prrblemow sam rozwiazywalem czytajac dokumentacje  - zazwyczaj dolaczona na
 > plytkach.
 >
 > Poza tym poszukaj sobie na wspaniałej stronie jaką jest www.google.pl i poczytaj co to jest
 > bootloader, mbr

raz takich epitetow mozesz sobie uzywac do rodzinki a nie do mnie
2 no coz kompa mam ledwo 2 lata moze 2 razy instalowalem winde i nigdy nie mialem kontaktu z iso poniewaz zazyczaj kumpel jakis mial plytki wiec od razu on mi je wypalal
2 stwierdzilem ze linux nie bedzie mi czytal rara
tym bardziej po komunikacie could not open compressed ram disk...sciezka do zrarowanego pliku
po prostu zwykla nie wiedza + zle wnioski
3 dokumentacje tez czytalem ale niestety byla ona bardzo uboga w tresc lub po angielsku a ja niestety jak widac ;) nie wszystko rozumie z jezyka informatycznego po polsku a co dopiero po angielsku- ale wszystko przyjdzie z czasem :D
mandarynka chodzi bardzo dobrze mam male problemy bo nie startuja mi iXy i tez nie moge znalesc rozwiazania na ten problem (dokladnie ten sam co tu http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=72331)
i net chodzi z 10 razy wolniej Tzn jesli chodzi o download bo stronki wczytuja sie umiarkowanie reszta to swietna zabawa na konsoli :D:D
->

smog

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-22, 16:29:28 »
nie dokonca ten sam poniewaz mi laduje sie od razu kde jednak jak przejde do konsoli to juz nie worce do kde i pojawia mi sei dokladnie taki sam komunikat
sprobowalem rady z ww watku lecz nic sie nie zmienilo :/
->

koalapl

  • Gość
Mandrivie LE 2005 zawiesza się
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-10-15, 23:52:48 »
Po instalacji Mandrivie LE 2005, system się uruchamia do momentu pojawienia się pulpitu z ikonami i oknem informacyjnym i na tym się wszystko zatrzymuje. Podczas startu systemu po instalacji nie ma możliwości wyboru pomiedzy Windowsem a Mandrivie. Startuje tylko Mandrivie i to do momentu ukazania się pulpitu.
Czy jest na to jakaś rada, czy też należy sytem zainstlować ponownie od początku? Wydaje się mi, że wszystko robiłem zgodnie z poleceniami instalatora.