Nowe posty

Autor Wątek: enq'a Joybook'a A 53 i mandriva-linux-one-2010.2  (Przeczytany 2319 razy)

wejdawustus

  • Gość
enq'a Joybook'a A 53 i mandriva-linux-one-2010.2
« dnia: 2011-02-21, 21:25:18 »
próbuje instalować, ale nie pojawia się mi język polski przy instalacji z pulpitu, kiedy chce zainstalować na dysk twardy. jak mam przygotować dysk na mandrive? wystarczy fat32 czy coś jeszcze muszę przygotować, bo mam dysk C - windowsa NTFS, d- na Linuksa (jakieś 60 giga) FAT 32 i e - pozostałe FAT 32.
Jakie partycje mam przygotować z jakimi rozszerzeniami i jakiej wielkości? Zrobić to z Windowsa czy z Linuxa?
Mam na kompie winde vista home premium

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
enq'a Joybook'a A 53 i mandriva-linux-one-2010.2
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-21, 22:59:47 »
Nie instaluj linuksa, bo:
1. Prawdopodobnie uszkodzisz partycję rozruchowa visty → nie wystartuje ci windows
2. Prawdopodobnie cos spierniczysz przy partycjonowaniu.
3. W przypadkach wyżej opisanych nie ma zwykłego "cofnij", jak w wordzie.

Jeśli jednak chcesz mieć linuksa:

1. Poczytaj o partycjonowaniu (google ci pokaże masę art. na ten temat.)
2. Mimo, że wiele dystrybucji jest spolszczona, mile widziana choćby podstawowa znajomość angielskiego.
3. Sprawdź, które partycje masz na prawdę do dyspozycji.
4. http://apcmag.com/how_to_dualboot_vista_with_linux_vista_installed_first.htm (lektura na początek)
====================================================

To co wyżej napisałem, to nie jest moja złośliwość. Z Twoich wypowiedzi wynika, że niewiele wiesz o linuksie i partycjonowaniu, a to naprawdę może skutkować uszkodzeniem zainstalowanego już systemu. Może się zdarzyć, ze spierniczysz windowsa, a nie postawisz linuksa i wtedy zobaczysz tylko czarny ekran, z którym raczej sobie nie poradzisz.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji