Dystrybucje Linuksa > Mandriva

Administracja Mandriwa 2008

(1/2) > >>

ssiek:
Na komputerze stacjonarnym mam zainstalowana w/w Linuksa. Jestem administratorem tego systemu. Mam pytanie czy jest cos takiego zeby ograniczyc dostep do systemu osobom ktore maja konta na tym systemie. Chodzi mi o to ze nie mam za bardzo jak kontrolowac syna ktory zostaje w domu, a ja pracuje na 3 zmiany. dziecko zamist sie uczyc wiecznie spedza czas nad komputerem . Czy mozna np.Mozna tak ustawic zeby ograniczyc np 5 godz. i zeby system po tym czasie sie zamykal wyswietlajac ze minal czas dostepu .
Pozdrawiam
Stanislaw

Lord Darius:
pierwszy wynik na google - czy to takie trudne?
http://thecamels.org/wp-content/uploads/mandriva20081_2.png

ssiek:
Jak by to bylo takie proste to juz dawno bym to zrobil. U mnie brakuje jakiegos pakietu. Z tego co sie zdazylem do wiedziec to brak jest ,,drakguard,,   Po wejsciu w centrum sterowania mandriva 2008 i w zakladke bezpieczenstwo brak jest ikony ,,blokada rodzicielska,,. Probowalem sciagnac z internetu pakiet ,,drakguard,, i zainstalowac ale po probie zainstalowania pojawia mi sie komunikat: niesatysfakcjonujacy pakiet drakxtools[>=10.22])  Probowalem zainstalowac taki pakiet ale o wyzszej wersji ,  pojawiaja sie nowe komunikaty ze pakiet jest niesatysfakcjonujacy.. Prosze o dalsza pomoc.
Stanislaw

Robert:
Czy pakiet ściągasz samodzielnie, czy poprzez menedżer pakietów?

Lord Darius:

--- Cytat: ssiek ---Jak by to bylo takie proste to juz dawno bym to zrobil. U mnie brakuje jakiegos pakietu. Stanislaw
--- Koniec cytatu ---
Trzeba pisać wszystko w pierwszym poście, a nie na raty, bo nikt tu nie jest jasnowidzem kolego.

Z tego co widzę to powyższe ponoć działa na 2008.1, a Ty masz 2008.0 - tak więc pojawiają się wątpliwości, a co za tym idzie spróbowałbym jakiejś aktualizacji systemu, może do chociaż 2009.

---ed:
Potwierdzam iż w 2008.0 nie istnieje wbudowana opcja kontroli rodzicielskiej

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej