Nowe posty

Autor Wątek: Jaki Linux z klientem VNC, autologowaniem i autostartem  (Przeczytany 5188 razy)

mudral

  • Gość
Potrzebuje zainstalować na swoim starym komputerze, jakiegoś Linuxa z klientem VNC i połączyć się do komputera z serwerem TightVNC.
Chciałbym żeby system się włączał bez hasła (auto-logowanie) i żeby miał coś w rodzaju auto-startu (żeby od razu się połączył z serwerem).

Dodatkowym plusem była by dystrybucja w języku polskim.

energizer

  • Gość
Jaki Linux z klientem VNC, autologowaniem i autostartem
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-06, 20:53:28 »
Stary tzn. jaki bo to pojęcie względne. No i powiedz jaki jest Twój poziom zaawansowania w Linuksie, bo na razie nie wiem co Ci lepiej doradzić.

mudral

  • Gość
Jaki Linux z klientem VNC, autologowaniem i autostartem
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-02-07, 10:09:13 »
sprzęt: procesor 600 MHZ, 6GB HDD, 256 RAM.
Mój poziom zaawansowania, jest taki, że jak coś trzeba zrobić to zrobię, ale wolał bym użyć rozwiązań gotowych/zajmujących jak najmniej czasu (nawet gdyby wszystko miało działać ciut wolniej).

Z tego co kojarzę w Ubuntu można, łatwo wyklinać auto-logowanie. Nie wiem jak z resztą...

EDIT:
czy te informacje są wystarczające?

mudral

  • Gość
Jaki Linux z klientem VNC, autologowaniem i autostartem
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-14, 21:30:05 »
To może zapytam inaczej, czy w ogóle ktoś zna dystrybucję linuxa która spełnia te 3 założenia?

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Jaki Linux z klientem VNC, autologowaniem i autostartem
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-14, 21:43:32 »
najlepiej będzie chyba pobrać jakieś minidistro - cos w rodzaju DSL, SLAX-a z podstawowymi modułami, a klienta TightVNC. dociągnąć sobie z sieci.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji