Nowe posty

Autor Wątek: Mepis  (Przeczytany 6987 razy)

Mangusta

  • Gość
Mepis
« dnia: 2011-02-01, 10:56:31 »
Witam, od jakiegoś czasu tak sobie spoglądam w stronę pewnego Linuxa o nazwie Mepis. Wygląda to to ładnie i opisy ma zachęcające. Jedno mnie tylko zastanawia- dlaczego to jest tak jakoś mało popularne w Polsce. Doprawdy niewiele jest w necie artykułów związanych z Mepisem a wydaje się zasługiwać na uwagę.
Wiecie coś w tym temacie ? Warto ? Nie warto ? A przede wszystkim dlaczego ?

Edit- jakoś widzę że nikt nic nie wie o tym systemie bo żadnego odzewu nie ma. Tym bardziej jest on ciekawy.

rhobar

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-01, 15:39:14 »
Cytat: Mangusta
Witam, od jakiegoś czasu tak sobie spoglądam w stronę pewnego Linuxa o nazwie Mepis. Wygląda to to ładnie i opisy ma zachęcające. Jedno mnie tylko zastanawia- dlaczego to jest tak jakoś mało popularne w Polsce. Doprawdy niewiele jest w necie artykułów związanych z Mepisem a wydaje się zasługiwać na uwagę.
Wiecie coś w tym temacie ? Warto ? Nie warto ? A przede wszystkim dlaczego ?

Edit- jakoś widzę że nikt nic nie wie o tym systemie bo żadnego odzewu nie ma. Tym bardziej jest on ciekawy.
Jest oparty o Debiana więc , na każdym forum z Ubuntu,Debianem  powinieneś raczej uzyskać informacje.

lukaso666

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-02-01, 17:28:22 »
Cytat: Mangusta
jakoś widzę że nikt nic nie wie o tym systemie bo żadnego odzewu nie ma. Tym bardziej jest on ciekawy.
A co w tym Mepisie takiego ciekawego, bo nie bardzo rozumiem? Że to kolejne 4328762876536 średnio zajmujące distro bazujące na Debianie? Żadnej innowacji, kolejny klon przeładowany błyskotkami...

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Mepis
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-01, 17:51:44 »
Miałem mepisa jakiś czas na kompie. Nic szczególnego, zwykła dystrybucja, niczym specjalnym mnie nie zachwyciła, ani nie wnerwiła.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Mangusta

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-01, 18:21:58 »
Czyli generalnie gdyby kolejny raz doszło do konieczności reinstalacji systemu można z ciekawości to zobaczyć. W sumie chętnie bym przejrzał kilka dystrybucji gdyż właściwie zacząłem od Debiana i tak już zostało a wyczytałem pewną "mądrość" gdzieś iż niegłupim pomysłem jest wypraktykowanie kilku dystrybucji i wybranie "tej jedynej". Ja, póki co nie potrafię powiedzieć czy Debian mi pasuje czy nie gdyż drugim systemem jaki w życiu poznałem był Windows a wszelkie porównania tych dwóch sensu większego nie mają gdyż jest to coś zupełnie innego. Ale już poszczególne dystrybucje Linuxa zapewne się różnią toteż warto chyba próbować i poszukiwać.
Pozdrawiam.

lukaso666

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-02-01, 20:26:38 »
Szukaj, szukaj linuksowej ziemi obiecanej ;)

rhobar

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-02-02, 10:42:01 »
Jeśli chcesz wybrać dystrybucje. To nie możesz szukać spośród tych opartych o Debiana. Bo wszystie są podobne pod względem budowy i menadżerów pakietów apt-get itp. Choć ja jestem zdania, że "Debian lepszy niż wszystkie jego klony" Radził bym Ci potestować całkowicie odmienne dystrybucje:Slackware,OpenSuse,Fedora,PClinuxOS,Mandriva,Gentoo,Frugalware,Sabayon,PC-BSD.
Każda ma już inną budowe ,mniej lub więcej rozdrobnione pakiety.Inne menadżery pakietów:yast,portage,pkg_add itd. Wtedy dopiero będziesz wiedział która jest dla Ciebie.

Mangusta

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-02-02, 11:46:32 »
Cytat: rhobar
Jeśli chcesz wybrać dystrybucje. To nie możesz szukać spośród tych opartych o Debiana. Bo wszystie są podobne pod względem budowy i menadżerów pakietów apt-get itp. Choć ja jestem zdania, że "Debian lepszy niż wszystkie jego klony" Radził bym Ci potestować całkowicie odmienne dystrybucje:Slackware,OpenSuse,Fedora,PClinuxOS,Mandriva,Gentoo,Frugalware,Sabayon,PC-BSD.
Każda ma już inną budowe ,mniej lub więcej rozdrobnione pakiety.Inne menadżery pakietów:yast,portage,pkg_add itd. Wtedy dopiero będziesz wiedział która jest dla Ciebie.
Witam, no w sumie, przyznaję, nie pomyślałem. Ale masz rację. Dzięki wielkie.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Mepis
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-02-02, 20:36:27 »
Ale i tak komuś knoppix może sie wydawać lepszy od debiana, a mepis od minta. Więc niech szuka i porównuje nawet te podobne. któraś dystrybucja musi być tą najmniej wnerwiającą, bo idealnej nie ma.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

d3zynh

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-02-04, 03:11:32 »
jak to nie ma? a Vista? jest idealna ;)

a tak na serio: musisz chłopie szukać. Moja ziemia obiecana już jest i powiem Ci, że dotąd pracowałem na 6 różnych distro zainstalowanych na dysku i około 8 na LiveCD (livecd jest ciekawym sposobem poznania dystrybucji jak i VirtualBox) ale na Slackware mi się pracuje najlepiej. Mimo iż na Debianie przyjemne było korzystanie z apt-get'a.... miał zależności. Tak Mandrivy na przykład nie trawię i już.
Co kraj to obyczaj Panie!

Mangusta

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-02-04, 16:23:01 »
Witam, próbowałem z Mepisem- wsadzilem płytkę, restart kompa i poszło. Daleko jednak nie zaszło. Ekran graficzny z wyborem języka, rozdzielczości i sposobem instalacji. Potem trochę trybu tekstowego, znowu ekran graficzny i wydłużający się biały pasek postępu instalacji, znowu tryb tekstowy i ...
I KONIEC. Czarny ekran i koniec instalacji wszelakiej :(
Kilka prób, z dwóch różnych płyt i zawsze ten sam efekt. Szkoda bo chciałem go zobaczyć.
Kolejne distro- Dreamlinux. Początek tak samo dobry, a potem informacje że coś mu z moim xorg nie pasuje. I powstaje serwer error. Przyznaję nie spisywałem dokładnie wszystkiego gdyż "lista erroru" jest tak długa że pisałbym to chyba z tydzień. Gdyby szło tam chociaż zrzut ekranu zrobić ale tam się nic nie zrobi.
I znowu było kilka prób zakończonych pełnym niepowodzeniem.
Chyba jestem skazany na Debiana w wersji posiadanej i szczęśliwie zainstalowanej.

Mangusta

  • Gość
Mepis
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-02-05, 15:41:26 »
Witam, może spotkał się ktoś z Was ze znikającym obrazem podczas instalacji Mepisa ? Zauważyłem że po próbie instalacji, po włączeniu zainstalowanego Debiana muszę rozjaśniać obraz gdyż przestawiony jest na najciemniejszy. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale może ktoś się już spotkał z takimi cudami i może coś doradzić ? Naprawdę bym chciał obejrzeć Mepisa :)
Pozdrawiam.