Nowe posty

Autor Wątek: Emachines em350 windows xp + linux  (Przeczytany 6204 razy)

gulivieri

  • Gość
Emachines em350 windows xp + linux
« dnia: 2011-02-04, 12:36:57 »
Witam.
Posiadam od niedawna netbooka emachines em350 z zainstalowanym oryginalnie systemem windows xp sp3. Działa w miarę szybko i stabilnie, lecz ostatnio czytałem, że linux jest lepszy na te maleństwa. Działa wtedy szybciej, mniej obciążą komputer itd. Zastanawiam się nad instalacją linuxa obok xp. Nie wiem tylko, które distro wybrać. Przeglądałem troszkę tu i tam. Ubuntu netbook remix jakos tak mi nie pasuje. Może przez to całe unity :) Może macie jakieś konkretne propozycje. Zastanawiam się nad fedorą, suse i ubuntu desktop. Sprzęt: Procek: intel Atom n450 1.6 grafika intel gma3150 hdd 160bg 1gb ram.

Pazcyn

  • Gość
Emachines em350 windows xp + linux
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-04, 16:41:03 »
A może przetestujesz JoilClaud. System na bazie linux'a. Idealny do przeglądania internetu. Ostatnio też widziałem coś co się nazywało Kuki Linux. Może cię zainteresuje.

Maniekzajety

  • Gość
Emachines em350 windows xp + linux
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-06-27, 01:01:00 »
Witam,
odkopuje temat... Chcę zainstalować jakiś ciekawszy system niż Win7 starter na moim eMachines eM350.
Specyfikacja sprzętu identycznajak u poprzednika. Jedynie mam plany rozszerzyć RAM-u do 2GB.
Czy możecie polecić jakiś system? Od razu zaznaczę, że z żadnego linuxa do tej pory nie korzystałem. Laptop jest żony, dla której też wolałbym łagodnego przejścia z Win7 na inny system.
Pozdrawiam i liczę na ciekawe propozycje:)

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Emachines em350 windows xp + linux
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-06-27, 18:38:28 »
- Debian, bo jest ladnie spolszczony, sporo tutoriali, duzo pakietow
moze Ci przeszkadzac pasek na gorze, mam nadzieje ze dasz go rade sam przeniesc na dol
- PCLinuxOS ma fajny konfigurator systemu, Mageia jest podobna.
- Jezeli zalezy ci na szybkosci startu laptopa to moze przetestujesz Manjaro ?

Co do Win7 i srodowiska pracy to najbardziej podobnym srodowiskiem jest KDE,
( srodowisko to cos co nadaje wyglad pulpitu, czasami takze domyslne narzedzia )
nie wiem,  moze dlatego ze jest najbardziej konfigurowalne z mnostwem dodatkow na pulpit. tyle ze na twoj laptop moze byc ciezkie.
Moze cos pokroju XP ? Mate, Cinnamon ?
( pasek menu w Mate mozesz sobie przeniesc na dol )
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Maniekzajety

  • Gość
Emachines em350 windows xp + linux
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-06-29, 00:03:27 »
Hej, dzięki za odpowiedź.
Zanim zdążyłem przeczytać ją, porozglądałem się troszkę i zainstalowałem Xubuntu 14.04.
Chodzi szybciej niż Win7, pasek u góry raczej nie będzie przeszkadzać, ale spróbuje go ściągnąć na dół. Pobawie się parę dni, potestuje i może jeszcze sprawdzę te pozycje, które zaproponowałeś.
Jedyne co mnie zastanawia, to ogromne podobieństwo do Androida. Bardzo podobny sposób szybkiego wyszukiwania programów działających z tym systemem...
Pozdrawiam i dziękuje:)

Znalazłem sposób na swobodne przemieszczanie paska :)
I odkryłem, że mam dwa pulpity do dyspozycji, ale musze jeszcze zorientować się jak się między nimi przełączać.