Nowe posty

Autor Wątek: wmaker potrzebne wskazówki ;]  (Przeczytany 5474 razy)

Murtrag

  • Gość
wmaker potrzebne wskazówki ;]
« dnia: 2010-10-04, 16:43:34 »
Witam
Pierwsza sprawa którą proszę byście mi wyjaśnili to menu otwierane prawym klawiszem mychy ;/ Wiem, że jeden plik znajduje się tutaj
/home/GNUstep/Defaults/WMrootMenu
Drugi powinien gdzieś tutaj
/user/GNUstep/Library/WindowMaker/
Tutaj zauważyłem, że nawet jest polskie menu :/ niestety nie mam pojęcia jak sprawić, by wmaker zaczął korzystać z menu.pl ,plmenu i plmenu.pl chciałem nawet sam podmienić angielskie pliki z polskimi, ale nie znalazłem angielskich odpowiedników tych trzech plików :/
Trochę namieszałem xD chcę wiedzieć jak sprawić, by wmaker korzystał z polskich wersji menu i przydały, by się wszystkie ścieżki potrzebne, by bawić się tym menu podręcznym ;p.
Następny niezwykle irytujący problem, który sprawi, że zaraz wpadnę w furię xD jak mogę zmieniać rozmiar okienka?
To na razie wszystko, ale nie pogardzę żadną wskazówką dotyczącą obsługi tego środowiska, bo jak na razie to nie daję sobie rady.
Pozdrawiam.

arctgx

  • Gość
wmaker potrzebne wskazówki ;]
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-10-05, 14:19:47 »
Z kilku powodów nie przepadam za tym środowiskiem, ale odpaliłem je na chwilę, by zobaczyć, gdzie może siedzieć plik  menu. U mnie to ~/GNUstep/Library/WindowMaker/menu.hook. Poza tym menu.hook siedzi w /etc/X11/WindowMaker/ (najprawdopodobniej został wygenerowany poleceniem update-menus jako root po instalacji paczki), nie ma go za to w /etc/GNUstep/.

Mój menu.hook wygenerowałem poleceniem update-menus jako zwykły użytkownik. Zawiera on pozycje z katalogu ~/.menu, ale i masę pozycji pochodzących z systemu.

Na temat generowania tłumaczeń nie mogę poświęcić teraz czasu. Nie wiem czy ręczne napisanie lub wygenerowanie menu z pozycjami po polsku to dobry sposób na teraz dla Ciebie.

  • Gość
wmaker potrzebne wskazówki ;]
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-10-06, 07:50:51 »
Jakie masz wpisy w /etc/rc.d/rc.keymap
oraz w /etc/profile.d/lang.sh i
/etc/profile.d/lang.csh
Ja korzystam z fluxboxa i uruchomiłem WindowMakera w taki sposób: prawy klik: Fluxbox menu - Window Managers - windowmaker i menu WM jest po polsku