Nowe posty

Autor Wątek: Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.  (Przeczytany 14420 razy)

Mangusta

  • Gość
Witam, jako że mam potężne problemy z moim mp3 Samsunga które okazało się być niewidzialnym dla Debiana a szczerze powiedziawszy nie chce mi się dokonywać cudów nie z tej ziemi żeby może zadziałało toteż pytam jaką mp trójkę możecie polecić dla tego systemu. Chodzi mi o to żeby po podłączeniu była automatycznie wykrywana jako dysk przenośny (coś jak pendrive).
Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.

lukaso666

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-29, 23:43:41 »
Menadżer plików nie widzi Ci tej mp3? U mnie wykrywa bez problemu rózne takie duperelki jak mp3... Próbowałeś z innym gadżetem niż Samsung? To problem tylko z jednym konkretnym urzędzeniem (w sensie, czy inne sprzęty wykrywa)?
Nie wiem, czy coś tutaj da polecenie konkretnej alternatywy dla tego Samsunga...

Pisarz

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-29, 23:54:06 »
Mój Lark Muvee fajnie działa i od razu mi go wykrywa pod Linuksem. Specyfikację możesz znaleźć w necie. Nie ma wielkiej różnicy między tymi dwoma urządzeniami (poza tym, że czyta .amv, ale by skonwertować, potrzebowałbyś WINE, ja właśnie stawiam platformę Windowsową do mielenia głupot przez pulpit zdalny), a cena to ok. 120zł.

Chociaż ja tam bym jeszcze kombinował. Dziwne jest to, że mój poprzedni Philips GoGear od razu był wykrywany (fakt, to Ubuntu, a nie Debian, ale tak wielkiej różnicy nie ma, nie?) i działał bez problemu.

Mangusta

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-30, 00:12:52 »
Witam, inne sprzęty wykrywa tzn. pendrivy i dysk zewnętrzny pod USB. Kartę pamięci micro sd wsadzoną w adapterze do czytnika kart również widzi bez problemu. Doczytałem iż z tym Samsungiem jest problem typu MTP i trzeba trochę pocudować żeby zadziałało może. Wolę już chyba sprawić sobie nowe mp3 które będzie wykrywane od razu jak zwykły pendrive.

lukaso666

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-01-30, 00:34:51 »
Cytat: Mangusta
Wolę już chyba sprawić sobie nowe mp3 które będzie wykrywane od razu jak zwykły pendrive.
Niegłupie wyjście, chociaż możesz jeszcze pogrzebać tu i ówdzie, bo jeśli to problem tego konkretnego typu Samsunga, to zapewne nie tylko Ty się z nim zetknąłeś i rozwiązanie w sieci gdzieś krąży ;)

Mangusta

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-01-30, 00:58:28 »
Owszem, zetknęli się i nawet są gdzieś wydumane rozwiązania ale żeby rozwiązać problem potrzeba na początek Windowsa do którego dojścia nie mam a poza tym to jest tak zagmatwanie opisane że myślę iż mi się po prostu nie chce nad tym dumać. Teraz próbuję jakieś libmtp8 zainstalować które też (według jakiegoś opisu) ma pomóc ale zainstalować tego po prostu nie idzie. Są problemy i już nie daję rady.  

debian:~# dpkg -i '/home/mangusta/Desktop/Pobrane/MTP/libmtp8_1.0.3-1_i386.deb'
Zaznaczenie poprzednio niezaznaczonego pakietu libmtp8.
dpkg: w odniesieniu do .../MTP/libmtp8_1.0.3-1_i386.deb zawierającego libmtp8:
 libmtp8 narusza zależności udev (<< 0.136-1)
  udev (wersja 0.125-7+lenny3) jest obecny i zainstalowany.
dpkg: błąd przetwarzania /home/mangusta/Desktop/Pobrane/MTP/libmtp8_1.0.3-1_i386.deb (--install):
 instalacja libmtp8 narusza zależności udev, a
nie pozwolono na dekonfigurację (--auto-deconfigure może pomóc)
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 /home/mangusta/Desktop/Pobrane/MTP/libmtp8_1.0.3-1_i386.deb

Nie kumam tego --auto-deconfigure i już. Wpisałem to w google i nawet jednego wyniku nie ma. Nie wiem gdzie i jak to --auto-deconfigure wpisać. Żadnej pomocy --help dla tego też nie ma. Ogólnie robię się "delikatnie" niezadowolony.

Offline vanhelzing

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-01-30, 02:50:17 »
man dpkg

Masz problem z zależnościami. Dawno nie używam Debiana, ale na Twoim miejscu uaktualniłbym system i zainstalował tą bibliotekę z oficjalnego repozytorium. Na stronie debiana jest chyba coś o instalowaniu pakietów, to sobie to poczytaj.

lukaso666

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-01-30, 10:00:25 »
Kiedy ostatnio robiłeś apt-get dist-upgrade?

Mangusta

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-01-30, 10:57:29 »
Cytat: lukaso666
Kiedy ostatnio robiłeś apt-get dist-upgrade?
Widać jestem niestety na bieżąco -

debian:/home/mangusta# apt-get dist-upgrade
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Obliczanie aktualizacji...Gotowe
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
debian:/home/mangusta#

Cytat: vanhelzing
man dpkg
Masz problem z zależnościami. Dawno nie używam Debiana, ale na Twoim miejscu uaktualniłbym system i zainstalował tą bibliotekę z oficjalnego repozytorium.
Codziennie robię aptitude update i aptitude upgrade. Wyniki mam 0, 0, 0 - jedno wielkie zero do uaktualnienia lub zainstalowania. Chyba że tego repozytorium nie mam w ogóle wpisanego ale w takim wypadku i tak go nie wpiszę gdyż nie mam pojęcia skąd mam je wziąć. Jest spis kilku repo na jakimś linuxowym forum (z 2007 bodajże) tyle że te które tam są, dla wersji stabilnej mam wszystkie a pomimo poszukiwań nie znalazłem żadnej konkretnej strony ze spisem wszystkich dostępnych, aktualnych repozytoriów.

lukaso666

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-01-30, 13:49:48 »
Cytat: Mangusta
te które tam są, dla wersji stabilnej mam wszystkie a pomimo poszukiwań nie znalazłem żadnej konkretnej strony ze spisem wszystkich dostępnych, aktualnych repozytoriów.
A musisz koniecznie mieć wersję stabilną? Moim skromnym zdaniem o wiele lepszym wyjściem przy takich niespodziankach jak Twoja z mp3, jest podmiana repo na testing lub sid (to drugie lepsze, według mnie) i zrobienie upgrade'u.

Mangusta

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-01-30, 13:55:12 »
Szczerze mówiąc myślałem o tym kilka razy już ale jakoś tak nie brałem się za to z prostej przyczyny- nie chcę zepsuć tego co już mam i może instalować systemu od początku. Ale czytałem też w kilku miejscach że użytkownicy często to praktykują. Rozumiem że w /etc/apt/source.list trzeba wykasować wszystko co jest i wstawić wszystko z wersji sid tak ?

lukaso666

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-01-30, 14:04:59 »
Cytat: Mangusta
Rozumiem że w /etc/apt/source.list trzeba wykasować wszystko co jest i wstawić wszystko z wersji sid tak ?
Tak, podmieniasz wpisy z wersji stabilnej na wpisy sid + multimedia + opcjonalnie inne repo (Opera, Skype) w zależności od tego, czego używasz na kompie. U mnie wygląda to tak:

Cytuj
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ sid main
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free
deb http://www.debian-multimedia.org/ unstable main non-free
deb http://download.skype.com/linux/repos/debian/ stable non-free
deb http://dl.google.com/linux/deb/ stable non-free
deb http://dl.google.com/linux/deb/ testing non-free

### iceweasel 4.0
deb http://mozilla.debian.net/packages/ ./

### Cairo Composite Manager
deb http://download.tuxfamily.org/ccm/debian/ sid main
Mam jeszcze dodatkowy plik z repozytoriami Aptosida, ale Ciebie to nie dotyczy w przypadku Debiana... Na stronach Debiana znajdziesz wszelkie szczegółowe informacje nt. wpisów repo itp.

Mangusta

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-01-30, 14:22:36 »
Dzięki Ci wielkie za poradę. Zaraz się za to zabieram ;)

lukaso666

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-01-30, 14:23:50 »
Cytat: Mangusta
Dzięki Ci wielkie za poradę. Zaraz się za to zabieram ;)
Powodzenia :)

Mangusta

  • Gość
Jaki odtwarzacz plików mp3 jest kompatybilny z Debianem.
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-01-30, 15:44:55 »
Powyszukiwałem wszelkie możliwe repo-wpisy dla sida, zrobiłem update, upgrade i generalnie nie zauważam żadnych pozytywnych zmian (z "nowości" były tylko jakieś 4). Kadu w wersji 0.6.0.2 odinstalowałem myśląc że w Sidzie będzie wersja aktualna- 0.6.5.4 ale zainstalowała się znowu 0.6.0.2, Skype przestał nawiązywać połączenia (chociaż kamera nadal działa choć to raczej zasługa sterownika NVidii), mp trójki nadal nie zauważa i tego co nie szło zainstalować (powyższy wpis któryś z kolei) nadal nie idzie i informuje o tym że dekonfiguracja może pomóc. To tyle o już zauważonych zmianach i tym co się nie zmieniło. W chwili obecnej przygotowuję się na moment w którym system siądzie i będę mógł bardzo "zadowolony" odpalać go z płyty i instalować od początku ;)