Nowe posty

Autor Wątek: Minimalistyczny programik do przycinania obrazu  (Przeczytany 4505 razy)

  • Gość
Minimalistyczny programik do przycinania obrazu
« dnia: 2011-01-28, 21:29:00 »
Witajcie . Poszukuję minimalistycznego programiku pod Linux. Z funkcja przycinania obrazu. Z taką jaka jest  w showFoto. Przez zaznaczanie myszką. Próbowałem jeszcze avidemux ale nie zadziałał. Możecie polecić inne ?

Brix

  • Gość
Minimalistyczny programik do przycinania obrazu
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-28, 23:20:39 »
Avidemux jak najbardziej potrafi przycinać, ale to program do obróbki filmów :)

Pomijając różne przeglądarki zdjęć i programiki w stylu mspaint (których jak na złość nie używam), a Gimp nie może być? Wbrew pozorom nie jest to wielka kobyła, a i możliwości kadrowania są duże i wydaje mi się, że łatwo to robić nie mając większego pojęcia o pracy z tym programem. No chyba, że chodzi Ci o niemal hurtowe przekadrowanie dużej ilości zdjęć.

arctgx

  • Gość
Minimalistyczny programik do przycinania obrazu
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-29, 02:32:59 »
Wypróbuj programik display z paczki ImageMagick. Po prostu:
display plik.jpg
lewoklik na obrzaek, z menu Transform wybierz Crop.

Do masowego kadrowania (i nie tylko) masz w tej samej paczce convert lub mogrify (próbuj na początek na kopiach).

  • Gość
Minimalistyczny programik do przycinania obrazu
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-29, 10:06:29 »
Cytat: arctgx
Wypróbuj programik display z paczki ImageMagick. Po prostu:
display plik.jpg
lewoklik na obrzaek, z menu Transform wybierz Crop.

Do masowego kadrowania (i nie tylko) masz w tej samej paczce convert lub mogrify (próbuj na początek na kopiach).
Dzięki , ten display może być. Może jeszcze znajdę coś innego to napisze.
Brix Gimp może być, tyle że w tym przypadku szukałem czegoś minimalistycznego w stylu przeglądarki obrazów feh. Lecz , do przycinania obrazu.