Nowe posty

Autor Wątek: Serwer czasu OPENNTP  (Przeczytany 3420 razy)

cicho-ciemny1

  • Gość
Serwer czasu OPENNTP
« dnia: 2011-01-26, 16:01:19 »
Serwer czasu OPENNTP

    Witam.
    Napotkałem pewien problem. Postawienie serwera czasu i synchronizacja wydaje się banalnie śmieszna ale poległem.
    Mój plik konfiguracyjny ntpd.conf wygląda następująca:
    listen on * {umożliwia słuchanie wszystkim komputerom klienckim}
    server 192.168.106.2 {serwer czasu do którego synchronizuje się mój serwer}
    z tego co wyczytałem to wystarczy.
    Mam dwa problemy.
    1. Jak sprawić aby serwer ntp uruchamiał się przy każdym uruchomieniu sewera.
    2. jak podłączam komputery klienckie z xp do serwera czasu(są już przystosowane do czytanie czasu z serwerów zewnętrznych i mi działały gdy je podłączyłem do linux suse.
    wyskakuje mi komunikat: Przykład godziny został odrzucony ponieważ końcówka jest nie synchronizowana lub upłynął zbyt długi czas od synchronizacji końcówki.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Serwer czasu OPENNTP
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-26, 20:39:28 »
Swojego czasu zraziłęm się do openntp i wróciłem do "tradycyjnego" ntpd, ale:
1. Skąd dobry czas bierze się w 192.168.106.2? Czy jego NTP ma prawidłowo generowane "stratum" (tj która kopia [...] kopii dobrego czasu to jest)?
2. Serwery NTP nie serwują czasu, dopóki same się nie zsynchronizują ze źródłem. Przy dużej różnicy może to potrwać kilka DNI. Można to przyspieszyć wyłączając serwer NTP, raz wykonując polecenie ntpdate -b 192.168.106.2, kasując pliki drift i włączając serwer NTP na nowo.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

cicho-ciemny1

  • Gość
Serwer czasu OPENNTP
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-28, 13:44:12 »
Zrezygnowałem z openntp na rzecz zwykłego ntp i wszystko śmiga. Coś te openntp jest zrąbane.