Nowe posty

Autor Wątek: Kompresja rar + dzielenie na części + zabezpieczenie hasłem.  (Przeczytany 5578 razy)

rafus000023

  • Gość
Witam,

Mam napisany skrypt, który w pierwszym etapie wybiera folder, który ma zostać skompresowany, następnie wybieramy folder w którym skompresowany katalog ma zostać zapisany. Później zostaje wybierany stopień kompresji i wpisanie hasła. Skrypy sie uruchamia przechodzi przez wszystsie kroki, tylko nie tworzy pliku skompresowanego w wyznaczonym folderze. Proszę o pomoc. Co jest nie tak?
#!/bin/bash


            wej=`zenity --file-selection --title="Wybierz folder do podzielenia" --directory`

 if [ "$?" = 1 ] ; then
exit
fi

wyj=`zenity --file-selection --save --title="Podaj nazwę oraz wybierz miejsce zapisu." --filename "$wej"`

if [ "$?" = 1 ] ; then
exit
fi

rozmiar=20m

kompresja=`zenity --list --title "Wybór bitrate" --text "Wybierz metodę kompresji:

m0 - kompresja I stopnia (najsłabsza)
m1 - kompresja II stopnia
m2 - kompresja III stopnia
m3 - kompresja IV stopnia
m4 - kompresja V stopnia
m5 - kompresja VI stopnia (najmocniejsza)" --radiolist --column "" --column "Dostępne metody kompresji" --height "400" FALSE "m0" FALSE "m1" FALSE "m2" FALSE "m3" FALSE "m4" FALSE "m5"`

if [ "$?" = 1 ] ; then
exit
fi

haslo=`zenity --entry --title "Podaj hasło" --text "Podaj hasło lub pozostaw puste" --width=400 --entry-text ""`
if [ "$haslo" = "" ] ; then
rar  a -ep1 "-v$rozmiar" "-$kompresja" "$wyj.rar" "$wej"
        else
        rar a -ep1 "-p$haslo" "-hp$haslo" "-v$rozmiar" "-$kompresja" "$wyj.rar" "$wej"
fi
zenity --info --text="Kompresja zakończona"

arctgx

  • Gość
Kompresja rar + dzielenie na części + zabezpieczenie hasłem.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-21, 21:16:17 »
Nie dopatrując się niczego podejrzanego, zmieniłem rozmiar na 2m, podzieliłem katalog wielkości około 40 MB i we wskazanym miejscu wylądowały kawałki archiwum. Czy użytkownik odpalający ten skrypt ma prawa do zapisu w wybranym katalogu?

rafus000023

  • Gość
Kompresja rar + dzielenie na części + zabezpieczenie hasłem.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-22, 16:07:46 »
Możliwe ze nie mam. W jaki sposób nadać prawo do zapisu w wybranym katalogu??

chmod 777 nazwakatalogu

arctgx

  • Gość
Kompresja rar + dzielenie na części + zabezpieczenie hasłem.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-22, 18:41:35 »
7=r+w+x (r=4, w=2, x=1) - na dobre wystarczy tylko dwójka na pierwszym miejscu (jeśli właścicielem katalogu jest użytkownik odpalający skrypt).

Zobacz
ls -la katalog
stat katalog

rafus000023

  • Gość
Kompresja rar + dzielenie na części + zabezpieczenie hasłem.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-01-24, 17:01:32 »
Prawa nadane. Skrypt jest w katalogu użytkownika. Uruchomiłem skrypt z terminala i po przejściu wszystkich kroków skryptu w terminalu wyświetliła się taka informacja: ./skrypt: line 35: rar: command not found. Wychodzi na to ze nie mam programu do pakowania. Do instalacji aplikacji rar chciałem użyć Yasta i jego menadżera, lecz instalacji programu rar nie ma w liście. I tu rodzi się pytanie jak i skąd pobrać instalacje by ona poprawnie działała na tym systemie: OpenSuse 11.3??

rafus000023

  • Gość
Kompresja rar + dzielenie na części + zabezpieczenie hasłem.
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-01-26, 18:06:59 »
Możesz mi podać wersje Linuxa na której uruchamiasz mój skrypt??