Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Problem z GTK+  (Przeczytany 5522 razy)

adex

  • Gość
Problem z GTK+
« dnia: 2005-10-13, 19:56:10 »
Witam !!!!
Niewiedzialem gdzie dac tego posta i jak go nazwac wiec jest gdzie jest i nazywa sie jak nazywa ;D

A problem jest w tym ze wyjechalem na tydzien i moj genialny tata zainstalowal na windowsie 3 antywirusy =D i po kilku dniach dzwoni do mnie i sie pyta jest grane bo komputer po wlanczeniu sie zawsiesza i wylancza. Probowalem zformatowac dysk c: ale przy wlanczaniu sie instalatora pokazuje sie napis \\"sprawdzanie konfiguracji systemu\\" i potem nic sie niedzieje. Wpadlem na pomysl aby zamontowac dysk c: na linuxe (Aurox 10.1) i usunac katalogi z antywirusami, ale z tego co wiem to partycje windowsowskie sa tylko do odczytu :/ wiec prosze was o pomoc bo musze napisac prace na programowanie i bardzo mi jest potrzebny komp =D

Maciek_Rutecki

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-13, 20:45:20 »
2005-10-13 19:56:10 adex napisał:

> Witam !!!!
 > Niewiedzialem gdzie dac tego posta i jak go nazwac wiec jest gdzie jest i nazywa sie jak nazywa
 > ;D
 >
 > A problem jest w tym ze wyjechalem na tydzien i moj genialny tata zainstalowal na windowsie 3
 > antywirusy =D i po kilku dniach dzwoni do mnie i sie pyta jest grane bo komputer po wlanczeniu
 > sie zawsiesza i wylancza. Probowalem zformatowac dysk c: ale przy wlanczaniu sie instalatora
 > pokazuje sie napis \\"sprawdzanie konfiguracji systemu\\" i potem nic sie niedzieje.
 > Wpadlem na pomysl aby zamontowac dysk c: na linuxe (Aurox 10.1) i usunac katalogi z
 > antywirusami, ale z tego co wiem to partycje windowsowskie sa tylko do odczytu :/ wiec prosze
 > was o pomoc bo musze napisac prace na programowanie i bardzo mi jest potrzebny komp =D

NTG

Masz w windowsie tryb awaryjny...

--
Maciek

kruk203

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-13, 20:52:55 »
A co maja trzy antywirusy do formatowania??Możesz mieć sześć i format pójdzie prawidłowo przeciez formatujesz pod dosem...

adex

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-13, 23:12:06 »
no tak ale niemoge wejsc do dos\\'u i czy jest sposob aby usunac z partycji windowsowskiej pliki przez linuxa :/ ?

bergo

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-13, 23:44:28 »
2005-10-13 23:12:06 adex napisał:

> no tak ale niemoge wejsc do dos\\'u i czy jest sposob aby usunac z partycji windowsowskiej pliki
 > przez linuxa :/ ?
 >


Tak jest - weż wyjmij dysk. Idź do kumpla co ma windę. Włóżcie dysk do kompa. Odpalcie kompa. Wyczyście dysk czy co tam chcesz i wracaj do siebie (tylko dysku nie zapomnij).

xis

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-13, 23:49:03 »
A nie lepiej sformatować ją z poziomu Linuksa na fat32? Windows w trakcie reinstalacji zapyta o konwersję do NTFS i po kłopocie.

Jeśli jesteś pewien, że chcesz usunąć wszystkie dane z partycji windowsowej to wykonaj

mkfs.vfat -F 32 /dev/hdXY

gdzie hdXY to oczywiście oznaczenie windowsowej partycji.
Taka partycja będzie sformatowana w Fat32, ale jeśli chcesz mieć na niej NTFS to windows powinien dać sobie radę z konwersją.

de_laurent

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-13, 23:53:33 »
Usun patrycje z winda w np. cfdisk, zaloz ponownie i po klopocie... Jezeli masz ta patrycje na fat32, to nie ma z usunieciem plikow zadnego problemu, jezeli na ntfs, to pewnie tez jest sposob - ale nie pomoge, bo nie mam windowsa...

kruk203

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-14, 07:56:40 »
Odpal z płyty Xp kompa w czasie gdy masz do wyboru operacje na partycjach usuń partycję ze starą windą(pewnie dysk C ) załóż nową partcję i instaluj.
Jeśi nie pójdzie w tym przypadku to masz problem sprzetowy.
Jeśli chodzi o linuxa to możesz formatować ale Twój  F4 wymaga ręcznego zamontowania partycji windosowej ja uzywam Mandrake od lat i mój system widzi partycje z windą jak swoje bez zbędnych zabiegów.

mati1234

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-05, 17:28:19 »
2005-10-14 07:56:40 kruk203 napisał:

> Odpal z płyty Xp kompa w czasie gdy masz do wyboru operacje na partycjach usuń partycję ze starą
 > windą(pewnie dysk C ) załóż nową partcję i instaluj.
 > Jeśi nie pójdzie w tym przypadku to masz problem sprzetowy.
 > Jeśli chodzi o linuxa to możesz formatować ale Twój  F4 wymaga ręcznego zamontowania partycji
 > windosowej ja uzywam Mandrake od lat i mój system widzi partycje z windą jak swoje bez zbędnych
 > zabiegów.

Ja jakos nie widze probelmow w usuwaniu plikow z partycji Windowsa spod Linuxa no chyba ze masz ntfs, to najlepiej podlacz dysk do innego kompa jak ktos juz zauwazyl.

zombie82

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-13, 17:29:46 »
Witam
Jestem nowym uzytkownikiem linuxa (Red hat 9.0), znam jednak nieco jego podstawy i zwracam sie z prosba o rozwiazanie problemu, ktory wynika z mojego niedouczenia :(

Musze zainstalowac najnowsza wersje GTK+ (obecnie 2.8.6), poniewaz biblioteka wymaga glib zaczalem od instalacji tego pakieetu. Pakiet ten wymagal kolejnej biblioteki, ktora zainstalowala sie bez problemu, jak rowniez sam glib.Jednak chyba nie do konca !! Probujac zainstalowac GTK na etapie polecenia ./configure.
dostalem nastepujacy blad:
Request 'glib-2.0>=2.7.1' but version of glib is 2.2.1 configure error: Package requirement (glib-2.0 >= 2.7.1 atk>= 1.0.1 pango>=1.9.0 cairo>= 0.9.2) were not met.
Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you installed software in a non-standard prefix. Alternatively you may set the BASE_DEPENDENCIES_CFLAGS and BASE_DEPENDENCIES_LIBS environmet varriables to avoid the nedd to call pkg-config. See the page for more details

Instalacja programu ATK dała blad exact error that...This usually means GLIB is incorrectly installed checking for pkg-config..(cached) /usr/bin/pkg-config..checking for GLIB- version 2.0.0....no.....***could not run GLIB test program...
This usually means GLIB is incorrecty installed. If GLIB is installed but not in the same location as pkg-config add the location of the file glib-2.0.pc to the enviroment variable PKG_CONFIG_PATH.

Prosze o pomoc w ktorym miejscu popelnilem blad, wydaje mi sie ze cos nie gra PKG_CONFIG_PATH i jak mam ustawic to wszystko. Z groy dziekuje za pomoc

G_P

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-10-14, 09:45:56 »
Wygląda że zainstalowałeś starszą wersję Glib'a. Zajżyj tu http://www.gtk.org/ i ściągniij nowsze żródła.

zombie82

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-10-14, 11:34:10 »
Polecenie glib-config --version zwraca mi 1.2.1 wiec rzeczywscie wersja nie jest odpowiednia.Zastanawia mnie jednak to ze instalowalem wersje 2.8.0, ktora teoretycznie skompilowal sie bez problemu (.configure,make make install) nie ustawialem jednak zadnych parametrow podczs instalacji wydaje mi sie ze system "nie wie" ze zainstalowana jest wersja,nie wiem jakich dokonac wpisów w jakich plikach systemowych, aby zainstalowana wersja byla rozpoznawana.Dodam że wszystkie operacje wykonalem na nowo utworzonym przez siebie katalogu,wiec stad chyba ten blad.Prosze o pomoc jak mama ustawic zmienne (wydaje mi sie ze cos jest nie tak z ta zmienna PKG_CONFIG).Z gory dziekuje za pomoc

zombie82

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-10-14, 18:05:25 »
Polecenia export PKG_CONFIG_PATH=sciezka oraz LD_LIBRARY_PATH=sciezka pozwolily zainstalowac wymaga do instalacji GTK programy Pango i ATK. niestety w zaden sposob nie da sie zainstalowac GTK ??
Ciagle w systemie rozpoznawana jest stara wersja glib zainstalowana domyslnie z sytemem red hat, po wykonaniu ./configure GTK zwraca nastepujacy blad:
configure:error:Package requirement (glib-2.0>=2.7.1 atk>=1.0.1 pango>=1.9.0 cairo>=0.9.2) were not met
Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you installed software in a non-standard prefix.Alternatively you may set the BASE_DEPENDENCIES_CFLAGS and BASE_DEPENDENCIES_LIBS to avoid the nead to call pkg config.
Ktos zna sposob rozwiazania tego problemu ?? Prosze o wszelka pomoc w tej sprawie.

zombie82

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-10-15, 11:43:35 »
Widze ze niestety nikt nie jest w stanie mi pomoc...:((( instalacje ze zrodel prostej jak sie wydawalo do zainstalowania aplikacji,pociaga za soba instalacje innej i tak kolejno.A nawet jezeli przebiegnie cos poprawnie to i tak system nie rozpoznaje nowo zainstalowanej aplikacji,bo trzeba ustawiac jeszcze niewiadomo jakie zmienne itd.Moze mam linuxa nieodpowiedniego (Red Hat 9.0) ?? Moze popelniam jakies bledy o ktorych nie wiem ?? A moze jednak powinienem skorzystac z gotowych rpm,ale czy ktos wie gdzie moge znalezc najnowsze wersje GTK i GLIB w takich "paczkach" ?? Prosze o jakakolwiek pomoc w mojej tsprawie z gory dziekuje

tomasz_m

  • Gość
Problem z GTK+
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-10-22, 12:28:18 »
2005-10-15 11:43:35 zombie82 napisał:

> Widze ze niestety nikt nie jest w stanie mi pomoc...:((( instalacje ze zrodel prostej jak sie

Witam Wszystkich forumowiczow (jestem tu po raz pierwszy).

Odpowiedz znalazlem gdzies na tym forum. W RedHat9, zawsze wstawiam sciezke /usr przy kompilacjach, czyli:
.configure --prefix=/usr

Przeszedlem przez temat instaliacji GLib i GTK+ bez zadnych problemow. Wczesniej sie meczylem z tym przez 5 dni. Acha, po drodze okazalo sie, ze w RH9 nalezy uaktualnic kilkanascie innych bibliotek pangp, cairo, atk...