Nowe posty

Autor Wątek: Jaki linux LiveCD  (Przeczytany 7120 razy)

jaros1024

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« dnia: 2011-01-01, 14:48:10 »
Witam wszystkich, poszukuję linuxa, którego będę mógł odpalać z pendrive (kingston 8GB) i chciałbym, aby zainstalowane programy na nim zostawały, a nie trzeba było ich od nowa instalować za każdym razem, jednak chodzi o instalację z kompilacji. Proszę o pomoc.

sasha666

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-01, 15:18:49 »

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-01, 19:51:28 »
Przepraszam za OT, ale zastanawia mnie sasha666 jak się taki "filmik" z instrukcją szukania w Google robi?

ra-v

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-01, 23:18:03 »
@jaros1024, ale to chyba każdy Linux instalowany na USB tak działa, przecież USB to jest jak twardy dysk.

@karolina, HTML+CSS+JS wykorzystujący biblioteki jQuery, Mootools lub podobne

Brix

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-01-02, 00:44:22 »
Nie ma ja to jak tradycyjne linuksowe złośliwości... ;)

Ale w sumie pokuszę się o swoją :)

Karolino, wejdź w poniższy link :)

http://lmgtfy.com/?q=Karolino+wejdz+na+strone+glowna+lmgtfy+lub+zmien+bezposrednio+dane+w+linku+%3A)

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-01-02, 11:30:01 »
Dzięki, właśnie wczoraj po napisaniu tego posta sama znalazłam tą stronę. Warto wiedzieć, że jest coś takiego. EOT.

npck

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-01-03, 17:47:57 »
Cytat: jaros1024
Witam wszystkich, poszukuję linuxa, którego będę mógł odpalać z pendrive (kingston 8GB) i chciałbym, aby zainstalowane programy na nim zostawały, a nie trzeba było ich od nowa instalować za każdym razem, jednak chodzi o instalację z kompilacji. Proszę o pomoc.
Na Mandrivie stworzenie takiego pendrive jest od niedawna banalnie proste... ->
http://mandriva.org.pl/aktualnosci/397-livetoflash-mandriva-na-pendrive-.html

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-01-05, 22:37:21 »
Dream Linux, Slax?

Ksanderon

  • Gość
Jaki linux LiveCD
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-01-05, 23:25:24 »
Pa ze swojej strony polecam zainteresowanie sie projektem TinyCore- na prawe warty uwagi.

Wymagania minimalne:
10.4 M pamieci trwalej, do startu wymaga teoretycznie 32M RAMu, mi sie udalo zejsc ponizej 18M,obciazenie proca 0% na starcie a nie 3-7%,jak na innych "wypasionych",domyslnie odpala tryb graficzny, ma calkiem niezle repo, prosta konstrukcje paczek, dobrze wykrywa sprzet, pozwala sie odpalic z all nosnikow wykrytych przez BIOS, moze zapisywac zmiany gdzie tylko Ci sie spodoba (twardziel, dyskietka, dysk usb, pendrive, RAM :*, a nawet serwery sieciowe:D), nadaje sie do wielu zastosowan, istnieje mozliwosc wyboru, co ma byc archiwizowane (w configu), ma niezle skonstruowane configi systemu, na pocztku sa zainstalowane wylacznie(no...prawie) absolutnie niezbednie potrzebne pakiety, slabe lapki chodza dluzej na baterii i slabsze kompy dostaja fest kopa mocy. No i te narzedzia administracyjne...

Jak cos trzeba pomoc przy konfiguracji to ksanderon|malpka|gmail|kropka|com