Nowe posty

Autor Wątek: Konfiguracja NetBeans z PHP - pytanie nowicjusza  (Przeczytany 6957 razy)

trejder

  • Gość
Konfiguracja NetBeans z PHP - pytanie nowicjusza
« dnia: 2010-11-03, 15:01:16 »
Dzień dobry,

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, więc przede wszystkim serdeczne pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów! :)

Jako wredny, zagorzały windowsowiec używam NetBeans z PHP dopiero od kilku tygodni. Kupił mnie on jednak w butach, bo jest świetny. Natrafiłem tylko na dwa drobne zgrzyty, a nie znalazłem ich rozwiązania u Wujka Google, więc postanowiłem napisać na forum:

1. Mam NetBeans IDE 6.9.1, zdaje się, że najnowszą wersję. Przy KAŻDYM uruchomieniu widzę ekran "Please register". Klikałem już "Register Later" i "Never Register" ze trzydzieści razy, a nawet kilka razy klikałem "Register", utworzyłem sobie konto na java.com (gdzie owo kliknięcie mnie zaprowadziło) i ze trzy razy widziałem informację, iż moja kopia NetBeans IDE została zarejestrowana. Ale to nic nie dało.

Czy takie dziwiadło to normalna przypadłość NetBeans, czy tylko mi się przytrafiło takie coś i co najważniejsze - jak się tego cholerstwa przy starcie pozbyć?

Zwróciłem uwagę na to, że na stronie informującej mnie, że moja kopia NetBeans została zarejestrowana nie ma żadnych plików ani kodów do pobrania i do wprowadzenia ich do NetBeans. Skąd więc środowisko ma wiedzieć, że faktycznie zostało zarejestrowane i przestać wyświetlać ten naprawdę drażniący komunikat?

2. Zauważyłem, że NetBeans z definicji otwiera i zapisuje wszystkie pliki z kodowaniem w UTF-8. Lecz w moim przypadku dotyczy to tylko plików z folderu głównego projektu ("Source Files").

Jeśli natomiast otworzę jakiś plik z dowolnego folderu dodanego do "Include Path" projektu to NetBeans nieprawidłowo rozpoznaje stronę kodową i wyświetla przysłowiowy chlew w pliku zamiast prawidłowych polskich znaków.

Otwierane pliki na pewno są prawidłowo zakodowane w UTF-8, sprawdzone w innym edytorze tekstu oraz w innym projekcie NetBeans, w którym akurat te pliki są trzonem projektu, czyli znajdują się w "Source Files". Wówczas są odczytywane z dysku z prawidłowym kodowaniem.

Da się to jakoś naprawić?

Serdeczne pozdrowienia,
Trejder