Nowe posty

Autor Wątek: brak obrazu, śnieżenie.help  (Przeczytany 5925 razy)

zbyszkiew

  • Gość
brak obrazu, śnieżenie.help
« dnia: 2011-01-06, 14:27:14 »
Witam. Problem polega na tym że po ściągnieciu różnych dodatków (w opicjach dodaj/usuń) a następnie przez terminal, środowiska graficznego bodajże fluxbox (Generalnie ściągnąłem dużo wszystkiego)  po restarcie komputera obraz yy śnieży. Totalnie nic nie widać! na lewej stronie paski przyjmują układ bardziej poziomy po czym po około 15 cm od lewej krawędzi zaczyna się typowe śnieżenie jak np w tv. system raczej działa dobrze, gdyż po wciśnieciu przycisku zasilania pojawiają się kropki czerwone z góry ekranu symbolizujące pasek który występuje przy wyłączaniu komputera. i wyraźnie widać że długość tych kropek ulega zmianie po czym komputer się wyłącza. Ma ktoś jakiś pomysł co to jest ? i jak można to cofnąć? wersja ubuntu 9.04.

Ksanderon

  • Gość
brak obrazu, śnieżenie.help
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-06, 14:30:13 »
livecd+ edycja ustawień x'ow

zbyszkiew

  • Gość
brak obrazu, śnieżenie.help
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-06, 14:32:29 »
wow. yy a można coś więcej o tej edycji x'ow ? bo tego to nie kojarzę ;/ Gdzie tego szukać, i co mniej więcej tam zrobić ?

Ksanderon

  • Gość
brak obrazu, śnieżenie.help
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-06, 15:24:25 »
kiedyś tak miałem po zmianie serwera X z Xvesa na jakiś inny, chodzi o to, że prawdopodobnie paczka z nowym X serwerem miała jakoś skonfigurowany swój xorg.conf, którym zastąpiła Twój wcześniejszy, który nijak nie pasuje do twojego sprzętu. Ja miałem zapisany mój xorg.conf, więc wystarczyło je porównać i co nieco pozmieniać, Ty takiego komfortu raczej nie masz? W takim przypadku raczej Ci nie pomogę, ponieważ nigdy nie interesowałem się jak to wszystko konfigurować- na pewno będzie Ci potrzebna wiedza techniczna na temat twojego sprzętu(częstotliwość odświerzania pozioma,pionowa, rozdzielczość natywna, głębia kolorów, nazwa karty graficznej, typ monitora). Prawdopodobnie masz źle ustawione odświeżanie . Na pewno będzie pomocne jak pokażesz zdjęcie zrobione aparatem.

to się może przydać:
http://debian.linux.pl/threads/8172-Ratunkowy-xorg.conf
http://www.gentoo.org/doc/pl/xorg-config.xml

u Ciebie dojdzie jeszcze to, że ubuntu robi wszystko inaczej niż inni i chyba z plikiem xorg.conf i konfiguracja iksów też jest jakiś myk.

Ksanderon

  • Gość

zbyszkiew

  • Gość
brak obrazu, śnieżenie.help
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-01-10, 13:39:17 »
nagrałem film z odpalania komputera i jak to wygląda od początku do końca. Po skonwertowaniu wrzucę na YT.