Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype  (Przeczytany 10266 razy)

MarzenaZ

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« dnia: 2011-01-04, 23:52:36 »
Nie mam pojęcia, co się stało. Rozmawiałam sobie ze znajomą i nagle przestałam ją słyszeć. Ona ma kamerę, więc nie straciłam kontaktu wzrokowego i z tego, co wywnioskowałam, ona słyszała mnie cały czas. Głośniki działają, nic nie mam wyciszone, niczego nie przestawiałam. Kiedy dzwonię na Skype Test Call, też nic nie słyszę. Dlatego myślę, że problem jest mój... Co się mogło stać?

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-05, 00:14:00 »
Jeśli "nagle", to może robiłaś update systemu i coś skaszanili? Zobacz co było ostatnio aktualizowane.

Skype odgrywa jakiekolwiek dźwięki?

Zacząłbym od pokombinowania z opcjami w Skype.

Jeśli używasz ALSA, możesz użyć konsolowego 'alsamixer' do sprawdzenia czy wszystkie kanały są włączone.
Ale w Ubuntu chyba domyślnie jest pulseaudio. Może Google coś podpowie na zapytanie "skype pulseaudio"?

lukaso666

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-05, 03:43:33 »
U mnie na Aptosidzie od czasu do czasu (naprawdę rzadko, ale jednak...) Skype lubi robić strajk w postaci "zerowania" ustawień urządzenia audio. Wtedy przywracam (w ustawieniach Skype'a) tylko to co się wyzerowało.
Jak napisał ultr warto sprawdzić Alsę/Pulse, w zależności od posiadanej architektury dźwiękowej... Pamiętam, że parę lat temu, gdy używałem Ubu, wywaliłem w cholerę Pulse na rzecz Alsy właśnie...

MarzenaZ

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-05, 08:24:08 »
Nie robiłam update systemu, od dawna nie robię, bo coś mi się stało z hasłem roota (nie  zapomniałam, a wyświetla, że jest niepoprawne...).
W każdym razie jeszcze dziwniejsze jest, że dzisiaj wszystko samo wróciło do normy. Przed chwilą wykonałam rozmowę testową i znowu działa. Ciekawe, czy często podczas rozmowy będą mi wyskakiwały takie niespodzianki... (szkoda, że drukarka nie chce się tak sama naprawić...)

lukaso666

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-01-05, 09:01:44 »
Cytat: MarzenaZ
Nie robiłam update systemu, od dawna nie robię, bo coś mi się stało z hasłem roota (nie  zapomniałam, a wyświetla, że jest niepoprawne...).
yyyyyyy...

Cytat: MarzenaZ
W każdym razie jeszcze dziwniejsze jest, że dzisiaj wszystko samo wróciło do normy. Przed chwilą wykonałam rozmowę testową i znowu działa. Ciekawe, czy często podczas rozmowy będą mi wyskakiwały takie niespodzianki... (szkoda, że drukarka nie chce się tak sama naprawić...)
Kuriozalne podejście! Bez złudzeń typu: stoliczku, nakryj się!. Linuks to nie samoreperująca się maszynka. Każda "awaria" ma swoją przyczynę i warto czasem poświęcić kilka, kilkanaście minut, by wgryźć sie w temat. Wiara w cuda jest dobra dla naiwniaków.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-01-05, 09:55:40 »
Cytat: lukaso666
Linux to nie samoreperująca się maszynka. Każda "awaria" ma swoją przyczynę i warto czasem poświęcić kilka, kilkanaście minut, by wgryźć sie w temat. Wiara w cuda jest dobra dla naiwniaków. .
Dokładnie. Szczególnie jak się nie aktualizuje systemu-to na naprawę raczej nie ma co liczyć.

Aman

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-01-05, 11:12:58 »
http://www.kretyn.com/18627 - tak mi się przypomniało odnośnie tego wątku. :)
Co do właściwego tematu, zalecałbym jednak odzyskanie tego hasła i aktualizacje systemu - poradniki są w sieci.
Może to zniwelować powrót problemu w przyszłości.

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-01-05, 12:14:53 »
Ja mam taki problem ze Skypem pod LMDE (chwilowo piszę z kompa na uczelni). Też nie ma dźwięku i żadna kombinacj preferencji dźwiękowych, jak i bawienie się alsamixerem nie pomogło (więcej tutaj => http://forum.dobreprogramy.pl/skype-druga-strona-mnie-nie-slyszy-t429382.html, http://forum.dobreprogramy.pl/dzien-instalacji-mint-brak-dzwieku-przy-starcie-syst-t429438.html). Wydaje mi się, że te dystrybucje debianowe mają coś spaćkane opcje z pulseaudio, potem są problemy.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-01-05, 12:51:45 »
U mnie w debianie lenny kde 3.5 i sidux kde 4.5 od marca tamtego roku żadnych problemów z dźwiękiem w skype- w sidzie i pclinuxos  miałem problem kamerką internetową,ale szybko został rozwiązany.To prędzej problem sprzętu, ewentualnie konfiguracji.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-01-05, 16:05:03 »
Cytat: MarzenaZ
Nie mam pojęcia, co się stało. Rozmawiałam sobie ze znajomą i nagle przestałam ją słyszeć. .. Co się mogło stać?
Jeśli rozmawiałaś przez skype, i nagle przestało działać audio, to jest b. często problem sprzętowy. Może akurat sfiksowała karta dźwiękowa, i w obronie przed np. przgrzaniem, lub za dużym prądem jakiś scalaczek się po prostu wyłączył. Sprawdź, czy karta dźwiękowa ma właściwe chłodzenie, bo przy wysokich temperaturach potrafią się dziać cuda.

@ lukaso

Z pewnością każda usterka i każde "uzdrowienie" ma swoją konkretna przyczynę,
jednakże w przypadku windowa jakoś nie doświadczałem "cudownych ozdrowień", a w linuksie już było tak parę razy :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

MarzenaZ

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-01-05, 21:22:44 »
Cytat: lukaso666
Cytat: MarzenaZ
Nie robiłam update systemu, od dawna nie robię, bo coś mi się stało z hasłem roota (nie  zapomniałam, a wyświetla, że jest niepoprawne...).
yyyyyyy...

Cytat: MarzenaZ
W każdym razie jeszcze dziwniejsze jest, że dzisiaj wszystko samo wróciło do normy. Przed chwilą wykonałam rozmowę testową i znowu działa. Ciekawe, czy często podczas rozmowy będą mi wyskakiwały takie niespodzianki... (szkoda, że drukarka nie chce się tak sama naprawić...)
Kuriozalne podejście! Bez złudzeń typu: stoliczku, nakryj się!. Linuks to nie samoreperująca się maszynka. Każda "awaria" ma swoją przyczynę i warto czasem poświęcić kilka, kilkanaście minut, by wgryźć sie w temat. Wiara w cuda jest dobra dla naiwniaków.
Ło matko, nawet pożartować nie można, bo od razu "kuriozalne podejście"... Przecież wiem, że drukarka się sama nie naprawi. A Skype na razie, odpukać, działa. I muszę przyznać, że naprawdę nie chce mi się w nim grzebać. Przynajmniej dopóki działa.

MarzenaZ

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-01-05, 21:26:58 »
Cytat: Aman
http://www.kretyn.com/18627 - tak mi się przypomniało odnośnie tego wątku. :)
Co do właściwego tematu, zalecałbym jednak odzyskanie tego hasła i aktualizacje systemu - poradniki są w sieci.
Może to zniwelować powrót problemu w przyszłości.
Pewnie należałoby. Ale w najbliższym czasie raczej się nie zmobilizuję. Mam już nawet wskazówki, jak to zrobić, tylko mnie odrzuca, jak mam usiąść i coś zacząć kombinować...

W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i wskazówki. :)

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-01-05, 21:39:05 »
Cytat: MarzenaZ
Ło matko, nawet pożartować nie można...
Wiesz... generalnie to z Linuksem nie ma żartów :D
Jeśli go zaniedbasz, przestaniesz pielęgnować to "związek się rozsypie".  :)

Cytat: MarzenaZ
tylko mnie odrzuca, jak mam usiąść i coś zacząć kombinować...
Przewiduję niestety rozwód :(
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

MarzenaZ

  • Gość
Nagle przestałam słyszeć cokolwiek przez skype
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-01-05, 21:56:59 »
No cóż, po prostu z upływem czasu staję się coraz bardziej leniwą użytkowniczką Linuxa... :)
Kiedyś, jak miałam Auroxa, a potem Mandrivę, chciało mi się jeszcze kombinować, ulepszać, a teraz zastanawiam się tylko wtedy, kiedy coś nie działa. A i to nie zawsze .:) Najlepszy przykład z tym hasłem roota. Kiedyś będę się musiała za to zabrać, ale na razie mam inne zajęcia i po prostu brakuje mi czasu. Doba niestety nie jest z gumy, a ja nie siedzę non stop przy komputerze...