Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu 10.04 LTS  (Przeczytany 3412 razy)

  • Gość
Ubuntu 10.04 LTS
« dnia: 2010-12-30, 15:35:22 »
Próbowałem zainstalować sobie ubuntu 10.04 LTS (jak na raziem mam tylko vistę i slackware).. Nagrałem płytkę, zaczął się ładować... doszedł do momentu włączania się X-ów... Wyświetliło się jakieś czarno szare tło z duż ilością powtarzanego logo intela i asua... i na tym stanęło... Chciałem przełączyć to na vesa, wpisałem w /etc/X11/xorg.conf i zabiłem xorga. Ponownie nic nie dało?

Czy da się jakoś z konsoli to zainstalować? Albo włączyć te cholerne X-y...?

(Kiedyś też tak miałem z 10.04 Lts, a miałem już zainstalowane slackware, więc to olałem, i przeszedłem na slackware). Ubuntu jest całkiem wygodne, dlatego chciałbym sobie powrócić do niego (slackware pozostaje)

ra-v

  • Gość
Ubuntu 10.04 LTS
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-12-30, 18:03:00 »
Uruchom system z opcją 80x25 znaków, kody znajdziesz gdzieś w necie. Pewnie jest problem z rozdzielczością, z którą możesz pokombinować. Potem pokombinuj z Xorgiem, ustaw odpowiednie rozdzielczości, czasem te z neta pomagają.

A X-y wyłączysz edytując /etc/inittab zmieniając w linii poniżej piątkę na trójkę.
id:5:initdefault:

  • Gość
Ubuntu 10.04 LTS
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-12-30, 18:55:08 »
Cytat: Xgrzyb90
Próbowałem zainstalować sobie ubuntu 10.04 LTS (jak na raziem mam tylko vistę i slackware).. Nagrałem płytkę, zaczął się ładować... doszedł do momentu włączania się X-ów... Wyświetliło się jakieś czarno szare tło z duż ilością powtarzanego logo intela i asua... i na tym stanęło... Chciałem przełączyć to na vesa, wpisałem w /etc/X11/xorg.conf i zabiłem xorga. Ponownie nic nie dało?

Czy da się jakoś z konsoli to zainstalować? Albo włączyć te cholerne X-y...?

(Kiedyś też tak miałem z 10.04 Lts, a miałem już zainstalowane slackware, więc to olałem, i przeszedłem na slackware). Ubuntu jest całkiem wygodne, dlatego chciałbym sobie powrócić do niego (slackware pozostaje)
Możesz wygenerować nowego xorga.I wpisać w xorg.conf rozdzielczośc "Modes 1024x768" czy jaką tam ma twój monitor.