Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: LXDE dodawanie programu do panelu  (Przeczytany 9414 razy)

  • Gość
LXDE dodawanie programu do panelu
« dnia: 2010-12-28, 19:02:25 »
Witajcie, Jak dodać do menu LXDE lub nawet do panelu aktywator lxterminal(W gnome jest taka możliwość). Lecz chce żeby sie uruchamiał z takim wpisem
gksu /usr/bin/lxterminal

Offline vanhelzing

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
LXDE dodawanie programu do panelu
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-12-29, 02:48:46 »
Możesz ręcznie dodać wpis, który pojawi się w menu. Umieść w katalogu "~/.local/share/applications" plik:

gksu-lxterminal.desktop
[Desktop Entry]
Name=LXTerminal (root)
Exec=gksu /usr/bin/lxterminal
Icon=lxterminal
Terminal=false
Type=Application
Categories=Application;Utility;
StartupNotify=true
X-Desktop-File-Install-Version=3.0
W menu akcesorii pojawi się wpis "LXTerminal (root)". Plik musi mieć rozszerzenie ".desktop", nazwa nie ma większego znaczenia. Gdybyś miał problem z edycją pliku (czasami gryzie się z gui), to edytuj go programem z konsoli.

Jeżeli chcesz mieć ten wpis dla wszystkich użytkowników, to umieść ten plik w katalogu "/usr/share/applications" z odpowiednimi prawami dostępu.

To działa zarówno dla Gnome'a jak i LXDE.

  • Gość
LXDE dodawanie programu do panelu
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-12-29, 13:54:10 »
Cytat: vanhelzing
Możesz ręcznie dodać wpis, który pojawi się w menu. Umieść w katalogu "~/.local/share/applications" plik:

gksu-lxterminal.desktop
[Desktop Entry]
Name=LXTerminal (root)
Exec=gksu /usr/bin/lxterminal
Icon=lxterminal
Terminal=false
Type=Application
Categories=Application;Utility;
StartupNotify=true
X-Desktop-File-Install-Version=3.0
W menu akcesorii pojawi się wpis "LXTerminal (root)". Plik musi mieć rozszerzenie ".desktop", nazwa nie ma większego znaczenia. Gdybyś miał problem z edycją pliku (czasami gryzie się z gui), to edytuj go programem z konsoli.

Jeżeli chcesz mieć ten wpis dla wszystkich użytkowników, to umieść ten plik w katalogu "/usr/share/applications" z odpowiednimi prawami dostępu.

To działa zarówno dla Gnome'a jak i LXDE.
Jesteś wielki :) Dziękuje. Własnie chodziło mi o tą pierwszą odpowiedź. Żeby terminal pytał o hasło roota. A nie od razu uruchamiał się z prawami roota.
To jeszcze jedno pytanie.
Czy można ustawić przezroczystość lxterminal bez compiza? W ustawieniach lxterminal wszedłem w tło>regulowałem nieprzezroczystość. Ale to nic nie daje. W terminalu gnome to działało.
Nie wiem też jak w file manager(PCManFM) dodać ikonke Komputer do tych ikon po lewo.Jest tylko pod przyciskiem menu "Przejdz"

Offline vanhelzing

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
LXDE dodawanie programu do panelu
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-12-30, 03:36:59 »
Ja nie używam compiza i mi działa ustawianie przeźroczystości w ustawieniach koloru tła dla lxterminal. Suwakiem wybierasz wartość od 0 do 255 i zatwierdzasz przez OK (dopiero wtedy zmieni ustawienia). Jeżeli nadal nie będzie działać, to możesz pokombinować z plikiem konfiguracyjnym "~/.config/lxterminal/lxterminal.conf". Sprawdź czy masz prawo do zapisu i odczytu.
Możesz też ręcznie zmienić przeźroczystość w pliku konfiguracyjnym. To zwykły plik tekstowy. Parametr bgalpha odpowiada za przeźroczystość (od 0 do 65535). Pobaw się nim i sprawdź czy coś się zmienia.

Jeżeli chodzi o ikonę komputera, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że możesz dodać to miejsce do zakładek. Wtedy pojawi się po lewej stronie razem z innymi zakładkami.

  • Gość
LXDE dodawanie programu do panelu
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-12-30, 12:58:09 »
Nie wiem czemu, ale czy to wybieram suwakiem rózną wartość, czy to w tym pliku konfiguracyjnym , to nadal mam tylko kolor obrazu tła, a brak przezroczystosci. Może to dlatego że mam system na virtualbox?

Co do tego drugiego to jak tak dodam do zakładek, to zmieniają mi się ikonki komputer,system plików.(zamiast system: plikow i komputer utworzyło mi jakieś żółte foldery: /,Komputer) A chce mieć takie ikonki jak pod przyciskiem "Przejdz" w menu.
http://img600.imageshack.us/i/zrzut1240.jpg/

Aman

  • Gość
LXDE dodawanie programu do panelu
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-12-30, 13:06:32 »
Przeźroczystość może być spowodowana najnowszą wersją pcmanfm.
Przejdź o wydanie niżej i sprawdź czy problem nadal występuje.

Offline vanhelzing

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
LXDE dodawanie programu do panelu
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-12-30, 14:46:04 »
Rzeczywiście, z tą przeźroczystością trochę się zapędziłem. Sprawdzałem lxterminal pod Gnomem i działał, pod lxde już nie. To problem z pcmanfm.
Tutaj masz link do opisu problemu:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=135082

Jeżeli chodzi o ikonę komputera, to nie wiem jak to dodać do górnej części sidebaru. Ikona wygląda tak, a nie inaczej, bo rozpoznaje lokalizację "computer:///" jako zdalny katalog i dlatego używa dla niego takiej ikony.
Co najwyżej możesz posortować zakładki, tak, że "Komputer" będzie na samej górze, ale z tego co się orientuję, to pcmanfm nie ma opcji sortowania zakładek, dlatego będziesz musiał zrobić to ręcznie w pliku "~/.gtk-bookmarks". Przeżuć linię "computer:/// Komputer" na początek pliku.

Lxde używam sporadycznie i nigdy nie było mi to potrzebne. Może ktoś inny ma lepszy pomysł, ja nie miałem okazji głębiej wgryźć się w Lxde.

  • Gość
LXDE dodawanie programu do panelu
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-12-30, 18:46:07 »
Cytat: vanhelzing
Rzeczywiście, z tą przeźroczystością trochę się zapędziłem. Sprawdzałem lxterminal pod Gnomem i działał, pod lxde już nie. To problem z pcmanfm.
Tutaj masz link do opisu problemu:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=135082

Jeżeli chodzi o ikonę komputera, to nie wiem jak to dodać do górnej części sidebaru. Ikona wygląda tak, a nie inaczej, bo rozpoznaje lokalizację "computer:///" jako zdalny katalog i dlatego używa dla niego takiej ikony.
Co najwyżej możesz posortować zakładki, tak, że "Komputer" będzie na samej górze, ale z tego co się orientuję, to pcmanfm nie ma opcji sortowania zakładek, dlatego będziesz musiał zrobić to ręcznie w pliku "~/.gtk-bookmarks". Przeżuć linię "computer:/// Komputer" na początek pliku.

Lxde używam sporadycznie i nigdy nie było mi to potrzebne. Może ktoś inny ma lepszy pomysł, ja nie miałem okazji głębiej wgryźć się w Lxde.
NIe chce mi się tego wszystkiego robić co tam opisują, żeby zmienić tapete. I potem jeszcze na dodatek zmieniać tapetę w Pcmanfm i nitrogenie. Więc poszedłem na łatwizne i zainstalowałem xcompmgr . Nie wiem tylko jak ustawić w nim przyciemnienie.
A jak nie da rady to zainstaluje rxvt-unicode.

Co do tych zakładek to mogę tylko te dwie zmieniać miejscami
computer:/// Komputer
file:/// /
Do tych górnych nie można sie dostać. W sumie pytałem o ikony ,ale nie chce mi się już szukać jak je zmienić.

Mam jeszcze pytanie jak dodać wpis do panelu "wyloguj" W menu pod tym wyloguj mam  (restart,zahibernuj,wylacz komputer,wyloguj,anuluj). Tym sposobem co wyżej było opisane ,czyli dodanie do "~/.local/share/applications"  odpowiedniego wpisu .To musiał bym pod każde robić osobny config.desktop.A normalnie do panelu nie mogę dodać bo tego nie ma , natomiast przez pasek uruchamiania programów tego w ogóle nie widać.

Aman Wygląda na to że to jest Bug , który się powtarza i jakoś nic z tym nie robią.Całe to LXDE jest jakieś niestabilne i nie wszystko działa jak powinno.Jest to dość nowy projekt ,więc z czasem pewnie będzie coraz bardziej dopracowane i zyska na popularnosci. Dla przykładu projekt Gnome jest rozwijany od 1997 roku.Na dzień dzisiejszy tylko go testuję.