Nowe posty

Autor Wątek: Blutetooth - przeglądanie prezentacji poprzez telefon z Symbianem  (Przeczytany 3095 razy)

matulik

  • Gość
Witam. Wiem, że może temat jest nie na to forum, ale może ktoś się zetknął z tym problemem.

Czy ktoś z was może spotkał się z programem na symbiana + jakaś aplikacja sterująca w linuksie, która umożliwiłaby mi zbindowanie poprzez bluetooth przycisków klawiatury (w tym wypadku wystarczy spacja)? Chce, podczas omawiania prezentacji mieć w "ręce" urządzenie, którym będę sterował prezentacją.

Jak nie, może spróbuję coś napisać w Qt, jednak nie chce mi się za bardzo, dlatego szukam gotowca ;-)

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Blutetooth - przeglądanie prezentacji poprzez telefon z Symbianem
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-12-21, 02:59:32 »
nie pomogę Ci z tym, ale zgadując że Qt -> używasz KDE (?) dam Ci taki hint: nawet, jeśli nie znajdziesz, to nie musisz wcale wiele kombinować. Przechwycenie takie sygnału, hmm... to byłby prosty skrypcik nawet w bashu, operujący na poleceniach DCOP. Nie kombinuj nad potrzeby :)

=====EDIT===============
To by było od jednej strony... a od drugiej polecam to: http://debian.linux.pl/threads/19657-Telefon-z-bluetooth-jako-pilot-do-PC

matulik

  • Gość
Blutetooth - przeglądanie prezentacji poprzez telefon z Symbianem
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-12-21, 11:43:48 »
Dzięki wielkie, kanyremote działa tak jakbym chciał - a nawet lepiej ;- )