Nowe posty

Autor Wątek: Pliki .mp3 na płycie uszkodzone po nagraniu przez Brasero.  (Przeczytany 7081 razy)

roobant

  • Gość
Witam i błagam o pomoc!
Niedawno za pomocą Brasero wypaliłem na płytkach prawie 50GB muzyki. Wszystko w .mp3.
Następnie zrobiłem format dysku (utraciłem całą tą muzykę) i postawiłem od nowa system.

Nie mogę otworzyć żadnego pliku .mp3, komunikat odtwarzacza Ubuntu:
Cytuj
Wystąpił błąd
Nie udało się określić rodzaju strumienia.
Próbowałem uruchomić to pod Windowsem, też nie działa.
Oto właściwości jednego pliku:





Na drugim zrzucie widać, że nie jest dobrze...
Jakieś pomysły? Da się to uratować? Nie odzyskam tej muzyki w inny sposób, niż z tych płytek...

Dodam, że w tym samym czasie nagrywałem też filmy w formacie .avi, również przez Brasero i te działają.
Linuxa poznaję od niedawna - proszę o łopatologiczne tłumaczenie.
W tej chwili dysponuję Ubuntu i Debianem.

Hwiparam

  • Gość
Pliki .mp3 na płycie uszkodzone po nagraniu przez Brasero.
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-12, 09:23:56 »
A z dysku dało się je odtwarzać? Dla mnie to wygląda na brak kodeka. Jak masz Ubuntu to zainstaluj pakiet ubuntu-restricted-extras.

roobant

  • Gość
Pliki .mp3 na płycie uszkodzone po nagraniu przez Brasero.
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-11-12, 09:54:17 »
Niestety nie jest to brak kodeka. Przynajmniej nie w moim rozumieniu. Próbowałem z dysku i próbowałem pod windowsem, na którym inne pliki mp3 działają. Nie wiem czy inne działają pod moim Ubuntu (bo wszystkie utraciłem), ale zapewne tak, bo kodeki instalowałem.
Zainstalowanie podanego przez Ciebie pakietu (czymkolwiek jest) nie wiele pomogło...
Problem tkwi w samych plikach z płyt. To one są uszkodzone.

darkhog

  • Gość
Pliki .mp3 na płycie uszkodzone po nagraniu przez Brasero.
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-11-25, 16:29:30 »
Na przyszłość przed formatem sprawdzaj czy działa. Masz nauczkę.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Pliki .mp3 na płycie uszkodzone po nagraniu przez Brasero.
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-11-25, 18:16:38 »
A zamykałeś sesję? Może masz nagrane w multisesji i spróbuj zamknąć sesję na płycie. Nie mam brasero tylko k3b, dlatego nie powiem Ci gdzie szukać.

Brix

  • Gość
Pliki .mp3 na płycie uszkodzone po nagraniu przez Brasero.
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-11-25, 21:57:04 »
Czyli rozumiem, że pliczki da się jak najbardziej skopiować na dysk, ale już nic ich nie rozpoznaje?

Nic mi sensownego do głowy nie przychodzi, ale z ciekawości chętnie zobaczyłbym jak to wygląda. Możesz umieścić jeden na jakimś serwisie file hosting? (ale nie wiem co na to moderatorzy :) )

-------------------
Moim zdaniem nie jest to złamanie regulaminu, a nawet mogłoby być pomocne w rozwiązaniu problemu
Pozdrawiam, roca