Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?  (Przeczytany 31014 razy)

bartos2000

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« dnia: 2010-12-01, 16:03:44 »
Na DistroWatch i thecamels pojawiła się wzmianka o tym nowym BSD.
Ich stronka jest świeża i za wiele tam nie ma.
Moje zainteresowanie bierze się stąd iż niegdyś używałem PCBSD i bardzo mi się podobało (tylko to KDE eh!), PCBSD to takie FreeBSD dla leniwych ;), mocno wzbogacone między innymi o paczki bezzależnościowe PBI - melodia przyszłości!
No właśnie, lubiłem BSD - choćby ze względu na świetny system portów i może kiedyś jak mi starczy samozaparcia pobawię się nim więcej. Zmierzam do tego że GHOSTBSD ma być właśnie prostym systemem BSD z Gnome jako domyślnym środowiskiem.
Jeśli ktokolwiek już zainstalował sobie to cudo niech się podzieli wrażeniami.

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-12-30, 13:50:16 »
Cytat: bartos2000
Na DistroWatch i thecamels pojawiła się wzmianka o tym nowym BSD.
Ich stronka jest świeża i za wiele tam nie ma.
Moje zainteresowanie bierze się stąd iż niegdyś używałem PCBSD i bardzo mi się podobało (tylko to KDE eh!), PCBSD to takie FreeBSD dla leniwych ;), mocno wzbogacone między innymi o paczki bezzależnościowe PBI - melodia przyszłości!
No właśnie, lubiłem BSD - choćby ze względu na świetny system portów i może kiedyś jak mi starczy samozaparcia pobawię się nim więcej. Zmierzam do tego że GHOSTBSD ma być właśnie prostym systemem BSD z Gnome jako domyślnym środowiskiem.
Jeśli ktokolwiek już zainstalował sobie to cudo niech się podzieli wrażeniami.
Miałem livcd GhostBSD, niestety nadal był z instalatorem tekstowym z identycznym jak w FreeBSD. Tyle że nic nie musisz pobierać  Gnome, gdyż instaluje z płyty. W kolejnej wersji ma byc instalator GUI.(Na marginesie Jibbed tez ma mieć instalator graficzny z nową wersją, tyle że z Xfce) http://www.jibbed.org/
Co do PC-BSD to możesz przetestować już z Gnome w wersji 9,0 Alpha jest wybór srodowiska graficznego.http://blog.pcbsd.org/2010/11/first-9-0-alpha-snapshot-available-for-testing/
http://www.freebsdnews.net/2010/11/09/pc-bsd-9-0-alpha-available-for-testing/
Jednak paczki PBI robią bałagan w systemie,alikacje niekiedy po kilka razy te same są zainstalowane w systemie.
Jeśli zależy Ci na systemie BSD z Gnome, możesz zerknąć na GnoBSD. Jest z Gnome i ma już graficzny instalator. Powodzenia

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-01, 19:57:16 »
Ja też jestem ciekawa, jak się Gnome BSD instaluje, bo próbowałam ale niestety nic z tego pliku tekstowego, który opisywał instalację nie wyszło.

rhobar

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-05, 13:37:07 »
Cytat: karolina
Ja też jestem ciekawa, jak się Gnome BSD instaluje, bo próbowałam ale niestety nic z tego pliku tekstowego, który opisywał instalację nie wyszło.
Mi udało się zainstalowac według tego filmiku. http://ghostbsd.org/gallery/
Ale musisz mieć wersję GhostBSD 1,5 DVD . Ja akurat instalowałem amd64.
Możliwa jest jeszcze prawdopodobnie ta nowoczesna instalacja
http://www.bsdguru.org/dyskusja/viewtopic.php?f=9&t=19392
Ponieważ ten GhostBSD jest Live-CD tak jak płyta DVD FreeBSD. Jednak nie wypróbowałem tej instalacji jeszcze.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-06, 00:41:29 »
Cytuj
Ponieważ ten GhostBSD jest Live-CD tak jak płyta DVD FreeBSD. Jednak nie wypróbowałem tej instalacji jeszcze.
Ja próbowałem, w sumie nic skomplikowanego, jeśli dobrze się czyta tę instrukcję ale jakoś wolę standardową instalację, po prostu jest szybciej :)

Pozdrawiam!

rhobar

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-02-06, 11:58:45 »
Cytat: roobal
Cytuj
Ponieważ ten GhostBSD jest Live-CD tak jak płyta DVD FreeBSD. Jednak nie wypróbowałem tej instalacji jeszcze.
Ja próbowałem, w sumie nic skomplikowanego, jeśli dobrze się czyta tę instrukcję ale jakoś wolę standardową instalację, po prostu jest szybciej :)

Pozdrawiam!
Czyli wystarczy to CD żeby nie pobierać całego DVD. A powiedz mi jeszcze czy jest pod FreeBSD jakiś program do rankingu najszybszych mirrorów, coś w tym stylu jak ten pod Linuksem https://wiki.archlinux.org/index.php/Reflector.
Bo mam ustawione polskie i te standardowe , jednak strasznie wolno wszystko pobiera.

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-02-06, 13:29:32 »
Ja, póki co wolę jednak PCLinuksa. Jakoś przeraża mnie ta instalacja Ghosta. Lepszy jest PC- BSD.

rhobar

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-02-06, 15:16:30 »
Cytat: karolina
Ja, póki co wolę jednak PCLinuksa. Jakoś przeraża mnie ta instalacja Ghosta. Lepszy jest PC- BSD.
W sumie PCLinuxOS to taki trochę dziecinny system. Stawiają tam na wyklikanie wszystkiego i ładny wygląd. To zupełnie inna bajka niż BSD. No może PC-BSD ,ale dla mnie ma ten system wiele wad(instalowane pakiety w systemie po kilka razy) o dużej pojemnosci. Taki uniksowy windows. To już lepiej czyste FreeBSD.

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-02-06, 18:34:35 »
Dla mnie PCLOS ma konfigurowalność graniczącą z Debianem. Nie uważam go za system dziecinny. BSD to wyższa półka dla bardzo zaawansowanych typu Roobal.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-02-06, 21:48:42 »
Cytat: rhobar
Czyli wystarczy to CD żeby nie pobierać całego DVD
Tak, wystarczy CD.

Cytuj
A powiedz mi jeszcze czy jest pod FreeBSD jakiś program do rankingu najszybszych mirrorów
Coś w stylu Archa? Raczej nie, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.

Pozdrawiam!

rhobar

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-03-14, 14:02:21 »
Juz wyszedl nowy GhostBSD 2,0 z instalatorem tekstowym  napisanym w pythonie. Wlasnie go zainstalowalem instalacja przebiegla szybko, wystarczylo wpisac nazwe dysku i podac rozmiar systemu. Teraz jeszcze musze go jakos spolonizowac. Nie moge tez nic zainstalowac menadzer pakietow przy probie aktualizacji wywala to
Error while fetching!
Error code: 11 (Syntax error, command unrecognized)
URL: ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/i386/packages-8.2-release/INDEX.bz2.md5
Z konsoli tez nic nie idzie
GhostBSD# pkg_add -r nano
Error: Unable to get ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/i386/packages-8.2-release/Latest/nano.tbz: Syntax error, command unrecognized
pkg_add: unable to fetch 'ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/i386/packages-8.2-release/Latest/nano.tbz' by URL
Internet działa. Widocznie zmienną trzeba ustawic, w czystym FreeBSD z opcją -r sam wyszukiwał pakiet. System mimo to dziala bardzo szybko jak z Gnome.

http://ghostbsd.org/480/ghostbsd-2-0-is-released/

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-03-14, 19:16:19 »
Podaj wynik w trybie gadatliwym

pkg_add -rv nano
podejrzewam, że tutaj jest problem z portem FTP, jeśli tak, to spróbuj w taki sposób

FTP_PASSIVE_MODE=1 pkg_add -r nano
Pozdrawiam!

rhobar

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-03-15, 11:43:35 »
Cytat: roobal
Podaj wynik w trybie gadatliwym

pkg_add -rv nano
podejrzewam, że tutaj jest problem z portem FTP, jeśli tak, to spróbuj w taki sposób

FTP_PASSIVE_MODE=1 pkg_add -r nano
Pozdrawiam!
Dzięki, ale już rezygnuję całkowicie z próbą użytkowania systemów z rodziny BSD na desktopie.Za dużo mają braków na desktop. Linux to się  sprawdza, ale BSD jest trochę do tyłu za Linuksem pod tym względem. Natomiast BSD idealnie pasuje na serwery.

  • Gość
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-03-15, 18:30:06 »
A ja się skuszę, ale tylko na vboxie. Nie wiem, jak to tam będzie wyglądać, czy w ogóle dam radę to zainstalować - wątpię, ale sprawdzić warto.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
GhostBSD - ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-03-15, 21:41:08 »
Cytat: karolina
BSD to wyższa półka dla bardzo zaawansowanych typu Roobal.
Z całym szacunkiem i tu dla kolegi roobala, ale .. eee... tam...  :DD

Biorąc pod uwagę podręczniki instalacji np. FreeBSD, które są dostępne w sieci i ich przejrzystość to raczej nie przesadzajmy tu z tą elytarnością ;)

Z pewnością trzeba poświęcić nieco więcej czasu aby się i że tak powiem "przestawić" na nieco nowe nawyki w pewnych rejonach.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version