Nowe posty

Autor Wątek: Co wybrać?  (Przeczytany 4618 razy)

NXT

  • Gość
Co wybrać?
« dnia: 2010-11-23, 20:52:01 »
Cześć!
Ostatnio do Was pisałem żeby coś wybrać dobrego do nauki i wybrałem Ubuntu.
Ostatnio stwierdziłem, że jednak chcę coś trudniejszego.
Wczoraj udało mi się zainstalować Archa. Po konfiguracji stwierdziłem że jest dobry do nauki, ponieważ trzeba troszkę pokombinować co mi się podoba:)
Jak myślicie czy jest jakaś inna dystrybucje podobna do Archa lub nie koniecznie, która była by dobra do nauki konsoli i ogólnie całego systemu.
Chcę się rozwijać :)

Dziękuję z góry za odp.
Pozdrawiam NXT.

goobar

  • Gość
Co wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-23, 20:59:11 »
Jesli Twe checi sa szczere a serce czyste, nie ma znaczenia jakiej dystrybucji bedziesz uzywal ;). Zasadniczo kazda pozwala Tobie na grzebanie wewnatrz bebechow, niemniej niektore sa po prostu mniej uporzadkowane od innych badz korzystaja z jakichs udziwnionych plikow konfiguracyjnych etc. Wziawszy to pod uwage, sadze, ze najlepszym wyjsciem bedzie po prostu system wygodny oraz latwy w zarzadniu - a takim jest niewatpliwie Debian. Dzieki bardzo fajnemu menadzerowi pakietow mozesz utworzyc sobie system do praktycznie dowolnych zastosowan. Jesli rzeczywiscie zamierzasz uczyc sie wszystkigo od podstaw, to polecam edycje netinstall, a nastepnie pozostawienie systemu jedynie w postaci core. Nastepnie kazdy pakiet bedziesz dociagal badz kompilowal recznie, a nastepnie samodzielnie konfigurowal. Sadze, ze to bedzie doskonaly kurs obslugi Linuksa.

chmooreck

  • Gość
Co wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-11-23, 21:43:42 »
slackware, lfs

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Co wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-11-23, 23:36:26 »
Cytat: NXT
Cześć!

Ostatnio stwierdziłem, że jednak chcę coś trudniejszego.

Chcę się rozwijać :)
Człowiecze! Takich jak Ty to na palcach jednej ręki liczyć !!!.

Czekaj niech ogarnę... :)

Proponuję bezdyskusyjnie Debiana lub FreeBSD i nie ma mocnych.

Najlepiej jedno i drugie jak czujesz się na siłach.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

sasha666

  • Gość
Co wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-11-24, 00:44:39 »
Gentoo, Aptosid, Slackware, na to np. fluxbox i miłej zabawy :)

Aman

  • Gość
Co wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-11-24, 08:08:53 »
Ja również polecę Gentoo. Ma doskonałą dokumentację.
Już podczas samej instalacji (która odbywa się pod konsolą) jesteś w stanie się naprawdę sporo nauczyć.
Niestety (a może dla Ciebie stety?), gentoo wymaga pewnej wytrwałości na początek. Chęci zgłębienia i zrozumienia tej dokumentacji, jak i podstawowych zasad działa systemów linuksowych.

strateg

  • Gość
Co wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-11-24, 13:36:49 »
Cytat: NXT
Cześć!
Ostatnio do Was pisałem żeby coś wybrać dobrego do nauki i wybrałem Ubuntu.
Ostatnio stwierdziłem, że jednak chcę coś trudniejszego.
Wczoraj udało mi się zainstalować Archa. Po konfiguracji stwierdziłem że jest dobry do nauki, ponieważ trzeba troszkę pokombinować co mi się podoba:)
Jak myślicie czy jest jakaś inna dystrybucje podobna do Archa lub nie koniecznie, która była by dobra do nauki konsoli i ogólnie całego systemu.
Chcę się rozwijać :)

Dziękuję z góry za odp.
Pozdrawiam NXT.
Gentoo,Slackware,PLD

NXT

  • Gość
Co wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-11-24, 15:11:59 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ! :)
Co do Gentoo to bym chętnie spróbował, ale jest problem nie mam własnego komputera no i ta długa instalacja nie byłaby dobra, bo inni domownicy  też chcą normalnie z komputera skorzystać. (Wiem, że jest też liveCD, ale dla nich to nic nie zmienia)
Slackware- instalowałem kilka razy ale nie używałem zbyt długo, może spróbuję.
Z Debianem i PLD też.

Jeszcze raz dziękuję.