Nowe posty

Autor Wątek: Wiadomości przez ip  (Przeczytany 5842 razy)

nah

  • Gość
Wiadomości przez ip
« dnia: 2010-11-17, 11:41:23 »
Witam i pozdrawiam, poszukuje programu do komunikacji w sieci lokalnej. Google podaje sporo programów do tego celu ale chodzi mi o program ktory działał by wyłącznie w konsoli- bez trybu graficznego. Na ten temat nic nie znalzłem ale nie wierze że nie istnieje. Distro: Mint Debian @ Debian Sid. Preferowana paczka deb :D ale ze źródłami też sobie poradze:D. Z góry dzięki za pomoc

ra-v

  • Gość
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-17, 17:42:46 »
man wall

nah

  • Gość
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-11-17, 18:00:13 »
wall służy do wysyłania wiadomości wszystkim zalogowanym na zdalnym komputerze. Ja potrzebuje komunikatora w sieci lokalnej.

arctgx

  • Gość
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-11-17, 18:48:39 »
Z prostych narzędzi masz jeszcze talk. Finch wydaje mi się tu armatą na komara, nie sprawdzałem czy obsłużyłby jakiś bezpośredni (bez serwera) protokół komunikacji.

nah

  • Gość
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-11-17, 19:09:09 »
Talk też działą tylko dla ludzi zalogowanych na jednej maszynie. Finch nie obsługuje komunikacji po ip.

darkdancer

  • Gość
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-11-17, 20:21:29 »
ytalk

arctgx

  • Gość
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-11-17, 21:03:36 »
Cytat: nah
Talk też działą tylko dla ludzi zalogowanych na jednej maszynie
Z tego co widzę w opisach, nie jest to prawdą. Nie zweryfikowałem tego, bo dawno temu używałem go skonfigurowanego na gotowo, teraz mierzę się z wyszukiwarką, próbując połączyć się wpierw wewnątrz tej samej maszyny, później z sąsiednią (na razie dla uproszczenia na tty*, z mesg y po obu stronach, talkd nasłuchującym jako demon inetd).

[edycja] Tak, da się gadać między dwiema maszynami. Nie udało mi się to do końca: jedna maszyna potrafi zarówno gadać (talk) jak i słuchać (talkd), druga tylko zagadywać (tzn. talkd na pierwszej dostaje żądanie od drugiej, ale talk nie jest w stanie drugiej odpowiedzieć). Może winna jest zła konfiguracja w hosts.allow, ale to już mniejszy problem.

[dla porządku: ed.2] winna, już testowa gadka dochodzi z obu stron :).

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-11-18, 04:42:18 »
pamiętam, że na upartego ponoć klienty IRC potrafią jechać po samym DCC, nawet bez logowania do serwera...

ra-v

  • Gość
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-11-18, 17:21:22 »
Wall działa na 100% w LANie, można słać komunikaty do jednego użytkownika lub do wszystkich w sieci.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Wiadomości przez ip
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-11-19, 22:20:46 »
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji