Nowe posty

Autor Wątek: Dlaczego ludzie chcą upodabniać (wygląd) Linuksa do Windowsa?  (Przeczytany 14703 razy)

zajacmp3

  • Gość
Dlaczego ludzie chcą upodabniać (wygląd) Linuksa do Windowsa?
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-12-15, 14:08:37 »
Wiesz, ja nawet nie czytałem tych ironi, bo mi się nie chciało głupot czytać.
Niektórzy są po prostu wygadani ;) Każdy ma swoją opinię i żeby jakkolwiek można było ją zmienić trzeba wytoczyć porządne argumenty. Wiele osób po prostu o tym zapomina :)

I żeby nie był to offtop dodam, że ja też chyba skorzystam z wtyczki jakiejś żeby sobie upodobnić linuxa do windowsa. Tak na dobry początek, bo narazie jedyne co znam to konsola :)

Pisarz

  • Gość
Dlaczego ludzie chcą upodabniać (wygląd) Linuksa do Windowsa?
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-12-15, 17:03:02 »
Dobra, powtórzę już któryśtam raz, to co już chyba było dawno powiedziane w tym temacie...

Z lenistwa.
Ludzie mają tendencję do "wkuwania" informatyki. Oni nie uczą się obsługiwać komputera. Oni uczą się obsługiwać PROGRAM. Nie typ programu, tylko PROGRAM. Podziękujcie tutaj polskim szkołom. Pamiętam, jak tłumaczyłem nauczycielowi od informatyki, jak obsługiwać BIOS'a. Albo jak wzywał technika, bo ktoś dla żartu odłączył komputer od gniazdka i wydarł się na całą salę - "PSZE PANA! TEN KOMPUTER NIE DZIAŁA!". A zmiana tapety w systemie oznacza - uwagę do dziennika, że "uczeń psuje komputer". Jeśli to są wykwalifikowani nauczyciele informatyki, którzy mają nas uczyć obsługi komputera, a sami tego nie potrafią... To ja marnie widzę naszą przyszłość.

Poza tym, że szkoły wpajają nam obsługę Jedynego Słusznego Oprogramowania - jedynego, jakie widzieliśmy na oczy, pozostaje oczywiście problem mitu. Mitu, że komputery to straszna, cholernie trudna rzecz. Że to wręcz czarna magia, której ludzki umysł nie może ogarnąć - a Ci, którzy to robią, są wręcz pustelnikami, żyjącymi sobie gdzieś na odludziu, zamkniętymi w swych domach, gdzie całe dnie siedzą i zgłębiają tajniki Czarnej Magii. Znaczy, konsoli Linuksa. A ludzie, gdy zepsują swoje Czarodziejskie Windowsowe Pudełka, wybierają się do Informatyka, wręcz szamana, który wypowiada nad Pudełkiem jakieś magiczne zaklęcia i ono nagle działa poprawnie. W skrócie - boją się poznać swój system. Z góry zakładają - "nie znam się na tym, wolę nie ruszać, bo się nie znam". A jak do cholery mają się znać, jak nie chcą poznać?

Krótkie podsumowanie, bo nie wiem, czy ktoś to czytał. Ludzie boją się domyślnego wyglądu Linuksa i upodabniają go do Windowsa, bo:
1. Są wyuczeni dokładnie, jak używać Windowsa i zmiana tapety, czy przeniesienie paska zadań powoduje u nich zawał serca i myśl - "co to do cholery jest?!".
2. Boją się poznać i zrozumieć komputer i opierają się tylko na wykutej na blachę wiedzy.

---
Bo, czy jeśli wykujemy się wyników paru działań matematycznych, a nie będziemy wiedzieć o co w nich chodzi - będziemy mogli powiedzieć, że umiemy je obliczyć?

  • Gość
Dlaczego ludzie chcą upodabniać (wygląd) Linuksa do Windowsa?
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-12-15, 17:06:44 »
Cytuj
ja też chyba skorzystam z wtyczki jakiejś żeby sobie upodobnić Linuksa do windowsa.
Zatem polecam nakładkę Gnome XP lub http://gnome-look.org/content/show.php/Win2Vista?content=113264 albo w Vistę http://webmasterka.wordpress.com/2007/12/31/przemien-ubuntu-w-viste/

lukaso666

  • Gość
Dlaczego ludzie chcą upodabniać (wygląd) Linuksa do Windowsa?
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-12-15, 17:13:07 »
Cytat: karolina
lukaso666 zaczął ironizować. Ja tylko bronię swojego zdania.
Ironia, to nie atak - tak, na marginesie...

Cytat: zajacmp3
@lukaso666 tak już prywatnie do Ciebie. Skoro tak lubisz być oryginalny to pokaż mi jakim samochodem jeździsz, bo dla mnie nie system, a samochód jest wyznacznikiem stylu i oryginalności ; ) Bo ja nie rozumiem jazdy samochodem bez jakiegokolwiek body tuningu :)
Ręce mi opadły... Widzisz, tym się różnimy, że ja nie pompuję sobie dumy, nie buduję prestiżu i nie "tuninguję" sobie pewnej samczej części ciała czymś tak do bólu prozaicznym jak samochód... :/
Powiedz mi lepiej, co czytasz, a nie do czego wlewasz paliwo...

lukaso666

  • Gość
Dlaczego ludzie chcą upodabniać (wygląd) Linuksa do Windowsa?
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-12-15, 17:29:05 »
Cytat: Pisarz
Poza tym, że szkoły wpajają nam obsługę Jedynego Słusznego Oprogramowania - jedynego, jakie widzieliśmy na oczy, pozostaje oczywiście problem mitu. Mitu, że komputery to straszna, cholernie trudna rzecz. Że to wręcz czarna magia, której ludzki umysł nie może ogarnąć - a Ci, którzy to robią, są wręcz pustelnikami, żyjącymi sobie gdzieś na odludziu, zamkniętymi w swych domach, gdzie całe dnie siedzą i zgłębiają tajniki Czarnej Magii. Znaczy, konsoli Linuksa. A ludzie, gdy zepsują swoje Czarodziejskie Windowsowe Pudełka, wybierają się do Informatyka, wręcz szamana, który wypowiada nad Pudełkiem jakieś magiczne zaklęcia i ono nagle działa poprawnie. W skrócie - boją się poznać swój system. Z góry zakładają - "nie znam się na tym, wolę nie ruszać, bo się nie znam". A jak do cholery mają się znać, jak nie chcą poznać?
Nic dodać, nic ująć - święta prawda!

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Dlaczego ludzie chcą upodabniać (wygląd) Linuksa do Windowsa?
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-12-15, 22:19:43 »
To się już zaczyna nudne robić i nie prowadzi do czegoś dobrego. Dlatego czas skończyć tego tasiemca i osobiste aluzje.

Zamykam wątek.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji