Nowe posty

Autor Wątek: Error tuż po instalacji  (Przeczytany 5811 razy)

chcelinuxa

  • Gość
Error tuż po instalacji
« dnia: 2010-10-07, 11:33:02 »
Witam, zainstalowałem sobie świeżo sabayon`a w najnowszej wersji... pierwsze uruchomienie, loading i:

Block device /dev/mapper/vg_sabayon-lv_root is not a valid root device
Could not find the root block device in
co to oznacza i jak to naprawic?

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-10-09, 21:06:41 »

darkdancer

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-10-10, 08:48:26 »
Cytat: karolina
Myślę, że to Ci pomoże http://forum.sabayon.org/viewtopic.php?t=21953
Pomoże nie pomoże ale myślę, że googlowanie za odpowiedziami na własny post umieszczony na innym forum to lekka przesada ;-) Mały tips: popatrz na daty i godziny wiadomości na forum Sabayona i tym tutaj.

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-10-11, 13:02:29 »
@darkdancer nie bardzo rozumiem, do czego zmierzasz?

lukaso666

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-10-11, 14:15:07 »
Karolina, powiedz szczerze, jaki jest sens linkowania screenshotów i oficjalnych stron tyczących się instalacji dystrybucji, których instalacja nie nastręcza JAKICHKOLWIEK problemów? Super, tworzysz "swoje" netowe strony, którychw sieci jest od za....bania?
Zauważyłem, że "stworzyłaś" poradnik, jak zainstalować Debiana. Miło, ale może lepiej byłoby stworzyć przewodnik po instalu Debiana bez X-ów, z konkretnymi problemami wyskakującymi czasem przy takiej właśnie instalacji?
Chyba nie będę ignorantem, twierdząc, że permanentnie odgrzewasz (istniejące w sieci) kotlety, w dodatku - na tym oto forum - non-stop z poziomu windy. Kiedyś pisałaś, że "testujesz" liveCD, stąd Twoje "windziarskie" wpisy... Nie wiem, czekasz na "polski remix Debiana"?? :)
Nie unoś się proszę i nie czuj się atakowana - po cholerę kopiować i wklejać coś, co istnieje już od dawna w sieci?
Pozdrawiam.

ra-v

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-10-11, 17:32:39 »
Jak tak miałem jak coś źle ustawiłem moduły dla nowo kompilowanego jądra, gdzieś na 3 pozycjach (nazwy przybliżone):
- PATA
- ATA/RRL (RLL)....
- SCSI
Dokładnie nie pamiętam, nie bawię już się w kompilację, ale włączenie lub wyłączenie jednego z tych modułów mieszało podobnie.
Nie wiem czy na LVMach się da bootować bezpośrednio z /dev/sd* dev/hd*? jak rozumiem system się w ogóle nie ładuje, staje gdzieś na początku.


Cytuj
ale może lepiej byłoby stworzyć przewodnik po instalu Debiana bez X-ów, z konkretnymi problemami wyskakującymi czasem przy takiej właśnie instalacji?
A kto będzie czytał ze szklanej kuli? Przecież systemu nikt nie przewidzi tym bardziej że systemu jest kupa a sprzętu jeszcze więcej. Po to są fora i użytkownicy.

Cytuj
karolina napisał: (Pokaż/ukryj)

Myślę, że to Ci pomoże http://forum.sabayon.org/viewtopic.php?t=21953


Pomoże nie pomoże ale myślę, że googlowanie za odpowiedziami na własny post umieszczony na innym forum to lekka przesada ;-) Mały tips: popatrz na daty i godziny wiadomości na forum Sabayona i tym tutaj.
Floodowanie?

sasha666

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-10-12, 15:25:19 »
Cytat: ra-v
A kto będzie czytał ze szklanej kuli? Przecież systemu nikt nie przewidzi tym bardziej że systemu jest kupa a sprzętu jeszcze więcej. Po to są fora i użytkownicy.
Ale poradnik po najczęściej spotykanych błędach byłby przydatny, w końcu większość "rzeczy" było by pod rekom w jednym miejscu.
Poza tym wypadało by wspomnieć że debiana najbezpieczniej instalować bez ixów i dopiero po instalacji systemu bawić się z grafiką, ale cóż, "poradnik klikacza dla klikaczy", linki do screenów z przed epoki, jeszcze z GNOM...;/
Podczas czytania FAQ można się nieźle pośmiać, proponuję wrzucić to na forum debiana to będą tam z tego bili przez dłuuugi czas ;P Ktoś kto pracuje na debiania słyszał raczej o czymś takim jak apt-get, autor FAQ najwyraźniej nie, śmiem podejrzewać że nawet nie wie czego dokładnie (w FAQ) się to tyczy ;)
Linki do przewodników po instalacji - instalacja tekstowa mocno przestarzała ale co się dziwić skoro autor tego "poradnika" pewnie nigdy tego na żywo nie widział.

P.S. instalowałaś kiedyś debiana czy jak z innymi patrzysz tylko na life CD?

ra-v

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-10-12, 20:08:03 »
Cytuj
Ale poradnik po najczęściej spotykanych błędach byłby przydatny, w końcu większość "rzeczy" byłoby pod rekom w jednym miejscu.
No ta rzecz jest chyba niezmiernie rzadka, czyli nie jest najczęściej spotykany, bo ja miałem podobny, ale nie wiadomo czy ten sam problem (nie miałem LVM), czyli może jest nas dwóch. I trudno mi niestety napisać poradnik, bo musiałbym pewnie aby "zasymulować" podobną sytuację znowu zainstalować system na PIII i przenieść na AMD kompilować jądro na nowszym. I tak diabli wiedzą ile użytkowników by to wykorzystało...

Cytuj
Podczas czytania FAQ można się nieźle pośmiać, proponuję wrzucić to na forum debiana to będą tam z tego bili przez dłuuugi czas ;P
Z 2 przykładziki...?

Cytuj
P.S. instalowałaś kiedyś debiana czy jak z innymi patrzysz tylko na life CD?
Live CD - też korzystałem ale nie z Debiana, głownie Gparted i Fedora.
A Instalowałem stare RadHat, Mandrake, SuSE, z nowych Fedora (na niej kompilowałem jądro i miałem podobny problem jw. tylko z /dev/sd*, po przenosinach z PIII na AthlonXP), openSUSE i na wirtualce Ubuntu (olaboga...).
Ale o co chodzi z tym pytaniem?

sasha666

  • Gość
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-10-12, 20:46:32 »
Cytat: ra-v
Z 2 przykładziki...?
Oj ogólnie, nie wiem czy znalazł bym jakiegokolwiek "początkującego użytkownika" debiana który by potrzebował takich śmiesznie banalnych porad. Do tego polecanie centrum oprogramowania i ani słowa o apt-get... toż to się nie godzi ;/ I fakt, jak na początku mnie to śmieszyło to po chwili pozostał tylko żenujący niesmak...

Cytat: ra-v
Ale o co chodzi z tym pytaniem?
A to pytanie było kierowane akurat do Karoliny ;)

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Error tuż po instalacji
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-10-12, 22:30:59 »
Proponuję założyć nowy wątek przeznaczony dyspucie na temat nowego i ciekawego poradnika, bo tu dyskusja odbiega od tematu.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version