Nowe posty

Autor Wątek: onet-piekło zamarzło?  (Przeczytany 7668 razy)

Offline

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« dnia: 2010-10-06, 21:51:11 »
Zerknijcie na onet. U mnie multimedia śmigają bez żadnych kombinacji. Wiedzieliście coś o tym wcześniej?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-10-07, 03:06:01 »
U mnie nie działa, wyskakuje info, że przeglądarka im nie pasuje. Tak poza tym stosują ograniczenie terytorialne, więc ja spoza Polski nie mam dostępu do ich "usług".

Pozdrawiam!

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-10-07, 10:17:32 »
Cytat: piwadam
Zerknijcie na onet. U mnie multimedia śmigają bez żadnych kombinacji. Wiedzieliście coś o tym wcześniej?
Tak wiedzieliśmy, że nie działały i nadal jak widzę nie działają - jak np. VOD.
Bowiem brak polityki onetu wobec systemów linuksowych i ich użytkowników to właśnie polityka tego portalu ( to taki wniosek wielu użytkowników, pod którym się podpisuję ).

Zwiastuny filmowe działają często dopiero po zastosowaniu pewnych kombinacji.
Chyba, że piszesz o działach onet.tv ( teledyski i "sensacyjne pierdoły" ze świata ) lub działające video na podlinkowanym - digart.pl
Sam sprawdź - VOD, działa on u Ciebie?
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-10-07, 16:22:00 »
Nie tylko onet - tvp.pl też stosuje podobną politykę. Filmy można oglądać tylko na systemach z windows, a i to po zainstalowaniu silverlight. Nawet po kombinacjach bardzo ciężko coś tam obejrzeć.
Nie wiem czy właściciele Maców moga tam oglądać.
A podobno to telewizja publiczna, za nasze pieniądze z podatków utrzymywana, więc mamy chyba prawo żądać, żeby media były w formie bardziej dostępnej.
Z ciekawości przejrzałem portale innych telewizji zagranicznych. Wszędzie (na wschód i zachód od nas) ładnie wszystko działa na linuksie, żadnych wymyślnych silverlight i ograniczeń co do systemu, tylko u nas wiecznie problemy...

psorek

  • Gość
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-10-07, 17:37:15 »
Co do wtyczki silverlight, proponuję poszukać moonlight. Open wersja. Ale ja prywatnie wolę NIE UŻYWAĆ onet.pl. Niech oni stracą, nie my.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-10-07, 18:08:11 »
Cytat: mateo86
...tylko u nas wiecznie problemy...
Odbiegnę od tematu wątku, ale mateo86 masz praktycznie 100% racji.
Dodam, że problem w kwestii rozeznania potrzeb naszych rodzimych użytkowników nie zamyka się tylko na samym stricte korzystaniu z zasobów internetu, ale również w realiach pomocy użytkownikom Linuksa korzystającym ze stałego łącza.
Tu np. z życia wzięte.
Kilka miesięcy temu zauważyłem u siebie problem z prędkością netu, więc zadzwoniłem do mojego usługodawcy na infolinię, no i po zgłoszeniu faktu tego drastycznego spadku konsultantowi, człowiek ten i z moją jak i mojej przeglądareczki ( niuanse, nie będę się tu rozpisywać ) pomocą  miał zamiar potwierdzić problem online.
Tylko jak usłyszał ode mnie, że uruchomię Debiana to "zabrzmiał" on mniej więcej tak:
YYYYYyyyyyyyyppphhhfffffff.
Po czym usłyszałem, że jak Linux to on ( pomoc ) nie czuje się kompetentny i że muszę poczekać godzinę, może dwie, a będą się starać diagnozować w inny sposób.

Myślałem, że z krzesła spadnę ;)
Dopiero i jak uparcie prosiłem o połączenie mnie bezpośrednio z technikami, sprawa potoczyła się już z górki.
Tylko, że szanowny pan sam nie zaproponował mi takiego rozwiązania.
Tu jest właśnie problem.
Przede wszystkim strach i jazda na łatwiznę w mediach.

Tak naprawdę to chodziło o pobranie jednego pliku z ich serwera, celem potwierdzenia zwały w prędkościach.

Koniec końcem okazało się, że jest awaria w mojej strefie numeracyjnej.

:)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-10-07, 18:12:36 »
Cytat: psorek
Co do wtyczki silverlight, proponuję poszukać moonlight. Open wersja. Ale ja prywatnie wolę NIE UŻYWAĆ onet.pl. Niech oni stracą, nie my.
Moonlight na Onecie się nie sprawdza, jeśli uda się Tobie uruchomić obecnie VOD na tym portalu to szacun.
Z resztą się de facto bezdyskusyjnie zgadzam ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

matulik

  • Gość
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-10-07, 21:48:40 »
Za ciekawostkę mogę podać, że dwa lata temu na krakowskiej AGH podczas konferencji IT Giants 2009 (ogólnie o wolnym oprogramowaniu), na której był Stallman, był również prezes onetu ;-) Po prezentacji zaczęła się dyskusja, wiadomo o czym ;-)

Przy okazji prezes onetu musi być dość odważnym gościem, by próbować stawić czoła (lub nawet przyjść hehe) dość dużej społeczności linuksa która tam miała okazje się zjawić. ;- )

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-10-08, 16:04:34 »
Mateo - niektórzy jeszcze stosują ograniczenia regionalne, ale to nie ma wpływu na Linuksa. Pewnie by zadziałało. A Onetowi życzę z całego serca, aby zamarzł :) Jak nie działał, tak nie działa...

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-10-08, 18:09:52 »
Cytat: scool
Mateo - niektórzy jeszcze stosują ograniczenia regionalne...
Toż o tym właśnie pisałem w pierwszym poście :) Onet, a dokładniej usługa VOD dotępna jest tylko dla użytkowników na terytorium Polski :)

Pozdrawiam!

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-10-09, 15:06:36 »
Cytat: scool
Mateo - niektórzy jeszcze stosują ograniczenia regionalne, ale to nie ma wpływu na Linuksa. Pewnie by zadziałało.
Jak nie ma wpływu? W większości ograniczenia te działają na podstawie adresów IP... Więc nie ma różnicy na jakim systemie pracujesz - serwer Ci podziękuje na współprace, i choćbyś siedział na super wypieszczonym systemie - nie da rady.

Kiedy na pro7 chciałem obejrzeć kilka odcinków Galileo - nawet łącząc się przez niemieckie serwery proxy, zmieniając LINGUAS="de" i jeszcze kilka opcji wyskakiwało ograniczenie regionalne.

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
onet-piekło zamarzło?
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-10-09, 17:27:54 »
Właśnie o tym piszę, że to nie wina Linuksa... ja, jak chcę skorzystać z usług pewnej popularnej brytyjskiej trzyliterowej stacji, też mam problemy... A ponoć nie ma już żadnych granic... :) Żeby nie odchodzić od tematu... taki portal jak Onet, chwalący się swoją międzynarodowością, że posiada także domenę w .eu etc. nie powinien wykręcać takich szwindli...